TATİLDE DEDİKLERİ BAŞKAN HASTANEDEN ÇIKTI..!

TATİLDE DEDİKLERİ BAŞKAN HASTANEDEN ÇIKTI..!
Yayınlama: 25.08.2023
Düzenleme: 25.08.2023
3.318
A+
A-

Çanakkale’de ormanlarımız ile birlikte yüreklerimizi yakan yangın daha söndürülemeden bir de üzerine fitne ateşi yakılması kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu.

 

Bazı ulusal yayınlarda ve sosyal medyada “Çanakkale Yanıyor, Başkan Amerika’da Tatil Yapıyor” şeklinde haber ve paylaşımlarla itibar suikastı başlatılırken Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın o saatlerde sağlık sorunları nedeniyle hastanede yattığı ortaya çıktı.

 

Yalanlar üzerinden adeta bir karalama politikası yürütülmesini esefle kınıyorum diyen Başkan Gökhan; “Böylesi acı bir durumda yoğun emek veren kahramanlarımızın, yangından zarar gören köylülerimizin ve vatandaşlarımızın yanında bulunamamanın üzüntüsünü yaşarken, hakkımda çıkan bu tarz yalan yanlış haberler bu üzüntümü katlamıştır” dedi…

 

Çanakkale, kısa sürede geniş bir alana yayılan ve ormanlar ile birlikte can ve mal güvenliğini de tehdit eden devasa yangın ile canla başla mücadele ederken, aynı zamanda birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz böylesi bir felaket anını fırsat sayan kesimlerin kara propagandasına tanıklık etmenin üzüntüsünü yaşadı.

 

İTİBAR SUİKAST TİMİ İŞ BAŞINDA…

 

Hükümete yakın olduğunu iddia eden bazı basın kuruluşlarında çıkan haberler ve hemen ardından sosyal medyada hızla yayılan paylaşımlarda; “Çanakkale yanıyor, CHP’li Başkan yurt dışında tatil yapıyor!”, “CHP’li başkanların tatil sevdası! Çanakkale alevlerle boğuşurken o seyahatteydi!”, “Yangın günü ülkeyi terk etti”, “CHP zihniyeti değişmiyor! Mahalle yanıyor Ülgür Gökhan saçını tarıyor” manşetleri atılarak Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan için linç operasyonu başlatıldı.

 

Ancak skandal yaratılarak yapılmak istenen itibar suikastı, Başkan Gökhan’ın tatilde değil hastanede tedavi altında olduğunun ortaya çıkmasıyla büyük bir fiyaskoya dönüştü.

 

BAŞKAN GÖKHAN GERÇEĞİ AÇIKLADI…

 

Hakkında ki karalama operasyonu nedeniyle sağlık sorunundan kaynaklanan özeli hakkında açıklama yapmak zorunda kaldığı vurgulayan Başkan Ülgür Gökhan, sitem ve üzüntü ifade eden şu cümleleri kurdu; 22 Ağustos 2023 Salı günü öğle saatlerinde başlayan ve şiddetli rüzgarla birlikte hızla yayılan orman yangını, hepimizi derinden üzmüştür. Yangın, başlatılan yoğun mücadele ile 24 Ağustos 2023 tarihinde kontrol altına alınmıştır.

 

ŞAHSIMI HEDEF ALDILAR…

 

Kentimizde yaşanan orman yangını felaketi devam ederken, bazı ulusal yayınlarda ve sosyal medyada “Çanakkale Yanıyor, Başkan Amerika’da Tatilde” başlıklarıyla şahsımı hedef alan haber ve paylaşımları üzülerek görmüş bulunmaktayım. Kamuoyunu tamamen yanlış bilgilendiren bu tarz haber ve paylaşımlar nedeniyle bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

 

SAĞLIK SORUNLARIM NEDENİYLE HASTANEYE YATTIM…

Yangının başladığı gün itibariyle sağlık sorunları nedeniyle hastanede yatışımın gerçekleşmesinden dolayı, yangın bölgesinde ne yazık ki bizzat bulunamadım. Herkes gibi şahsımın da içini yakan orman yangını sürecini, her ne kadar başında bulunamasam da Belediye Başkan Yardımcımız ve bu süreçte Başkan Vekilliği görevinde bulunan Sayın M. İrfan MUTLUAY ile devamlı surette haberleşerek yakından takip ettim. Böylesi acı bir durumda yoğun emek veren kahramanlarımızın, yangından zarar gören köylülerimizin ve vatandaşlarımızın yanında bulunamamanın üzüntüsünü yaşarken, hakkımda çıkan bu tarz yalan yanlış haberler de bu üzüntüyü artırmıştır. Bir kez daha yinelemek isterim ki, bu süreçte tatilde değil, sağlık sorunlarım nedeniyle hastanede bulunmakta idim.

 

KARALAMA POLİTİKASINI ESEFLE KINIYORUM…

 

Deyim yerindeyse bir felaketi yaşadığımız yangın boyunca canla başla çalışan esas kahramanlarımızın ya da yangına ilişkin gelişmelerin duyurulması yerine şahsım üzerinden yapılan asılsız haberlerle gündemin meşgul edilmesini, yalanlar üzerinden adeta bir karalama politikası yürütülmesini esefle kınıyor ve bu tür haberlere de itibar etmemenizi özellikle belirtmek istiyorum.

 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM…

 

Tüm bunların ötesinde, kentimizde birçok köyün yanı sıra kent merkezimizi de tehdit eden bu büyük yangın felaketinde havadan ve karadan büyük bir mücadele sürdüren hem kentimiz hem de ülkemizin dört bir yanından yardımımıza koşan tüm ekiplere, orman kahramanlarına, can dostlarımızın koruyucu meleklerine, gönüllülerimize, yardımseverlerimize, alandaki son gelişmeleri bize anbean aktaran değerli basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

GEÇMİŞ OLSUN ÇANAKKALEM…

 

Yanan onlarca ağaç ve tarım arazisi ile çok sayıda orman canlımızı kaybettiğimiz bu acı yangın felaketinde, yaralanarak tedavi altına alınan hemşerilerim ve maddi zarara uğrayan vatandaşlarımıza da içtenlikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralarımızı hep birlikte saracağımızı belirterek, bir daha böylesi bir felaketle karşılaşmamayı temenni ediyorum. Hepimize geçmiş olsun…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş