LASTİKLE BİRLİKTE İMAJDA PATLADI..!

Çanakkale Havalimanı’na inerken arka sol lastiği patlayan AnadoluJet’in ‘Mardin’ adlı uçağının, bugün saat 06.05’de Ankara’ya gerçekleştireceği sefer iptal edildi. Çanakkale’de yedek lastik ve onarım imkanı bulunmadığı için İstanbul’dan yedek lastik getirilirken, yolcular 12 saatlik rötar nedeniyle mağduriyet yaşadı…

LASTİKLE BİRLİKTE İMAJDA PATLADI..!
Yayınlama: 18.08.2017
4.432
A+
A-

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan saat 00.05’de hareket ederek Çanakkale Havalimanı’na saat 01.15’de iniş yapan AnadoluJet’e ait 189 kişi kapasiteli boeing 737-800 tipi yolcu uçağının arka sol lastiği, pistten aprona seyrederken büyük bir gürültüyle patladı. Lastik uçağın inişinden sonra patladığı için iniş sırasında bir tehlike yaşanmadı. Ancak aynı uçak sabah 06.05’de, Çanakkale’den Ankara’ya, THY 7179 sayılı seferi gerçekleştirecek olmasına rağmen, Çanakkale’de ne patlayan lastiğin onarımı yapılabildi ne de yedek lastik bulunabildi.

 

UÇAK HAVALANMAYINCA KARAYOLUNA MECBUR KALDILAR…

 

Sabah Ankara’ya gitmek için Çanakkale Havalimanı’na gelen yolculara durum iletildi. Bazı yolcular karayoluyla Ankara’ya gitmeyi tercih ederken, uçağın kalkışını bekleyen bazı yolcular ise otele yerleştirildi. Bazı yolcular da havalimanında bekledi. Kalkış için kendilerine birkaç kez saat verilmesine rağmen saat 16.00’ya kadar uçağın halen Ankara seferini gerçekleştirememesi nedeniyle 10 saattir bekleyen yolcular, mağdur olduklarını söyledi.

 

MAĞDURİYETİN NEDENİ YEDEK LASTİK BULUNDURULMAMASI…

 

Yolculardan Hüseyin Akbulut (46), “Biletimi aldım sabah saat 05.00’de havalimanındaydım. Ankara’dan Çanakkale’ye işlerimi halletmek için geldim. İşlerimi hallettim. Ankara’da saat 10.00’daki toplantıma yetişmek için üzere biletimi saat 06.05’e almıştım. Sabah saat 05.00’de geldiğimde uçağın saat 14.00’de kalkacağını bildirdiler. Gerekçesini sorduğumda, uçağın lastiğinde problem olduğunu ve bu sorun çözüldükten sonra uçağın kalkacağını bildirdiler. Ben kendilerinden başka yolcular gibi başka çözüm bulmalarını istedim. Çözüm üretilemeyeceği söylendi. Biz daha sonra şehre döndük. Telefonla bize verilen bilgi doğrultusunda saat 13.30’da havalimanına geldik. Bize uçağın saat 17.15’den önce kalkamayacağı ikinci kez bildirildi. Bunun gerekçesini sorduğumuzda uçağın lastiğinin başka bir şehirden buraya nakledildiğini ve buraya geldikten sonra lastiğin değiştirilerek uçağın kalkacağını bildirdiler. Sözlü ya da telefonla doğru bir bilgilendirme yapılmadı. İnsanların mağduriyetlerinin çözüleceği konusunda yardım alamadık. Şuanda hali hazırda saat 15.20 ve uçağın ne zaman kalkacağını ve ne zaman Ankara’ya döneceğimizi bilmiyoruz. Bu durumun yaşanmasından dolayı çok üzgünüz. Bu konuda gerekli tedbirlerin alınması çok önemli diye düşünüyorum. Dört tane ve yahut iki tane uçak lastiğinin olmamasından dolayı bir uçak 10 saat bekletilmemeli. Bunun çözümü üretilmeli diye düşünüyorum” dedi.

 

YAKLAŞIK 12 SAAT RÖTARLI KALKTI…

 

Öte yandan şirket yetkililerinin İstanbul’dan teknik ekip ve yedek bir lastik temin ederek saat 16.00 sıralarında bunu Çanakkale’ye getirdikleri öğrenildi. Çanakkale Havalimanı’nda bulunan AnadoluJet’in ‘Mardin’ adlı uçağı, patlayan arka sol lastiğinin değiştirilmesinin ardından 12 saat rötarlı olarak Ankara seferini gerçekleştirmek üzere havalandı. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan saat 00.05’de hareket ederek, Çanakkale Havalimanı’na saat 01.15’te iniş yapan AnadoluJet’e ait 189 yolcu kapasiteli boeing 737-800 tipi yolcu uçağının patlayan arka sol lastiği İstanbul’dan getirilen yeni bir lastik ile değiştirildi. Saat 17.30’dan itibaren yolcular uçağa alınmaya başladı. Uçak 17.45 sıralarında Çanakkale’den Ankara’ya seferini gerçekleştirmek üzere havalandı.

Bu sabah 06.05’de Çanakkale’den Ankara’ya gerçekleşmesi gereken THY 7179 sayılı seferi de yaklaşık 12 saat rötarlı olarak yapılmış oldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş