ROMANLAR VAZGEÇMİYOR

Romanlar erken yaşta evlilik düzenlemesinin tekrar gündeme gelmesi için çalışmalarını sürdürüyorlar. Başbakan Binali Yıldırım ile görüşen roman dernekleri temsilcileri destek istediler.

ROMANLAR VAZGEÇMİYOR
Yayınlama: 04.12.2016
987
A+
A-

 

TBMM Adalet Komisyonunca erken yaşta evlilik düzenlemesinin kanun tasarısından çıkarılmasının ardından roman temsilcileri teklifin yeniden gündeme taşınması için hazırlık yapıyor. Çanakkale, İzmir, Edirne, İstanbul, Tekirdağ illerinde bulunan roman temsilcileri mağdur olan roman vatandaşların seslerini duyurmak için çalışma başlatacak.

 

Büyük hayal kırıklığı yaşadık

 

 

Çanakkale Roman Dernekleri Asbaşkanı ve Lapseki Şen Mahalle Roman Kültürleri Geliştirme ve Dayanışma Dernek Başkanı Ali Çalışır tasarının yeniden gündeme alınması için geniş platformda çalışma başlatacaklarını söyledi. Yasa tasarısının geri çekilmesiyle büyük hayal kırıklığı yaşandığını ifade eden Çalışır, “Bu konunun yeniden gündeme getirilmesi için tüm roman temsilcileriyle yeni bir çalışma yapılması için çaba sarf edeceğiz. Bölgemizdeki mağdur kişileri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde görev yapan il müdürlüklerine bildireceğiz.

 

Sizin ailenizde erken yaşta evlenen yok mu?

 

 

Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelerek bu konudaki görüşümüzü bildirdik. Ben ‘kendi aile büyükleri içerisinde erken yaşta evlenen hiç yok mu?’ diye sordum. Bizlerin roman camiası olarak mağduriyetlerinin devam ettiğini dile getirdim. Başbakanımız Yıldırım toplumsal uzlaşıya işaret etti. Bizlerde tasarının yeniden gündeme alınması için Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüklerine resmi müracaatta bulunacağız. Sesimizi yeniden duyurmak istiyoruz. Tüm roman camiası temsilcileri elinden geleni yapacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.