SEÇİM NE ZAMAN OLACAK?

Çanakkale son 2 aydır Kent Konseyi seçimlerini konuşuyor. Bu konuda açıklamaların ardı arkası kesilmezken seçimlerle ilgili son açıklama Kent Konseyi Yönetiminden geldi.

SEÇİM NE ZAMAN OLACAK?
Yayınlama: 20.01.2017
1.980
A+
A-

Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimlerle  ilgili yaptığı duyuruda “Genel Kurul Gündem maddelerinden olan “seçim”lerle ilgili mahkeme kararı sonuçlandığı andan itibaren mahkemenin verdiği karara göre genel kurulun yapılacağı açıklandı.

 

 

ÇANAKKALE KENT KONSEYİ TEMSİLCİLERİ İLE ÇANAKKALELİ HEMŞEHRİLERE

BİLGİLENDİRME VE DUYURUMUZDUR 

İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı Kent Konseyleri Yönetmeliği’ne göre (Madde 8),  Çanakkale Kent Konseyi’ni oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlar;

VALİ

BELEDİYE BAŞKANI

10 KAMU KURULUŞU

MAHALLE MUHTARLARI

SİYASİ PARTİLER

ÇOMÜ

MESLEK ODALARI

SENDİKALAR

NOTERLER

BARO

İLGİLİ DERNEKLER

İLGİLİ VAKIFLAR

KENT KONSEYİ MECLİSLERİ

KENT KONSEYİ ÇALIŞMA GRUPLARI

ile hemşehrilerimize

17.12.2016 tarihli Genel Kurulu’muzun ertelenmesiyle ilgili bilgilendirmedir.

1 ) Genel Kurul öncesinde 2 dernek; Kent Konseyi Yönergesinin  “İlgili dernekler vakıflardan, seçimli genel kurullar dışında bir dönemde en az  2 genel kurula katılmış olanlar seçimlerde oy kullanma sahip olacaklardır.” şeklindeki 11/6 maddesinin  iptaliyle ilgili Çanakkale İdare Mahkemesine dava açmışlardır.

2 ) İdare Mahkemesi başvurular üzerine, Kent Konseyi’nin savunmasının alınarak “yeniden bir karar verinceye kadar kabulü” suretiyle “dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulmasına”karar vermiştir.

3) Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bu karar üzerine Genel Kurulu “mahkeme kararı kesinleşene kadar” erteleme kararı alarak durumu açıklamıştır.

4) Çanakkale Kent Konseyi, mahkemenin istediği belgelerle birlikte savunma dosyasını süresi içerinde İdare Mahkemesine vermiş ve mahkemenin verdiği “dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulması” kararının kaldırılması için bir üst mahkeme olan İzmir Bölge İdare Mahkemesine başvurmuş; İzmir Bölge İdare Mahkemesi de bu talebi reddetmiştir.

5) Gelinen noktada, Çanakkale İdare Mahkemesinin vermiş olduğu “yeniden bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulması” kararı devam ettiğinden Çanakkale İdare Mahkemesinin, dava konusu maddeyle ilgili dava sonucunun kararı beklenilmektedir.

Çanakkale Kent Konseyi  Genel Kurul temsilcisi kişi, kurum ve kuruluşlar ile

hemşehrilerimize;

Genel Kurul Gündem maddelerinden olan “seçim”lerle ilgili  mahkeme kararı sonuçlandığı andan itibaren mahkemenin verdiği karara göre Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu’nun  yapılacağını bilgilerinize sunar ve duyururuz.

ÇANAKKALE KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş