Önce HAKARET, Sonra İFTİRA..!

Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Ramazan Işıldak için ortaya öyle bir iddia atıldı ki çingene söylemiyle yapılan hakaret ve aşağılama bile yanında hafif kaldı..!

Önce HAKARET, Sonra İFTİRA..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
13.410
A+
A-

Çanakkale’de bir süredir gündemi meşgul eden çingene polemiği ile başlayan tartışmalar bambaşka bir boyuta taşındı. Öylesine çirkin bir ithamda bulunuldu ki Truva Roman Federasyonu Başkanı ve Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Ramazan Işıldak, Fetöcü gibi gösterilerek resmen terörist ilan edildi.

Çamur at izi kalsın…

Çanakkale’de yayın yapan yerel bir haber sitesi, yaşanan tartışmaları farklı bir boyuta çekti ve isim vermeden Muhtar Işıldak için Fetöcü imasında bulundu. Büyük tepki gören o haberde; “Çanakkale AKP İl Gençlik Kolları Başkanına FETÖ Abukası” başlığı kullanıldı ve Başkan Mefail Ceyhan desteklenmek istenirken Işıldak’a üstü kapalı olarak Fetöcü terörist muamelesi yapıldı. Söz konusu haber kamuoyunda büyük tepki görürken muhtara yine destek yağdı.

Haber AK sayfalarda hızla yayıldı…

Söz konusu site ve haber kadar, paylaşım yapanlarda tepkilerden nasibini aldı. Çünkü haberin yayına verilmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden AK Parti teşkilatlarına ait birçok sayfada ve AK Partililer tarafından şahsi hesaplarında hızla paylaşılması dikkat çekti. O haber hiçbir dayanağı olmamasına rağmen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan tarafından da şahsi sayfasında paylaşıldığı görüldü.

Kara haberi sildi ama lekesi kaldı…

Öte yandan artan tepkiler üzerine söz konusu site iftira kokan o haberi yayından kaldırdı ama sosyal medyada izi kaldı. Ramazan Işıldak ise haklı davasında algı yönetimi yapılarak iftiralarla karalanmaya çalışıldığını söyledi ve yasal süreci başlatarak hakkını arayacağını ve sorumlularından mutlaka hesap soracağını söyledi.

AKP diyor 3 bin TL fatura kesiyor…

Fevzipaşa Mahallesi sakinlerinden olan Çanakkale Haberci sitesinin yöneticisi gazeteci Özer Şut’ta muhtarına destek verirken aynı zamanda ilginç iddialarda da bulundu. İlk paylaşımında; “Bu Zamana Kadar Ne Yazdım Nede Karıştım Hacı Ramazan Işıldak Abim Olamasına Rağmen tek satır yazmadım Ancak Taki Bugüne Kadar Meslektaşım dahi demeye utandığım bir haber sitesinde çıkan ve okuduğum habere kadar Ak Parti yazmayı bilmeyen biri. bir haber yapmış ne maksatlı yaptığını çok iyi biliyorum ancak ticari kaygılarınız yüzünden Roman Vatandaşlarını Karalamayın hadi o haber sitesi yazdı Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Bu haberi Nasıl Paylaştı Çok Manidar” dedi.

Ardından ise; “Biri AKP Yazıyor Ayda 3 bin TL Fatura Kesiyor Biri Evet Klibi Hazırlıyor Hiç Bir Yerde Yayınlamıyor 30 bin TL Fatura Kesiyor Ben Bu İşi ANLAYAMADIM…” diyerek çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Bir anda hedef haline geldi…

Ramazan Işıldak, sosyal medya üzerinden ilk olarak AK Parti Milletvekili Bülent Turan’a tepki göstermiş, yorumlarla gelen tepkilerden milletvekilinin danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’da nasibini almış, akabinde AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan’ın muhtarın gıyabında çingene diyerek konuştuğu iddia edilmişti. Işıldak, konuyu bizzat Başbakan Binali Yıldırım’a kadar iletmiş ve özür kabul etmeyeceklerinin belirterek Ahıskalı ve Ceyhan’ın istifasını istediklerini söylemişti. Dünde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, muhtarı mahallesinde ziyaret ederken Işıldak’a destek, olayın muhataplarına ise tepkiler büyürken söz konusu haber portalı tarafından böyle bir haber yapılarak hedef gösterilmesi akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş