SERSERİ MAYIN GİBİ SÜRÜKLENİYORLAR..!

Bozcaada açıklarında oluşan olan dev dalgalar nedeniyle bir yük gemisi az daha batıyordu. Şiddetle savrulan gemide ki güvenlik halatlarının kopması sonucu 6 konteynır denize düştü. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü denizde sürüklenen konteynırlara karşı diğer gemileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor…

SERSERİ MAYIN GİBİ SÜRÜKLENİYORLAR..!
Yayınlama: 06.01.2020
4.098
A+
A-

Kuzey Ege Denizi’nde etkili olan poyraz fırtınası sebebiyle Gökçeada ve Bozcaada’ya deniz ulaşımı sağlanamazken adalarda ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

 

Öte yandan Bozcaada açıklarında oluşan olan dev dalgalar nedeniyle bir yük gemisi az daha batıyordu. Şiddetle savrulan gemide ki güvenlik halatlarının kopması sonucu 6 konteynır denize düştü. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü denizde sürüklenen konteynırlara karşı diğer gemileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor…

 

Bursa’nın Gemlik Limanı’ndan İzmir’in Aliağa Limanı’na doğru yol alan Panama Bayraklı ‘MedKon isimli gemi Bozcaada açıklarında şiddetli fırtınaya yakalandı. 6 bin 285 grostonluk 100 metre uzunluğundaki dev gemi içindeki 6 konteyner, saatte hızı 80-110 kilometre arasında değişen poyraz fırtınası sebebiyle yerinden sökülerek denize devrildi. Gemi kaptanı tarafından konuyla ilgili Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü bilgilendirildi. Yaşanan durum üzerine MedKon İstanbul Bozcaada’nın kuzeyine demir atarak beklemeye geçti. Bölgeden geçiş yapacak diğer gemilere ise uyarı yapılıyor.

 

ADALARA TÜM SEFERLER İPTAL…

Diğer yandan deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi’nde etkili olan poyraz fırtınası sebebiyle bugün olduğu gibi yarında Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Güney Marmara hatlarındaki bütün seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Gestaş firması tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “7.01.2020 Salı günü Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Güney Marmara hatlarındaki tüm seferler elverişsiz hava şartları sebebiyle iptal edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

 

BOZCAADA VE GÖKÇEADA’DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ…

Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde devam eden fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Bölgede dünden bu yana etkili olan ve saatteki hızı zaman zaman 100 kilometreye ulaşan fırtına dolayısıyla Gökçeada’daki bazı evlerin çatıları uçtu, kiremitleri yola savruldu.

Öğrencilerin bu tür olumsuzluklardan zarar görmemeleri amacıyla ilçedeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Bozcaada’da da kuvvetli fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için okulların bugün tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş