ATLAMAK YOK ŞOVA DEVAM!

Çatısına çıktığı binadan atlayacağını söyleyerek intihar girişiminde bulunan şahıs polisi ve vatandaşları çileden çıkarttı. Çünkü o kişi aslında bir mağdur değil polis tarafından çok iyi tanınan bir şovmendi…

ATLAMAK YOK ŞOVA DEVAM!
Yayınlama: 23.05.2018
8.493
A+
A-

Çanakkale’nin en merkezi noktası olan saat kulesi meydanında bir binanın çatısına çıkan şahıs, aşağı atlayacağını söyleyerek intihar girişiminde bulundu. Polis kısa sürede olay yerini güvenlik şeridi ile çevirerek kapatırken itfaiye ekipleri binanın altına şişme branda getirerek önlem aldı. 112 sağlık ekipleri ise her ihtimale karşı tam donanımlı bir ambulans ile bölgede hazır bulundu.

 

İsminin İbrahim A. olduğu öğrenilen şahsı ikna etmek için çatıya polis ile birlikte belediye zabıtası ve sağlıkçılar da çıktı. Başta müzakereci polis memuru olmak üzere herkes dil dökmesine karşın şahsı uzun süre ikna etmek mümkün olmadı. Karabük’ten geldiğini ve Çanakkale’de simitçilik yaptığını söyleyen İbrahim A. zaman zaman çatıdan sarkarak izleyenlere korku dolu anlar yaşattı. Kendisine yardım etmek isteyenleri ise elinde ki parke taşı atmakla tehdit ederek uzaklaştırdı.

 

Bu arada olay yerine ayrı ayrı iki şahıs daha gelerek İbrahim A’nın arkadaşı olduklarını ve paraları olmadığı için yatacak yerleri bulunmadığını, aç kaldıklarını, kendileri gibi simit satan arkadaşlarının da 2 bin 500 lira borcu nedeniyle cinnet geçirerek intihar etme amaçlı çatıya çıktığını söyledi. Ancak alkollü ya da uyuşturucu bir maddenin etkisi altında olduğu anlaşılan İbrahim A’nın borcunu bazen 8 bazen 6 bin olarak söylemesi ve çelişkili konuşması hakkında ki şüpheleri arttırdı.

 

 

Bu arada aşağı inmesi için ikna edilmeye çalışan şahsın talepleri doğrultusunda önce Çanakkale Belediyesinden yardım amaçlı içi erzak dolu Ramazan iftar paketleri getirildi ardından bir zabıta, olayı izleyen ve görüntü çekmek için birbirini ezen kalabalıktan ve çevre esnafından para toplamaya başladı. Kısa sürede iyi miktarda nakit para toplandı ve otobüs bileti gibi verilen diğer sözler ile birlikte İbrahim A. ikna olarak binadan aşağı indi.

 

İbrahim A. polis gözetiminde hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirilirken diğer iki arkadaşı ile birlikte gözaltına alındı. Çünkü intihar şovun arkasında ki gerçek polis tarafından kısa sürede aydınlatıldı. İbrahim A. ve ekibinin Türkiye’yi dolaşarak farklı illerde defalarca aynı yöntemle para ve yardım topladığı ortaya çıktı. Hatta turneye çıkar gibi İstanbul, Samsun, İzmir gibi büyük şehirleri gezerek defalarca aynı senaryoyu sergiledikleri ve haberlere konu oldukları anlaşıldı. Otellerde kaldıkları, yiyip içip para ödemedikleri, borç yapıp ardından da intihar şov ile hem nakit para ve yardım topladıkları hem de manevi duygularını istismar ettikleri vatandaşlara borçlarını ödettikleri öğrenildi. Devleti de kötü amaçlarına alet eden intihar şov ekibi, topladıkları para ile gösterilerine başka bir şehirde devam etmek üzere tekrar yola çıktı.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş