Kumandaları Bir Hainin Elinde

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, 2 bin yıllık devletin dışarıdaki savaşa alışık olduğunu ancak tarihin hiçbir döneminde bu kadar iç hain ve düşmanla savaşmadığımızı vurguladı.

Kumandaları Bir Hainin Elinde
Yayınlama: 05.12.2016
1.128
A+
A-

Biga’da düzenlenen toplantıda sürece ilişkin açıklamalarda bulunan Milletvekili Ayhan Gider, “Bu dönem gerçekten birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönem. Çünkü ne kadar cephe varsa hepsinde savaşıyoruz. Her yerde savaşıyoruz. Dışarıdaki savaşa biz alışkınız. Türk devleti 2 bin yıllık bir devlet. Ama herhalde tarihin hiçbir döneminde bu kadar iç hainle, iç düşmanla savaşmadık. Birini indiriyorsun öbürü kalkıyor. Allah’tan ki devlet güçlü, lider güçlü. Allah’tan ki millet onun arkasında. Biri inip biri kalksa da sırayla hepsi iniyor. Onun için şikayetimiz yok. Ama sizlere teşekkür etme borcumuz olduğunu düşünüyorum. Kendi yetiştirdiği çocuklara teslim edilen kendi uçaklarıyla vurulan çok az millet var dünyada. ve ne yazık ki hep söyledim, bunlar bizim sevdiğimiz çocuklardı. Analarının babalarının da gurur duyduğu çocuklardı. Onlar kendilerine bir de isim bulmuşlardı ‘Altın nesil’ diye. Ama gördük ki robotun ne altını oluyor, ne gümüşü ne bronzu. Robot, robottur. Robota kim talimat verirse onu dinliyor. Kumandası kimin elindeyse onu dinliyor. Bunların kumandası bir hainin elinde, o hainin kumandası da Amerika’nın elinde” dedi.

 

Bu sürecin başarıyla üstesinden geleceğiz…

 

Kendisiyle görüşen bir kadının yaşadığı sıkıntıyı dile getidiğini anlatan Gider, “Ben uzun yıllar idarecilik yaptım. Hiç ben makineyle uğraşmadım. Çiftçilik de yapmadım. Hep insanla uğraştım. O yüzden tanıdığıma inanırım ve bu kadın da bana samimi geldi. 14 yıl evli kalmış, 2 tane çocuğu var. Birisi spastik özürlü. Kocası emniyet görevlisi, kendisi de emniyette sivil memurken evlenmiş. ‘Kocamı önce bir ifadeye çağırdılar. Casusluk davası ile ilgili. Dedi ki bana, ‘Ben istihbaratta çalışıyorum. Böyle şeyler olabilir.’ Sonra kocam kayboldu. Bu olaylar olunca bir baktım ki bunların bazıları tedbir olsun diye cemaat dışı evlilikler de yapıyorlarmış. Şu anda aç kaldım, ona yanmıyorum, çocuklarıma bakmaya çalışıyorum, ona da yanmıyorum. Ben 14 sene beni seviyor sanmıştım, ben projeymişim’ diyor. Ne kadar acı. Yani kadının 14 sene yaşadığı kocası kendisini bir tedbir olarak görüyormuş. Bunların ne evliliklerinde hayır var, ne analarına bakışta, ne evlatlarına bakışta. Bizim görevimiz, hataları düzeltmek. Bu bir süreç gerekirse yıllarca devam eder. Bu sürecin başarıyla üstesinden geleceğiz” diye konuştu. 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş