ADALETSİZLİKLERİ TARTIŞACAKLAR..!

Adalet Yürüyüşünün ardından toplumun her kesiminden çağrılar geldiğini açıklayan CHP, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de “Adalet Kurultayı” yapma kararı aldı. ..

ADALETSİZLİKLERİ TARTIŞACAKLAR..!
Yayınlama: 31.07.2017
2.717
A+
A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından toplumun her kesiminden çok önemli çağrılar geldi. Bütün toplum kesimlerinin adaleti tartışacağı bir kurultay talebi geldi Türkiye’den. Bütün adaletsizliklerin tartışılacağı bir kurultaya ihtiyaç var dendi ve o nedenle, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacağız” dedi.

 

Tezcan; “Bu kurultayda, toplumun her kesimi bütün boyutlarıyla Türkiye’de yaşanan adaletsizlikleri ve çıkış yollarını konuşacak. Peki neden kurultay? Çünkü, tarihimizde atalarımız bütün büyük devlet meselelerini ve toplumsal sorunları kurultayla çözmüşler. Halk ve millet olarak bir araya gelmişler ve meseleleri çözmüşler. Adalet gibi temel mesele ancak ve ancak tarihi birikimimize uygun olarak adalet kurultayıyla mümkün olabilir dendi ve bizim tarafımızdan bunun uygulanması zaruri olarak görüldü” diye konuştu.

 

ÇANAKKALE’NİN SEÇİLME NEDENİ NE..?

 

Tezcan, “Neden Çanakkale?” dedikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk defa, hiçbir etnik ayrım gözetmeden ulusal kurtuluş savaşından önce bu milletin emperyalist işgale karşı koyun koyuna savaştığı yerdir Çanakkale. Ulus bilincinin ilk tohumlarının atıldığı bir destandır. Bu nedenle, ortak davanın tartışılmasının Çanakkale’de yapılmasının doğru olacağı görüşü ortaya çıktı; talep geldi ve karar alındı. 26-30 tarihlerinin bir diğer önemi de, büyük taarruzdan büyük zafere giden yol olmasındandır. Bu nedenle, aradaki 5 günlük dönem, milletimizin yeni bir büyük taarruzunun ve zaferinin görüşmelerinin yapıldığı tarihler olacaktır. 5 gün, bütün temel meseleleri konuşacağız. Bu, partinin kurultayı olmayacak. Partiler üstü bir kurultay olacak. Adalet isteyenlerin ve özleyenlerin kurultayı.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş