Audili Başkan, Halka Bisikleti Önerdi

Sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımını teşvik etmek amacıyla 1100 adet bisiklet, başvuru sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Kısa bir süre önce Volvo olan makam aracını Audi ile değiştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, lüks aracından inerek bindiği bisiklet üzerinden halka çevreci ve sağlıklı yaşam mesajları verdi.

Audili Başkan, Halka Bisikleti Önerdi
Yayınlama: 22.11.2016
2.419
A+
A-

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Çanakkale Belediyesi arasında “Fiziksel Aktivitenin Arttırılması” işbirliği ve “Bisiklet Yolu Yapımını Destekleme” protokolü karşılığında Çanakkale Belediyesine verilen 1100 adet bisiklet için başvuruda bulunan kentlilere bisikletlerin dağıtımı yapılmaya başlandı.

 

Belediye hizmet binası önünde gerçekleşen törene katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, bisiklet yolu olan kentlere yönelik gerçekleşen bu proje kapsamında Çanakkale Belediyesinin de kentlilere 1100 adet bisikleti 6 ay süreyle ücretsiz olarak tahsis ettiğini belirtti.
Başkan Gökhan, 6 ayın sonunda bisikletleri kullanmaya devam etmek isteyen kentlilerin, bisikletlerin halen kendilerinde olduğunu ve hasarsız olduklarını beyan etmeleri halinde yeniden ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceklerini de kaydetti. 
Başkan Gökhan, bisikletin hava kirliliğini önlemeye yönelik önemli bir ulaşım aracı olduğunu belirterek, aynı zamanda sağlık açısından da faydaları olduğunu, bu nedenle kentlileri teşvik etmeye yönelik projelerin hayata geçtiğini söyledi.
Bisikletleri alan kentlilerde de bir süre sohbet eden Başkan Gökhan’ın aynı zamanda bisiklete de binmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.