MAHKEMEYE RAĞMEN GÖREVDEN ALINDI..!

Çanakkale’nin en başarılı ve sevilen bürokratlarından olmasına karşın siyasi bir karar ile hukuksuz bir şekilde Keşan’a gönderilen Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, adalete sığınmış ve mahkeme kararı ile geçen hafta görevine geri iade edilmişti.

Ancak görevden almanın kanunsuz olduğuna kanaat getiren mahkeme kararına rağmen Müdür Coşar bu defada valilik kararı ile makamından uzaklaştırıldı…

MAHKEMEYE RAĞMEN GÖREVDEN ALINDI..!
Yayınlama: 16.03.2021
7.115
A+
A-

Çanakkale’nin en başarılı ve sevilen bürokratlarından olmasına karşın siyasi bir karar ile hukuksuz bir şekilde Keşan’a gönderilen Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, adalete sığınmış ve mahkeme kararı ile geçen hafta görevine geri iade edilmişti.

 

Ancak görevden almanın kanunsuz olduğuna kanaat getiren mahkeme kararına rağmen Müdür Coşar bu defada valilik kararı ile makamından uzaklaştırıldı. Boşalan koltuğa daha önce AK Parti Milletvekilinin dostu, eşinin ise proje ortağı olduğu ileri sürülen Tarım İl Müdürlüğünde görevli tütün eksperi getirilmişti…

 

Çanakkale bürokratlarına yönelik siyasi kıyım devam ediyor. Hatta ne hukukun üstünlüğü nede mahkemelerin aldığı kararlar bu usulsüz uygulamaların hızını kesemiyor. Boşaltılan koltuklar siyasi yakınlığa göre liyakatsizce doldurulurken, Çanakkale’nin kaderi ve halkının geleceği vasıfsız siyasi müdürlerin ellerine teslim ediliyor.

 

BAŞARILI ÇALIŞMALARIYLA KAMUOYUNDA TAKDİR TOPLUYORDU…

 

Çanakkale’nin en başarılı ve sevilen bürokratlarından olan Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, kente yepyeni modern bir kütüphane kazandırmasına, okuyucu ve ziyaretçi sayısını katlayarak Türkiye’de rekor kırmasına, yaptığı projeler ve uygulamalarla hem Çanakkale hem de Ankara’nın takdirini kazanmasına rağmen yaklaşık 3 ay önce beklenmedik ani bir karar ile Keşan’a tayin edilmişti. Bu gelişme Çanakkale halkı kadar kendisini de huzursuz etmiş ve adalete güvenerek hakkını aramak üzere mahkemeye gitmişti.

 

MAHKEME HAKSIZ UYGULAMAYI İPTAL ETMİŞTİ…

 

Mahkeme, sebepsiz gerçekleşen görevden almanın hiçbir haklı gerekçeye dayanmadığına ve tayinin usule aykırı olduğuna karar vermiş ve Kütüphane Müdürü Coşar’ı görevine iade etmişti. Geçtiğimiz hafta yeniden Çanakkale’ye dönen Osman Zeki Coşar, makamında bir hafta bile rahat bırakılmadan yine hiçbir gerekçe göstermeksizin bu defa valilik kararı ile görevden alındı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde düz memur kadrosuna verilen Coşar’ın, yıllık iznini kullanarak kurumdan uzaklaştığı öğrenildi.

Mahkeme kararına rağmen hukuku hiçe sayan bu karar Çanakkale’de bir kez daha tepki topladı.

 

TÜTÜN EKSPERİNİN KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ YAPTILAR…

 

Adeta emekliliğe ayrılması yada istifa etmesi için mobbing uygulanan Osman Zeki Coşar’ın yerine şimdilik müdür yardımcısı tarafından vekaleten bakılıyor. Bilindiği gibi Coşar’ın Keşan’a gönderilmesinin hemen ardından Kütüphane Müdürlüğüne, Çanakkale Tarım İl Müdürlüğünde görevli tütün eksperi Alper Yancar getirilmişti. Yeni görevi nedeniyle tepki alan Yancar, AK Parti Milletvekilinin yakın dostu olduğu kadar, eşinin de kamusal proje ortağı olduğu ileri sürülüyor. Söz konusu projelere devletin kasasından harcanan paralar Çanakkale’de hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş