AK PARTİLİ TURAN, KIZILAY’IN HATASINI KABUL ETTİ..!

AK PARTİLİ TURAN, KIZILAY’IN HATASINI KABUL ETTİ..!
Yayınlama: 02.03.2023
Düzenleme: 03.03.2023
1.255
A+
A-

TBMM Genel Kurulu’nda, Kızılay’ın deprem felaketinin yaşandığı bölgede çadır satması gündem oldu. AK Parti ve muhalefet partileri arasında sık sık tartışma yaşandı.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, diğer parti kurmaylarının aksine Kızılay’ı savunmadığını açıklayarak; “Keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı, yapılmasaydı” dedi…

 

TBMM Genel Kurulun’ da gündem dışı söz alan milletvekilleri deprem felaketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin Kızılay’ı ağır bir dille eleştirdiği genel kurulda, AK kurmaylar Kızılay’ı hararetle savunurken AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, tabuları yıkarak parti görüşünün dışına çıktı ve Kızılay’ı savunmadığını söyledi.

Turan’ın bu çıkışının genel merkez de nasıl bir karşılık bulacağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisi merak konusu oldu.

 

TURAN, KIZILAY’I ELEŞTİREN PAYLAŞIMI DESTEKLEDİ…

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan geçtiğimiz günlerde de Yavuz Yiğit isimli bir sosyal medya kullanıcısının Kızılay’ın afet zamanı çadır satmasını eleştiren paylaşımını beğenerek destek vermişti. Turan’ın desteklediği o twette şu ifadeler kullanılmıştı;

 

“İki gündür tüm açıklamaları dinledim. Hiçbir şart ve şekil altında “Kızılayımız” afet sırasında herhangi bir derneğe, şahsa vs. çadır veremez. Bakın satmaz demiyorum dağıtması için dahi veremez.

Satarsanız 350 bin çadır dağıtmanıza rağmen 2 bin çadırda boğulursunuz.”

 

 

NET SÖYLÜYORUM, KEŞKE SATMASAYDI…

 

TBMM çatısı altında muhalefetin Kızılay eleştirilerine yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, eleştirilerini desteklediği sosyal medya paylaşımına benzer ifadeler kullanarak; “Kızılay, bir devlet kurumu değil, Kızılay, kendi tüzel kişiliği olan bir dernek. Kızılay, bizim; tartışalım, eleştirelim fakat 154 yıldan beri bizim kurumumuz, en zor zamanda bu milletin yanında yer almış, özel kurumumuz. En zor zamanda milletin yanında yer almış özel bir kurumumuz, 1913’te kamu yararı kararı verilmiş. Şu an eleştirdiğiniz çadır şirketi, 1954 yılında kurulmuş bugünün konuları değil. Satsa neden satıyor, satmasa neden satmıyor denecek. Derdiniz başka, sizin kastınız, işiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Ancak net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı yapılmasaydı. Daha nasıl söyleyebilirim. Satarsan ne olur, işte bugün olduğu gibi, 4 milyon kişiye 3 öğün yemek veriyorsun bu konuşulmaz, satarsan ne olur 400 bin kişiye çadır vermişsin bu konuşulmaz, böyle meclisi ve kamuoyunu yoran gündeme vesile olursunuz” dedi.

 

BEN KIZILAY’I SAVUNMUYORUM…

 

Turan, muhalefetin, ‘Kızılay çadırı satmadan deprem bölgesine götürseydi’ eleştirilerine, “Diyorum ki: Satmasaydı. Ne demem lazım? Niye dinlemiyorsunuz? Öyle bir önyargınız var ki ne dediğimin de kıymeti yok sizin için. Bir daha mı söyleyeyim?” dedi.

 

Turan, muhalefet partilerinin Kızılay’a yönelik eleştirileri devam edince, Kızılay’ı savunmadığını vurgulayarak, “Savunmuyorum, ayıp sizin yaptığınız ya, daha ne diyeyim; ben iktidar partisi vekiliyim ya. Ama ne diyorum duymuyor musunuz ya?” sözleriyle yanıt verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş