MİKROBU TEMİZLEDİK

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışı ve fahri doktora tevcih töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım FETÖ’nün üssü haline getirilen ÇOMÜ’den mikrobun büyük oranda temizlendiğini söyledi.

MİKROBU TEMİZLEDİK
Yayınlama: 29.09.2017
2.918
A+
A-

 

FETÖ’nün üssü haline getirilen Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin büyük oranda temizlendiğini söyleyen Yıldırım, Fethullah Gülen’in etrafındaki profesörleri örnek göstererek ‘Aklınızı kiraya vermeyin’ dedi.

 Yıldırım şöyle konuştu:

“Ben rektörümüzü tebrik ediyorum. Burası onların üslendiği önemli merkezlerdendi. Burada bu mikrop temizlenme noktasına gelmiş. Üniversiteler bir ülkenin gelişmesi için vazgeçilmez kurumlardır. Büyük düşünme, detaylara takılmama, geniş vizyon içerisinde öğrenme, üniversitenin vermesi gereken en önemli şey budur.

 Bir bakıyorsunuz hiçbir birikimi olmayan, diploması olmayan bir adamın etrafında üniversite okumuş adamlar, profesör olmuş adamlar fırıl fırıl dönüyor. Yarım bıraktığı ekmeği kapıp yemek için birbirleriyle kavga ediyorlar. Tabağında bıraktığı yemek için birbirlerine giriyorlar. Akla ziyan bir iştir bu. Böyle bir şey olur mu değerli kardeşlerim. Allah akıl fikir vermiş. Allah bize engin bir muhakeme kabiliyeti vermiş. Tabi inancımız var inanacağız ama inancımızın istismar edilmesine, kullanılmasına belirli kötü niyetli örgütlere değerlerimizi satmayacağız, kafalarımızı kiraya vermeyeceğiz.”

 

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

 

 

Artık çocukları geçtik torunlara bakıyoruz. Akademik yıl, öğrencilerimize, hocalarımıza hayırlı uğurlu olsun.  

Milli, dini duygularımızı istismar eden, kökleri dışarıda olan bir terör örgütü ile bu ülke yüzleşti. Üniversiteyi, yargı camiasını, kolluğu içeriden kuşatarak alçak bir girişim içerisinde bulundular. O gün milliyetçi, vatansever, bayrağını seven bütün unsurları ile, askeri ile polisi ile, savcısı ile hakimi ile, medya mensubu ile, meydanlara inen her biri bir kahraman olan aziz milletin evlatları ile bu alçaklara gereken cevabı o gece verdik.

 

Aklınızı kiraya vermeyin

Bu işin arkasında olanlar şaşkına döndü, nasıl bir tepki vereceğine uzun süre karar veremediler. Yıllardır yatırım yaptıkları bu alçaklar ordusu sonuç alacaktı ama olmadı. Hesap edemedikleri şey aziz Türk milletinin karakteriydi. Bu millet “Çanakkale geçilmez” derken de 15 Temmuz’da “Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez” derken de aynı ruhu sergiledi.

Çanakkale medeniyetler tarihi bakımından da önemli bir yerdir. Troia çok önemli bir varlığımız. Önümüzdeki yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uluslararası Troia Yılı ilan etmiştir. Tarihi yarımadaya bakın. O büyük zaferi bizlere miras bırakan ecdadımızın şanına yakışır bir hale getirmek boynumuzun borcuydu ve bunu da yaptık.

Bugün Türkiye, etrafı ateş çemberi olan bir ülke olmasına rağmen istikrarla, kararlılıkla 2023, Cumhuriyetimizin 100. yılına emin adımlarla ilerlemektedir.

“Çanakkale geçilmez” denmiş ama o düşmada geçilmezdi, dost için denmedi. Çanakkale millet için geçilen bir yerdir.

1 Kasım’dan itibaren İstanbul’a uçuşlar başlıyor, Ankara’ya zaten var. Bugün gelirken de güzel bir terminal olmuş. Onun da kurdelesini kestik.

2023’e gelmeden Çanakkale Köprüsü’nü yollarıyla birlikte açmış olacağız.

 

 

Hava ulaşımı yoktu şimdi var

 

Çanakkale Havalimanı terminal binasının açılışında konuşan Başbakan Yıldırım, “Çanakkale, 15 yıllık Hükümetimiz döneminde ulaşımda, diğer birçok alanda olduğu gibi, çok büyük hizmetlerle buluştu. Çanakkale’de deniz taşımacılığı hemen hemen bitmişti. Bugün adalar dahil olmak üzere Çanakkale’de çok gelişmiş deniz taşımacılığı verilir hale geldi. Çanakkale’nin komşu illerle bağlantısı yoktu. Tüm yollarını bölünmüş yola dönüştürüp, Çanakkale’yi hem Ege hem Marmara’ya hem de Orta Anadolu’ya ulaşılır hale getirdik. Çanakkale’de 15 yıl önce hava ulaşımı da yoktu. Havaalanı yoktu, açtık. Pistini büyüttük. Şimdi de bu güzel terminali Çanakkale’ye armağan ediyoruz. Çanakkale’den Ankara’ya günlük seferler var. 1 Kasım’dan itibaren inşallah İstanbul Atatürk Havalimanı’na günlük seferler yapılacak. Bunun da müjdesini vereyim. Oradan da yurt dışına bütün bağlantılar gerçekleşmiş olacak” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş