O KAHRAMAN SİZ OLABİLİRSİNİZ..!

AFAD Başkanlığı tarafından, afet ve acil durum yönetim sistemi içinde vatandaşların da yer alması için “O Kahraman Benim” kampanyası başlatıldı. Eğitimden geçecek olan AFAD gönüllüleri, artık sadece sevdiklerinin değil herkesin kahramanı olabilecek…

O KAHRAMAN SİZ OLABİLİRSİNİZ..!
Yayınlama: 26.04.2017
3.564
A+
A-

AFAD’ın hayata geçirdiği “O Kahraman Benim” projesi ile gönüllülük esasına dayalı olarak isteyen herkese gerçek bir kahraman olma fırsatı sunuluyor. Alınacak eğitimler ve yapılacak tatbikatlar sonrası gönüllü vatandaşlar profesyonel ekiplere destek olabilecek yada bireysel olarak hayatların kurtarılmasına katkı verebilecek.

 

BELKİ DE O KAHRAMAN SİZSİNİZ…

 

AFAD Başkanlığı tarafından afet ve acil durum yönetim sistemi içinde vatandaşların da yer alması için başlatılan “O Kahraman Benim” kampanyası hakkında bilgi veren Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz; “AFAD Başkanlığımız, kurulduğu günden bu yana, afet ve acil durumlara ülkemizin hazırlıklı olması için çalışıyor, can kaybını ve hasarları önceden alınacak tedbirlerle azaltmayı hedefliyor. Başkanlığımızca, bir anlamda ülkemizin afetlere bakış açısında bir dönüşüm gerçekleştirildi, afet bölgelerine ihtiyaç duyulan hizmetleri götürmek için teknolojinin imkanlarından en üst seviyede yararlanarak yeni sistemler geliştirildi” dedi.

EĞİTİMLERDEN GEÇİP TATBİKATLARA KATILACAKLAR…

 

Afet ve acil durumlarda ilk 72 saatin önemine değinen Yılmaz; “Bölgemizin tektonik yapısına bağlı olarak yakın zamanda yaşadığımız deprem nedeniyle Çanakkale olarak afetlere daha iyi hazırlanmak zorunda olduğumuzu görmüş olduk. Hem ulusal hem de uluslararası uygulamalarda görülmektedir ki afet ve acil durumların ilk 72 saatinde halkın kendi kendini idame ettirebilecek tedbirleri alması esasına göre hazırlık yapılması esastır. Afet ve acil durumların yönetimine bireysel olarak katılım sağlanması, bireylerin belirli konularda profesyonel ekiplere yardım etmek üzere alacağı eğitimlerle mümkün olacaktır. Bu nedenle eğitimler ve tatbikatlar düzenleyerek, vatandaşlarımızla ve sivil toplum kuruluşları ile iç içe bir afet ve acil durum yönetim sistemini hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

 

18-65 YAŞ ARASI HERKES KAHRAMAN OLABİLİR…

 

18-65 yaş arası isteyen her gönüllünün proje içerisinde yer alabileceğini belirten Levent Yılmaz; “Bu proje kapsamında; yaşına, mesleğine ve ilgi alanlarına göre başvurularını gerçekleştiren vatandaşlarımız, hafif arama-kurtarma, acil durumlar, basit yangınlara müdahale, ilk yardım ve sivil savunma gibi konularda profesyonel ekiplere destek olmak üzere “AFAD Gönüllüsü” olarak yerlerini alacaklar. Afet ve acil durumlarda, sivil savunma hizmetlerinde, afet bilinci eğitimlerinde ve diğer projelerimizde Çanakkale AFAD bünyesinde görev almak isteyen 18 – 65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı gönüllü olmaya davet ediyoruz. “O Kahraman Benim” kampanyasına katılarak, yalnızca sevdiklerinizin değil herkesin kahramanı olabilirsiniz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş