BAŞKAN KENDİNDEN DE, SEÇMENDEN DE EMİN..!

BAŞKAN KENDİNDEN DE, SEÇMENDEN DE EMİN..!
Yayınlama: 20.10.2023
Düzenleme: 21.10.2023
3.073
A+
A-

Belediyenin iflas ettiğine dair iddialara ve hakkında yürütülen kara propagandaya karşı sessizliğini koruyan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, sonunda adeta aslan gibi kükredi ve iftiraları tek tek çürüttü.

 

Kendisi için “Başkan olursa sokağa çıkamaz, 3 ay sonra kaçıp gider” denildiğini hatırlatan Arslan; “Hiç bir yere gitmedim, ben buradayım. 31 Mart’tan sonra da yine burada olacağım. Mütevazı olamayacağım, ben bölgenin en başarılı belediye başkanlarından biriyim. Belediye başkanlığı için tekrar adayım. Çünkü tekrar aday olmayı hak ediyorum” dedi ve halkına güvendiğini söyledi…

 

Kepez Belediyesinin iflas ettiğine yönelik iddiaları yanıtlamak, beldede yaşanan su sorununa yönelik eleştirileri cevaplamak ve bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında halkı bilgilendirmek için basınla bir araya gelerek kamuoyunun karşısına çıkan Belediye Başkanı Birol Arslan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ın basın toplantısından çarpıcı ara başlıklar ise şu şekilde sıralandı…

 

İFTİRALAR İLE HALKIMIZIN KALBİNE ŞÜPHE DÜŞÜRÜLMEKTE…

 

“Yaptığımız tüm işleri şeffaf bir şekilde paylaştık. Düzenlenen basın toplantıları ile bütçemizle ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştım. Halkımızı bilgilendirdik ve halkımıza hesap verdik. Ben işime konsantreyim ve işimi yapıyorum. Son günlerde seçimin yaklaşması ile ulu orta atılan iftiralar ile halkımızın kalbine şüphe düşürülmektedir.

 

8 MİLYON 774 BİN TL. BORÇ ÖDEDİK…

 

Bu açıklama en doğru bilgileri güncel olarak sunmak içindir. 2 ay önce Kepez Belediyesi için iflas belediyesi dendi ve el broşürleri dağıtıldı. Hemşerilerim beni aradılar. Toplamda Kepez Belediyesi’nin 131 Milyon borca bulaştığı iddia edildi. Her zaman olduğu gibi halkımıza yalan söylediler. Görevi devraldığımda Kepez Belediyesi’nin borcu 62 Milyon 881 Bin TL idi. Şu anda ise 67 Milyon 279 Bin TL. 2019’da mali gelir 36 Milyon TL idi. Bugün ise 230 Milyon TL. O günden bu yana ise ödenmiş borç 8 Milyon 774 Bin TL.

 

3 AY MAAŞ ÖDEYEMEZ, 6’INCI AY KAÇAR DİYORLARDI…

 

Bu tabloyu teslim aldığımda devletten gelen pay personel maaşına bile yetmiyordu. Bankalara kredi taksitleri vardı. Çanakkale Kepez esnafından 9 Milyon TL iş yaptırmışlar, mal almışlar 2 buçuk yıl geçmiş ve borçları vardı. Bu tablonun sorumluları 3 ay maaş ödeyemez, 6’ıncı ay kaçar diyorlardı. 31 Mart’ta halkımızın takdiri ile yeniden burada olacağım. Bu cümleleri kurarken, yaptığım işlere ve yalandan hoşlanmayan halkıma güveniyorum. Bu kötü tabloda, hep beraber gördüğünüz işleri yaptım. O günlerde mali hizmetler müdürümüz iyi bilir son dakikalarda elektrik faturası ödediğimizi biliyoruz. O günlerde Kepez Belediyesi otobüsü yoldan çıkmış ve devrilmek üzereydi. Ben ve arkadaşlarım direksiyona geçtik ve aracı otobana soktuk.

 

KURUMSAL BİR KEPEZ BELEDİYESİ YARATTIK…

 

Herkesi en verimli noktalarda çalıştırarak kurumsal bir Kepez Belediyesi yarattık. İçme suyu arıtma tesisi, kuyu açma ve revize çalışmaları, içme suyu toplama deposu, sosyal yardımlar, kültürel etkinlikler, kıdem tazminatları, kent mobilyaları, yol çalışmaları, halk çocuk kültür evi, meydan, hizmet binası, refüj, asansör yapıldı. Bu işler ihaleli işlerdir. 4.5 yılda, 92 Milyon 534 Bin TL değerinde iş yapmışız. Güncel fiyatları ise 229 Milyon 964 Bin TL.

 

KEPEZ’İN ÇOCUKLARI AYDINLANARAK BÜYÜYOR…

 

Elektrik kablolarını toprağın altına indiriyoruz. Hamidiye Caddesi bir ay sonra asfaltına kavuşuyor. Bu zor şartlarda Kepez Belediyesi Kepez’deki ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulundu.29 Ekim akşamı hep beraber fener alayı ile Halk Kafeye gideceğiz. Selda Bağcan konseri ile kutlamamızı yapacağız. Çocuk kütüphanesi kurduk. Çocuk halkevi kurduk. Bu bölgede böyle bir vizyon var mı? Kepez’in çocukları aydınlanarak büyüyor. Kütüphane şehrin dışında olduğu için erkek spor merkezinin olduğu yere halk kütüphanesi kurduk. 7 gün çalışıyor ve gece saat 24.00’e kadar çalışacak. Normal günlerde de 22.00’ye kadar çalışıyor. Eğitimi ve okumayı teşvik ediyoruz. Bu gurur verici bir tablo.

 

HİÇBİR VARLIK SATIŞI YAPMADIK…

 

2023’de Kepez halkı 4 TL’ye çay içiyor. Bizi rantçılık ile suçluyorlar. Sahil boyunda kişilere, yandaşlara rant verdik mi?2 dönemde 525 imar dosyası… Bir 4.5 yılda bir tane yaptık. Yaptığımız plan tadilatını da vatandaştan gelen talebi Çevre ve Şehirciliğe sorduk. Yetmedi bakanlığa sorduk. Sonrasında meclisimiz onayladı. 4.5 yılda bir yanlış işin altına bilerek imza atmadım. Görevimi yapmaya devam edeceğim. Bu güzel işleri yaparken hiçbir varlık satışı yapmadık. Hatta toplama deposu için toprak satın aldık.

 

EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARININ BAŞINDA GELİYORUM…

 

4.5 yıla bakın ben ve tüm bu dönemlerdeki belediye başkanları şanssız. Kovid yaşadık. Döviz arttı, ekonomik kriz yaşadık. Enflasyonun bizi ne kadar etkilediğini görüyorsunuz. Deprem, sel, yangın oldu. Tüm bunları yaşarken belediyemizin bir personeline dahi borcumuz yok. Mütevazi olamayacağım ve ben kendimden eminim. Ben bu bölgedeki en başarılı belediye başkanlarının başında geliyorum.

 

KURAKLI SU REZERVİNİ DÜŞÜRDÜ, 3 KUYUMUZ KURUDU…

 

Göreve geldiğimizde abone sayımız 9.530 idi. Aktif su kuyusu ise 7 idi. Şimdi ise su abone sayımız 20.431. Aktif su kuyusu 15. Hizmet dışı su kuyusu ise 3. Artan abone sayısı ise 10.901. Korktuğumuz 2023’ün ilkbaharında başımıza gelmeye başladı. Kuraklık ile önce tüm kuyularımızın performansları düştü. Saniyede 15 veren kuyu 9’a düştü. Arka arkaya, 3 adet aktif kuyumuz tükendi. Motorları yandı. Ham suyu yeterli gelmediği için buradan meclis toplantısında halkımıza bunu bildirdik. Artıma tesisimizi randımanlı bir şekilde çalıştıramadık. Kuyulardan gelen suyu makine çeviriyor ve bunun yüzde 65’i şebekeye veriliyor. Öyle bir duruma düştük ki sadece biz değil. Kavaklı’da, Yağcılar’da, Ulupınar’da, Taşlıtarla’da su yok. İtfaiyeler ile tankerler ile köylere su gönderdik.

 

RANTLARI KİŞİLERE VERİP, AKŞAMLARI BEDAVA YİYİP İÇMEYECEĞİM…

 

Çanakkale’ye en son yağmur ne zaman yağdı? Kimse hatırlamıyor. Yağmur yağmaz ise kar yağmaz ise ben halkıma arıtılmış suyu nasıl vereceğim? Zavallılar Birol Arslan niye kötü su kullandırıyor, suyu arıtmıyor diye bize hesap sormaya kalkıyorlar. Biz 7 kuyuyu 18 kuyuya çıkardık. 3 kuyu hizmet dışı kalınca arıtma randumanlı çalışamadı. Ben ister miyim bu hale düşmek. Bugüne kadar artıma tesisi kurmamışlar sonra benden hesap soruyorlar. Bir tek halkıma hesap veririm. Sizi hiç kandırmadım. Size hiç yalan söylemedim. Asla yalan söylemeyeceğim. Rantları kişilere verip, akşamları bedava yiyip içmeyeceğim. Bana sosyal medyadan yazıyorlar çünkü rantları bitti.

 

BİZE KİMSEDEN BİR YARDIM YOK, YÜZÜMÜZE BAKAN YOK…

 

Su konusundaki çaresiz durumumu sizlerle paylaştım. Allah bize öyle bir kar versin ki belediye yolları açamasın, halk bizi taşlasın diyorum. Yer altı çok boş, bittik. Çanakkale Belediyesi suyunu Atikhisar Barajı’ndan alıyor ama barajda artık bitti.

 

Biz ilk günden itibaren Çanakkale Belediyesi ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Ülgür Bey sağolsun her zaman Kepez’in yanında. Bize suyu vermek istedi. Kepez’in suyunu aynı hattan taşıyamayız. Arıtma tesisinden Kepez’e yeni bir isaliye hat çekmek lazım ve bedeli 100 Milyon TL. DSİ ile görüştük. DSİ Kepez hiç su talebinde bulunmadığı için su tahsisi yapmamışlar. Siz bugüne kadar bizden böyle talepte bulunmadınız ve su veremeyiz dediler. 2021, 2022, 2023’de Çanakkale Valiliğine, DSİ’ye hatta genel müdürlüğe resmi yazılarımız var. Bize kimseden bir yardım yok. Kepez’de 24 saatte 80 bin kişi yaşıyor. Ama biz bir ham su ihtiyacımızı talep ediyoruz. Yüzümüze bakan yok.

Bir gün çöpleriniz toplanmadı mı? Kepez tarihi boyunca hiç bu kadar temiz olmadı. Merak etmeyin tüm sorunları bir bir çözerek yolumuzda yürüyoruz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş