SORUMLULUKLARI BÜYÜK

Çanakkale Belediyesi İtfaiye ve Acil Durum Müdahale Merkezinin yeni hizmet binasının açılışı törenle gerçekleştirildi. Başkan Ülgür Gökhan, Güzelyalı ile Barbaros ve Esenler mahallelerine de acil müdahale merkezleri kurulacağını açıkladı…

SORUMLULUKLARI BÜYÜK
Yayınlama: 08.04.2017
3.868
A+
A-

İsmetpaşa Mahallesi İzmir Caddesi üzerinde bulunan yeni Merkezin açılış törenine Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Nejat Önder, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Sürücü, Handan Özyayla, Özleyiş Çetin ve Rebiye Ünüvar, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Mahalle Meclislerinin temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, Belediye Birim Müdürleri ve çalışanları başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

 

Sadece yangın değil sorumluluk alanları çok büyük…

 

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, itfaiye denildiğinde akla ilk olarak yangın geldiğini ancak artık çağdaş yaşamda itfaiye birimlerinin pek çok farklı alanda hizmet verdiğini kaydetti. Yangın dışında, sel baskını, deprem, trafik kazaları gibi afet ve kazalarda, ayrıca günlük yaşamın da pek çok noktasında itfaiye birimlerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün de en fazla ve en hızlı gelişen Belediye birimlerinden biri olduğunu vurguladı. Artan eğitim faaliyetleri ve yatırımlarla birlikte hizmet kalitesinin de giderek yükseldiğini belirten Başkan Gökhan, personel ve ekipman yatırımına büyük önem verildiğinin altını çizdi.

 

 

 

Yeni merkezlerle hizmet kalitesi daha da artacak…

 

Yeni hizmet binasının da örnek bir bina olduğunu vurgulayan Başkan Gökhan, itfaiye biriminin hizmet kalitesini daha da arttırmak adına yatırımların devam edeceğini söyledi. Başkan Gökhan, “Kent giderek büyüyor. Geçtiğimiz yaz Güzelyalı bölgesine 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında bir ekip konuşlandırdık. Özellikle orman yangınlarına yönelik acil müdahaleler için. Bu ekip 28 adet yangına anında müdahale etmiş ve yangınlar büyümeden söndürülmüş. Önümüzdeki sene de o bölgeye güzel bir mekan yapacağız. Bununla birlikte Barbaros ve Esenler Mahallelerine de birer araçlık acil müdahale merkezleri kuracağız” dedi.

 

Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından temsili kurdele kesimi ile birlikte İtfaiye ve Acil Durum Müdahale Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında ise konuklar, yeni merkezi gezerek hem bina hem de itfaiye biriminin çalışmalarına ilişkin İtfaiye Müdürü Olcay Runa’dan bilgi aldı.

 

İtfaiye ve Acil Durum Müdahale Merkezi Hakkında…

 

Öte yandan, Destek Hizmetleri Müdürlüğü Personeli Mimar Ebru Özer de katılımcılarla yeni hizmet binasının teknik özelliklerine ilişkin bilgiler paylaştı. Özer, yeni binaya ilişkin şunları kaydetti; “Çanakkale Merkez İsmetpaşa Mahallesi İzmir Caddesi üzerinde bulunan 1134 ada 1 parselde, 500 metrekare alana projelendirilen İtfaiye ve Acil Durum Müdahale Merkezi toplam 1900 metrekare kapalı alana sahiptir.

 

Proje, bölgede önemli bir referans noktası olmakla birlikte, gelişen yakın çevreye yeni bir hareketlilik katmıştır. Kent genelinde itfaiye ve kurtarma hizmetlerinin yürütüleceği bir merkez olacak şekilde tasarlanan yapının parsel yerleşimine bakıldığında, garajdaki araçların en kısa sürede ana artere ulaşması amacıyla garajın İzmir Caddesi ile birebir bağlantısı sağlanmıştır. Ana binaya yaya girişi de İzmir Caddesi üzerinden, araç girişi 57. Sokak üzerinden yapılmaktadır.

 

Mart 2016’da sözleşmesi imzalanarak 1.790.000 TL bedel ile yükleniciliği Fevzi Eviz tarafından alınan ve yapılına başlanan proje, Ocak 2017 tarihinde tamamlanmıştır.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş