SİZE HESAP VERECEĞİM

Esenler Mahallesinin en köklü kahvehanelerinden Muhtarın Kahvesinde partilileri ve vatandaşlar ile bir araya gelen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şu anda aday adayı olduğunu belirten Gökhan, ‘‘Aday olursam tekrar geleceğim ve size hesap vereceğim” dedi.

SİZE HESAP VERECEĞİM
Yayınlama: 27.11.2018
5.334
A+
A-

Esenler Mahallesinin en köklü kahvehanelerinden Muhtarın Kahvesinde partilileri ve vatandaşlar ile bir araya gelen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şu anda aday adayı olduğunu belirten Gökhan, ‘‘Aday olursam tekrar geleceğim ve size hesap vereceğim” dedi.

 

 

Önümüzdeki Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını hatırlatan Başkan Gökhan, “Ben buraya nutuk atmaya, vaatlerimi sıralamaya gelmedim. Bu akşam siyaset yapmayacağım. Dertleşelim sohbet edelim diye buradayım. Partililerim ile bir arada olalım diye buradayım. Burada muazzam bir kalabalık var. Beni bir kez daha bağrına basan hemşerilerime ve partililerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YİNE GELECEĞİM HESAP VERECEĞİM

Bu ziyareti aday adayı olarak yaptığını hatırlatan Ülgür Gökhan, “Aday olursam tekrar geleceğim ve size hesap vereceğim. Çünkü benim konumum farklı. Ben size 5 yıl önce de gelmiştim. Hatta 15 yıl önce de size gelmiştim. Ama son geldiğimde burada vaatlerde bulunmuştum. 5 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bir daha geldiğimde size verdiğim vaatler hakkında konuşacağım. Son 5 yılın bilançosunu çıkartacağız. Ne demiştik ne yaptık, yapacağız dedik neden yapamadık. Bundan sonra ne yapacağız bunları anlatacağım. Sizde benden hesap soracaksınız” dedi

 

KAMUOYU ARAŞTIRMASI YAPTIRDIM

 

Konuşması sık sık alkışlara kesilen deneyimli siyasetçi konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Benim belediye başkanlığına devam etmemi isteyen arkadaşlara şöyle bir önerim oldu. İki şartım var bunların ilki kamuoyu araştırması yapacağız ve bunu tarafsız bir kamuoyu şirketine yaptıracağız. Araştırmanın sonucunda karnemizi göreceğiz. Dikkat ederseniz bu araştırmanın sonuçlarını paylaşmaya gerek bile duymadık. Çünkü o bizim karnemiz ve başkalarını çok fazla ilgilendirmiyor. Seçimde o karneyi vatandaşlarımız dolduracak ve sonucunu tüm kamuoyu görecek” dedi.

 

 

ÜYENİN OYUNU ALAMAYAN VATANDAŞIN OYUNU ALAMAZ

İkinci şartım tüm üyenin katılmasını istediğim eğilim yoklaması oldu. Çünkü hep bir dedikodu oluyor eğilim yoklaması olsaydı daha çok aday çıkardı. Yoklama olsaydı seçilmezdi. Çanakkale merkezde 4 binin üzerinde CHP üyesi var. Ben üyelerimin çoğunluk oyunu alamazsam Çanakkalelilerin çoğunluk oyunu nasıl alabilirim?

 

BEN ÜYEME GÜVENİYORUM

Üyemin karşısına diğer adaylar gibi çıkarım. Hep beraber yarışırız. Üyelerimiz hangimizi uygun görürse o adayla yola devam ederiz. Ben bunları söylediğimde bana ne gerek var dediler. Bunun böyle olması gerekiyor. Bunun faydası var. Bakın bu akşam burada birçok parti üyesi var. Partililer önseçim sürecinden sonra ortaya çıkacak adayın arkasında durur. Kahve kahve, sokak sokak, ev ev dolaşarak adayına sahip çıkar.Parti içi demokrasi böyle bir şey. Bunu bazıları kasıtlı olarak yanlış yönlere çekmeye çalışıyorlar.

 

HER ŞEY ŞEFFAF, ŞAİBE YOK

Bu temayül yoklamasının hiçbir aşaması ve noktasında hiçbir şaibe yok her şey şeffaf. Ön seçim dedik ön seçim, tüm üye dedik tüm üyelerin katılımı ile yapılıyor. Bütün adaylar eşit olarak yarışacaklar. Gözlemcilerimiz olacak. Bu seçimin sonucunu Ankara değiştirir mi? Öyle bir şey yok Ankara seçim sonucunu değiştirmez. Değiştirmeyecektir.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.