Uzmanlığı Hayvanlar, İşi İnsanlar..!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir söyleşi içinde ki küçük bir ayrıntı büyük bir şaşkınlık yarattı. Soruda, cevabı da bu kadarda olmaz dedirtti…

Uzmanlığı Hayvanlar, İşi İnsanlar..!
Yayınlama: 07.01.2017
5.256
A+
A-

Biga’nın haber sitesi “Bigazete” nin konuğu olan AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve Biga Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Bakan, Biga Belediyesi’ne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundular.

 

Ancak sohbette öyle bir konu gündeme geldi ki soru da cevabı da ağızları açık bıraktı. Belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’nün mesleği de yapılan yorumda şok etkisi yarattı…

 

Doğrusunu söylemek gerekirse muhalefete alışık bir yapımız yok diyen AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin; “Ama üç yıla yakındır Biga Belediyesi ve Karabiga Belde Belediyesi’nde muhalefet, Gümüşçay Belediyesi’nde iktidar partisiyiz. CHP’li Karabiga Belediyesi ile ciddi bir sorun yaşamıyoruz, ancak CHP’li Biga Belediyesi’nde çok ciddi sorunlar var” dedi.

 

Bigazete’nin “Nedir bu sorunlar?” sorusuna ise; “Biga Belediyesi bütçe açığı çok arttı. Geçen yıl 8 milyon liraydı, şu anda açık 10 milyon lirayı aştı. Yıllık geliri 42 milyon lira olan bir belediye, ama 30 milyon liranın üzerinde borcu oluştu. İller Bankası’ndan Bigalı nüfusuna gelen paralar hovardaca harcanıyor. Belediyenin gayrimenkulleri sürekli satıldığı halde durum bu. Gelir getirici hiçbir yatırım yok” şeklinde cevap verdi.

 

Ahmet Şahin; “Belediye’ye işe almalar oluyor, yer değiştirmeler oluyor. Bunlarla ilgili bilginiz var mı?” şeklinde gelen soruya; “Biga Belediyesi’nde temizlik işleri taşeronu işçisi olan çalışanlar var, kurdukları şirketin çalışanları var, kadrolu memurlar var. Hangisi hangisidir, kim kimin amiridir karmaşa büyük. İki müdür dışında asil kadrolu müdür yok” dedi.

 

Biga Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Bakan ise Bigazete’nin; “Biga Belediyesi’nde müdürler müdür değil mi? İtfaiye gibi, Fen İşleri, İmar gibi kritik müdürlükler de mi böyle?” sorusuna; “Yazı İşleri ve Mali Hizmetler dışındakiler asıl müdür değil, kalanın tümü vekil müdür. Hepsi vekil, bazılarının mesleki nitelikleri tutuyor, bazılarının ise hiç tutmuyor” diyerek yanıt verdi.

 

Devam eden sohbet sırasında ilginç bir soru geldi ve Bigazete muhabiri; “Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’nün mesleği nedir?” diye sordu. Meclis Üyesi Cahit Bakan’dan; “Veteriner Hekim” yanıtını alan muhabir; “Nasıl yani? Halkı, Bigalıyı hayvan yerine koymak değil mi bu?” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

 

Biga Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Bakan’da, veteriner müdür için;  “Biz de baştan Belediye Başkanvekili yaptığını sanıyorduk, ama odasının kapısındaki tabeladan, kayıtlara kadar, evet Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü bir veteriner hekim” diyerek olayı doğruladı.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’nün mesleği kadar yapılan yorumda Biga’dagündem oldu. Birçok Bigalı, gazeteciye hak vererek veteriner müdür ve görevlendirmeyi yapan Belediye Başkanı İsmail Işık’a tepki göstererek kamuda liyakatin önemine dikkat çekti.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş