Tıp Fakültesi Öğrencilerine Çevre Eğitimi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar, ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek kentte yürütülen temizlik çalışmaları ve çevre faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi.

Tıp Fakültesi Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Yayınlama: 03.11.2016
1.722
A+
A-

Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında açıklamalarda bulunan Kavcar, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de bilgiler verdi.

Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Kavcar,  kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konularda da öğrencileri bilgilendirdi. Ayrıca 2016 yılında  yürütülen Mavi Bayrak Projesi hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Eğitim sonunda ise Tıp Fakültesi öğrencileri, teknik personel eşliğinde Katı Atık Düzenli Depolama Tesisini ziyaret ederek, buradaki çalışmalara ilişkin yerinde gözlem yapma ve bilgi edinme fırsatı buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.