ONUN SÖZÜ ARTIK EMİR..!

Memuriyet hayatına zabıta ve nikah memuru olarak başlayan Celil Sezgin, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevi ile dikkat çeken kariyerinde zirve yaptı.
Sezgin adı şimdilik kurumda mobbing şiddeti ile anılsa da ilk seçimde AK Parti’den belediye başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor…

ONUN SÖZÜ ARTIK EMİR..!
Yayınlama: 11.10.2022
7.096
A+
A-

Memuriyet hayatına zabıta ve nikah memuru olarak başlayan Celil Sezgin, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevi ile dikkat çeken kariyerinde zirve yaptı.

Sezgin adı şimdilik kurumda mobbing şiddeti ile anılsa da ilk seçimde AK Parti’den belediye başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor…

 

Beş yıl önce Çanakkale’ye İl Özel İdare Genel sekreteri olarak gelip göreve başlayan Abdullah Köklü, geçtiğimiz haftalarda yayınlan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevinden alınıp Bakırköy Kaymakamı olarak İstanbul’a atanmıştı. Köklü’nün yerine vekaleten bakan yardımcısı Celil Sezgin, bakanlık tarafından göreve asaleten atandı. Memuriyet hayatına belediye çalışanı olarak başlayan Sezgin’in, AK Parti iktidarı ile birlikte kariyerinde ki hızlı yükselişi kamuoyunun dikkatinden kaçmadı.

 

NİKAH MEMURLUĞU İLE KISMETİ AÇILDI…

 

Çanakkale’de 7 yıldır Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Celil Sezgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne bakanlık onayı ile asaleten atandı. 1971 yılında Çanakkale ili Bayramiç ilçesi Karaibrahimler Köyü’nde doğan Celil Sezgin, ilkokulu aynı köyde okudu.

Orta ve Lise eğitimini Bayramiç İmam Hatip Lisesi’nde devam eden Sezgin, yüksek öğrenimini açıktan okuyarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1993-2004 yılları arasında ise Bayramiç Belediyesi’nde işe girerek çeşitli kademelerde görevde bulundu. Belediyede evrak memurluğu yapan Celil Sezgin, bir dönem üniforma giyerek zabıta, bir dönemde ise cübbe giyerek nikah memuru oldu.

 

AK PARTİ İKTİDARI İLE YILDIZI PARLADI…

 

Celil Sezgin’in kariyerinde ki hızlı yükseliş AK Parti’nin 2002 yılında iktidara gelmesiyle başladı. 2004 yılında Bayramiç İlçe Özel İdaresi Müdürlüğü, 2006-2009 yılları arasında Bayramiç ve Ayvacık İlçe Özel İdaresi müdürü görevlerini yürüttü. 2012 yılında Çanakkale İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürü olarak atanan ve 2015-2022 yılları arasında Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Sezgin, önce vekaleten ardından da 21.09.2022 tarihinde Bakanlık onayı ile Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atandı.

 

KURUMDA MOBBİNG İDDİLARI ZİRVE YAPTI…

 

Celil Sezgin’in vekaleten göreve geldiği günden bu yana Çanakkale İl Özel İdaresinde mobbing iddiaları gündemden hiç düşmedi. Başta İmar Müdürlüğü olmak üzere müdür, şef ve çalışanların sürekli yerlerinin değiştirilmesi kurumda huzursuzluğa neden oldu. Çalışanlar yaşananlar nedeniyle guruplara ayrılırken şikayetlerin en üst makama kadar ulaştığı öğrenildi.

 

SIRADA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI MI VAR…

 

Öte yandan iktidara yakınlığı ile tanınan Celil Sezgin’in, kamuoyunda uzun süredir konuşulan AK Parti’den Bayramiç belediye başkan adayı olarak gösterileceğine ilişkin iddialar daha da kuvvetlendi. Sezgin’in, yatırımları elinde tutan devletin en önemli yönetim mekanizmasının başı olan Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak kendisini kamuoyuna tanıttıktan sonra belediye başkan adaylığına soyunacağı ileri sürülüyor.

 

GENEL SEKRETERİN GÖREV VE YETKİLERİ…

 

İl Özel İdaresi hizmetlerini Vali adına ve onun emirleri yönünde, mevzuat hükümlerine, İl Genel Meclisi ve İl Encümeni kararlarına, İl Özel İdaresinin amaç ve politikalarına, stratejik plan ve yıllık çalışma programına göre düzenlemek ve yürütmek. Bu amaçla, İl Özel İdaresi kuruluşlarına gereken emirleri vermek ve bunların uygulanmasını sağlamak.

Görev tanımları dışında kalan nadir görevlerin hangi birime ait olduğunu veya yeni çıkacak mevzuata göre verilen görevlerin hangi birim tarafından yerine getirileceğini belirlemek.

Birden fazla birimi ilgilendiren ve koordinasyon gerektiren konularda, ilgili birimlerden gelen görüşler doğrultusunda idare adına görüş bildirmek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş