BEKLERSEN YAZIK, BEKLEMEZSEN KAZIK..!

GESTAŞ’ın, randevu ile araçların feribottaki yerlerini garantileyen online bilet satış sistemi yüksek fiyat politikası nedeniyle tepki çekiyor.
Müşteriler bir çok firmada erken rezervasyon fırsatıyla indirimli bilet alırken GESTAŞ’ta neredeyse iki kat gibi fahiş bir fiyatla adalara geçiş yapıyor…

BEKLERSEN YAZIK, BEKLEMEZSEN KAZIK..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
5.358
A+
A-

GESTAŞ’ın, randevu ile araçların feribottaki yerlerini garantileyen online bilet satış sistemi yüksek fiyat politikası nedeniyle tepki çekiyor.

Müşteriler bir çok firmada erken rezervasyon fırsatıyla indirimli bilet alırken GESTAŞ’ta neredeyse iki kat gibi fahiş bir fiyatla adalara geçiş yapıyor…

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. Kurban Bayramı tatilci yoğunluğunu göz önünde bulundurarak filodaki gemi sayısını 22’ye çıkardı ve feribot seferlerini arttırdı. Kiralanan gemilerden biri de en yoğun hatlardan biri olan Gökçeada-Kabatepe Hattına dahil edildi. Aynı zamanda yolcuları bekletmeden taşımak için hem Gökçeada hem de Bozcaada hattında günde 30’ar sefer yapılmaya başlandı. Ancak online bilet satış sisteminde yapılan değişiklik müşteri memnuniyetini olumsuz etkiledi.

ONLİNE BİLETTE YÜKSEK FİYAT FARKI…

Yolcuları bekletmeden biran önce gidecekleri yerlere ulaştırmak için her türlü tedbiri alan GESTAŞ, geçtiğimiz yıllarda Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada hattı’nda online bilet satış sistemini başlatmıştı. Önden bilet satışı ile araçları için feribotlarda rezervasyon yaptıran müşteriler ekstra bir ücret ödemeden ve beklemeden yolculuklarını gerçekleştiriyorlardı. Müşteri memnuniyeti ve ilgisinin büyük olduğu bu uygulamada bu yıl değişliğe gidilince sıkıntılar baş göstermeye başladı. GESTAŞ, diğer şirketler gibi online bilet satışında fiyat indirimi yapmak bir yana fiyat artırımına gitti. Artık adalar hattında online bilet alan müşteriler gişeden kat kat daha fazla para ödemek durumunda kalıyor. Fiyat farkı geminin hareket saati ve doluluk oranına göre artıyor.

BU AYIBI ORTADAN KALDIRIN…

Yaşanan bu değişiklik sonrası vatandaşlardan tepki yükselirken İYİ Parti GİK Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz’da şikayetleri sosyal medyadan gündeme taşıyarak halkın sesi oldu.

Uz, yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Online biletler her yerde indirimli satılırken GESTAŞ 80 lira gişe fiyatı olan araca online 140 lira kesiyor. Kabatepe Gökçeada gidiş geliş online 280 lira. GESTAŞ sadece Çanakkale’nin değil aynı zamanda büyük Türk milletinindir. Yönetim toplanıp bu ayıbı ortadan kaldırmalıdır.”

80 lira olan otomobil ücreti feribotun doluk oranı ve hareket zamanına göre online olarak 130 ile 160 lira gibi farklı fiyatlardan satışa sunuluyor. Otobüs, kamyon ve kamyonet biletlerinde ki fark ise daha da açılıyor.

GESKARD VE ADA KART AVANTAJLI…

GESTAŞ’tan alınan bilgiye göre ise adalar hattında çalışan gemilerin hiçbir yolcuyu mağdur etmemek adına %50 rezervasyon, %50 sıradan araç alarak çalıştığı öğrenildi. Gökçeada hattına dahil edilen kiralık geminin ise uzun araç kuyruklarını eritmek için sadece sıradan araç aldığı kaydedildi. Ayrıca adalar hattında Geskard kullanan vatandaşların online bilette fiyat farkı olmaksızın aynı gişe ücretini ödedikleri, Ada Kart kullananların ise indirimden yararlandıkları bildirildi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş