YÜREK SIZLATAN ÇARESİZLİK..!

Çoğunlukla çöpten toplananların satıldığı Bit Pazarında satılmayan ürünler yine çöpe atıldı. Çöpün çöpü vatandaşlar tarafından adeta kapışıldı. Bu kare, “Vatandaş aç, vatandaş muhtaç” yakarışlarıyla ÇARESİZLİĞİN FOTOĞRAFI olarak hafızalara kazındı…

YÜREK SIZLATAN ÇARESİZLİK..!
Yayınlama: 07.01.2022
8.284
A+
A-

Çoğunlukla çöpten toplananların satıldığı Bit Pazarında satılmayan ürünler yine çöpe atıldı. Çöpün çöpü vatandaşlar tarafından adeta kapışıldı. Bu kare, “Vatandaş aç, vatandaş muhtaç” yakarışlarıyla ÇARESİZLİĞİN FOTOĞRAFI olarak hafızalara kazındı…

 

Çanakkale’de çöp konteynırlarına atılan çöpler içerisinden kendileri ve çocukları için elbise toplayan vatandaşların görüntüleri yürekleri sızlattı. Paylaşamadıkları kirli ve yırtık eski bir bez parçasını iki ucundan çekiştirerek tartıştıkları anlar ise sadece Çanakkale’nin değil Türk ekonomi tarihine de kara bir leke olarak geçti.

 

 

Zam fırtınası altında helak olan vatandaşların çaresizliği yürekleri dağlıyor. Sokaklarda el açıp dilenenlerin ve çöp kutularını mesken edinenlerin sayısında ki artış dikkat çekiyor. Her ürünün daha ucuzunu bulabilmek için market market gezenler, ucuz ekmek kuyruğunda saatlerce bekleyenler, indirimli bayat ekmek alabilmek için ertesi günü bekleyenler her geçen gün artıyor.

 

Açıklanan ekonomik verilere göre çağ atlayan 2022 Türkiye’sinin Çanakkale’si adeta ekonomistleri yalanlayan görüntülere sahne oluyor. Kurulan halk pazarlarında her hafta gün batıp akşam olunca acı bir dram yaşanıyor. Kiminin yanında çocuğuyla onarca vatandaş, boş pazar arabalarıyla esnafın terk ettiği tezgah aralarında dolaşarak atılan çürük, çarık ezilmiş sebze ve meyveleri toplamak ve evine götürüp aş yapmak için adeta birbiriyle yarışıyor.

 

Benzer görüntüler bu defa pazarı alanının arka kısmında kurulan ve halk arasında “Bit Pazarı” olarak adlandırılan yerde yaşandı. Bit Pazarı her ne kadar kullanılmış eski malların satıldığı ikinci el alışveriş anlayışıyla kurulmuş olsa da, daha çok hastalık barındıran pis kıyafetlerin satılması nedeniyle eleştiriliyor ve çalıntı malların pazarlandığı iddiasıyla çok sayıda şikayet alıyor.

 

 

Bit Pazarında dahi satılamayacak kadar kötü durumda olan yırtık, sökük ve kir pas içinde ki kıyafetler ise para etmediği için çöpe atılıyor. Dün o çöpün başında bir kez daha ülkemiz ve memleketimiz adına utanç verici bir insanlık dramı tekrarlandı. Alanda ki çöp konteynırlarının başında toplanan çok sayıda vatandaş, bir lira dahi etmediği için atılan kıyafetleri alabilmek için çöpleri karıştırdı.

 

Çöp başında kıyasıya bir rekabetin yaşandığı o anlarda herkesin olabildiğince hızlı bir şekilde işine yarayacağını düşündüğü kıyafetleri topladığı gözlendi. Kiminin kendisi, kiminin çocukları için göz kararıyla elbiseleri denemesi ise görenlerin yüreğini sızlattı. Yarı bellerine kadar sararak girdikleri konteynırlarda aynı yırtık ve kirli bez parçası için tartışan ve iki ucundan çekiştirerek paylaşamayan kadınların çaresizliği 2022 Türkiye’sin de hafızalara kara bir leke olarak kazındı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş