Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, yapılan bazı açıklamaların üreticiyi ve tüketiciyi olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Bu süreci hep birlikte atlatacağımızı dile getiren Kaya, “Kıtlık olur demek nedir arkadaşlar. Bakın kıtlık demek, kaos demek, bu da çok yanlış bir söylem. Şu anda öyle bir durum söz konusu değil” dedi.
Çanakkale’nin kanser oranı en yüksek ilçelerinin başında gelen Çan’da devam eden Çan-2 Termik Santrali Projesi’ne kaşı ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmenin durdurulmasına yönelik açılan dava kaybedildi fakat umutlar hala yitirilmedi…
Hastalanmasının ardından organik beslenmeye başlayan ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un Gökçeada'da yetiştirilen ve burada ki taş değirmenlerde öğütülen buğdaydan üretilen ekmekleri tüketmesi gözlerin bir kez daha organik ada Gökçeada’ya çevrilmesine neden oldu. Yakışıklı oyuncu kısa süre önce de Çanakkale’den arazi bakmış ve ilgiyi bu bölgeye kaydırmıştı…
Üreten emek veren, mazota, gübreye gelen zamlar karşısında ezilen çiftçilerin çilesi bitmiyor. Yanlış tarım politikaları çiftçileri batağa sürüklerken ekmekten dikmekten vazgeçen üreticilerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor…