35 YILDA 14 VALİ..!

35 yıllık memuriyet hayatında 14 vali gördü… Herkes sevdi ama biri sürgün etti… Mobbing ile emekliliğe zorlandı ama o onur mücadelesini kazandı… Geri geldi ve noktayı kendi koydu…

35 YILDA 14 VALİ..!
Yayınlama: 22.05.2017
4.821
A+
A-

Basının abisi, halkın dostu, valiliğin gülen yüzü Çanakkale Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nevzat Yurdaer, emekli oldu. Yurdaer’den boşalan göreve kimin getirileceği ise kentte merak konusu oldu…

 

35 yıllık memuriyet yaşamında 14 vali ile çalışan Çanakkale Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nevzat Yurdaer, emekli olarak görevinden ayrıldı. Emekliliği uzun süre önce hak etmesine karşın başarısından dolayı birlikte çalıştığı valilerin ısrarıyla göreve devam eden Yurdaer, kendisinden memnun olan Vali Orhan Tavlı’nın da ısrarına rağmen artık dinlenmek istediğini belirterek emeklilik dilekçesini verdi.

 

MOBBİNG UYGULANDI, SÜRÜLMEDİĞİ YER KALMADI…

 

Ancak Nevzat Yurdaer her zaman valilerden yana şanslı olmadı. Bir dönem mobbing uygulanmış ve “Görülen lüzum üzerine” denilerek görevinden uzaklaştırılmıştı. Önce Çanakkale İl Özel İdaresine ardından Gökçeada’ya sürülerek emekliliğe zorlanan Yurdaer, İdare Mahkemesinde açtığı dava ile başlattığı hukuk mücadelesini kazandıktan sonra geri gelmiş ancak yine 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ve İl Planlama Müdürlüğüne gönderilerek mobbinge devam edilmişti. Verdiği onur mücadelesi süresince emekliliğini erteleyen Yurdaer, tekrar İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür olarak görevinin başına geçmesinin ardından memuriyet hayatına nokta koyarak örnek bir davranış sergilemiş oldu.

 

YENİ MÜDÜR KİM OLACAK…

 

Nevzat Yurdaer, Vali Tavlı tarafından dilekçesinin onaylanmasının ardından hafta sonu itibariyle sivil yaşama başladı. Yurdaer’den boşalan göreve ise geçici olarak vekaleten İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gülten Yetişen getirildi.

 

Asaleten atamanın ise ne zaman yapılacağından çok bu göreve kimin getirileceği merak ediliyor. İl müdürlüğü hakkı kazanmış Çanakkale’den bir isim kadar il dışından ithal bir isimde olabileceği belirtiliyor. Müdürlükte ki bir diğer personelinde önümüzde ki aylarda emekli olacağı öğrenilirken ayrılıkların yaratacağı boşluğun nasıl telafi edileceği bilinmiyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş