VEKİL KOVAN KÖYE, AYHAN GİDER..!

AK Parti’den milletvekili seçildiği 1 Kasım genel seçimleri öncesi oy istemek için Biga’nın Yolindi Köyüne giden Ayhan Gider, o gün verdiği sözü bugün tuttu. Milletvekili Gider, 150 kadına şehitlikleri gezdirdi…

VEKİL KOVAN KÖYE, AYHAN GİDER..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
11.387
A+
A-

Birçok siyasetçinin değil yolunu, adını dahi bilmediği Biga’ya bağlı Yolindi Köyü, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’i bağrına bastı. Aynı köy daha önce sözünü tutmayan  bir siyasetçiyi kovmuştu…

Sözünü tuttu, köyün yolunu unutmadı…

1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Ayhan Gider, oy istemek için ziyaret ettiği memleketi Biga’ya bağlı Yolindi Köyünde, siyasetçilerin kendilerine ilgisizliğinden dolayı köylülerce mesafeli karşılanmıştı. Ancak Gider, onların gönlünü almayı başarmış ve seçildikten sonrada  gelmeye devam edeceğine söz vererek ayrılmıştı. O sözü tutan Ayhan Gider, seçildikten sonra üç kez daha köyü ziyaret ederek vatandaşları taleplerini dinlemeye ve sorunlarını çözmeye devam etti.

Şehitlikleri ilk kez gördüler…

Son ziyaretinde daha önce Çanakkale Şehitliklerini hiç görmemiş olan köy kadınlarının Gelibolu Yarımadasını ziyaret etme taleplerine kayıtsız kalmayan Milletvekili Gider, bir kez daha kendilerine söz vermişti. Gider, bu sözünü de hafta sonu yerine getirdi ve 150 köy kadınına 3 otobüs ile rehberler eşliğinde şehitlik turu yaptırdı.

Sadece vekilimiz değil artık köyümüzün de evladısın…

Her türlü ihtiyaçları karşılanan kadınları tur dönüşü Çanakkale iskelesinde yine Ayhan Gider karşıladı ve verdiği sözünü tutmanın mutluluğuyla vatandaşlarla bir araya geldi. Şehitlikleri gördükleri için çok duygulu olduklarını belirten kadınlar, gözyaşları içerisinde Gider’e teşekkür ederken; “Sen artık bizim sadece vekilimiz değil aynı zamanda köyümüzün de bir evladısın” diyerek mutlu bir şekilde veda ettiler.

Sözünü tutmayan milletvekilini köyden kovdular…

Biga’nın ulaşılması güç dağlarında ki bu köy ilk kez yine bir Bigalı olan DYP Milletvekili Nevfel Şahin sayesinde bir siyasetçi ile tanışmış, Şahin verdiği sözü tutarak sadece oy istemek için değil seçildikten sonrada bu köyü ziyaret etmeye devam etmişti.

Uzun bir aradan sonra yine milletvekili adayı Bigalı bir siyasetçi köyü ziyaret etmiş ve köylüler kendisine sadece oy istemek için değil seçildikten sonrada gel yoksa köye sokmayız diye uyarmışlardı. Fakat o siyasetçi milletvekili olduktan sonra bir daha uğramadığı Yolindi’ye tekrar aday olduğu seçim öncesi gittiğinde sözünü tutmadığı için köye alınmamış ve kovulmuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş