BEN GAZİYİM DEDİ HERKES YEDİ…!

Çanakkale’de sahte sağlık raporu ile kendisini gazi olarak tanıtarak kişisel çıkar elde eden şahsın, gazilikle yakından uzaktan ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Sahte gazi şeytanın aklına gelmeyecek bir yöntemde kullanmış. Cumhurbaşkanı danışmanının adını kullanarak, resmi daire müdürleri ve muhtarlara mesajlar çeken Hasan Ç. herkesi gerçek gazi olduğuna inandırmaya çalışmış…

BEN GAZİYİM DEDİ HERKES YEDİ…!
Yayınlama: 02.06.2022
8.595
A+
A-

Çanakkale’de sahte sağlık raporu ile kendisini gazi olarak tanıtarak kişisel çıkar elde eden şahsın, gazilikle yakından uzaktan ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Sahte gazi şeytanın aklına gelmeyecek bir yöntemde kullanmış. Cumhurbaşkanı danışmanının adını kullanarak, resmi daire müdürleri ve muhtarlara mesajlar çeken Hasan Ç. herkesi gerçek gazi olduğuna inandırmaya çalışmış. Bu yetmezmiş gibi birde GATA dan alınmış sahte sağlık raporu düzenleyerek durumunu belgelendirmiş…

 

İŞLERİNİ KOLAY YOLDAN YAPTIRMAYA ÇALIŞMIŞ…

 

Yenice İlçesi sahte gazi olayı ile çalkalanıyor. İlçeye bağlı Hıdırlar Köyü’nde malikane inşa eden Hasan Ç. köy halkı başta olmak üzere bütün ilçeye kendini gazi olarak tanıtmış. Kendi adına sağlık raporu düzenleyerek insanların güvenini kazanan Hasan Ç. gazilik ünvanı üzerinden kişisel çıkarlar elde etmeye başlamış. Hasan Ç. gazilik unvanını kullanarak birçok işini kolaylıkla yaptırmış.

 

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANININ ADINI KULLANMIŞ…

 

Hasan Ç. şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerde kullanmış. Hasan Ç. Cumhurbaşkanı danışmanın adını kullanarak kurum amirleri ve muhtarlara “Gazimize şu konuda yardımcı olun, kolaylık tanıyın, gazimizi üzmeyin” şeklinde mesajlar göndermiş. Birçok kişi de emir büyük yerden diyerek sahte gazinin bir dediğini iki etmemiş.

 

ORDUDA ÇOK KISA BİR SÜRE GÖREV YAPMIŞ…

 

Kullandığı yöntemlerle her istediğini kolayca yerine getiren Hasan Ç. resmi dairelerden gerçekleşmesi mümkün olmayan taleplerde bulunmaya ve şüpheleri üzerine çekmeye başlamış. Yapılan araştırma sonucu Hasan Ç.nin gazilikle yakından uzaktan ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Hasan Ç.’nin Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir süre sözleşmeli er olarak çalıştığı ve daha sonra sözleşmesinin feshedildiği tespit edildi. Cumhurbaşkanı danışmanı adıyla mesajlar çektiği telefonu ise kendinin kullandığı belirlendi.

 

EVİNİ SATILIĞA ÇIKARMIŞ…

 

Öte yandan Hasan Ç.’nin köyde bazı akşamlar silah atarak köy halkını rahatsız ettiği iddia edildi. Sahte gazi, köy muhtarı başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ve amirleri  hakkında şikayetçi olmuş. Olayın duyulmasının ardından köy halkı kendisi ile sabahı selamı kesmiş. Hasan Ç.’nin foyasının ortaya çıkmasının ardından köydeki evini satılığa çıkardığı öğrenildi.

 

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ…

 

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen UZ, olayı duyduklarında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını yaptıkları araştırmalar sonucu Hasan Ç. adında bir gazi olmadığını tespit ettiklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı danışmanınla da temas kurduklarını aktaran Uz, “Adı geçen şahıs ilçeye ilk geldiğinde kendisini Cumhurbaşkanımızın Danışmanının yakınıyım diye tanıtmış. Muhtarlara amirlere bu adla mesajlar atmış. Cumhurbaşkanımızın Danışmanı ile temasa geçtik. Kendisi bu şahsı ne tanıyor ne de biliyor.  Gazilik unvanının kullanarak kişisel çıkar elde edilmeye çalışılması bizi son derece üzdü. Gerçek gaziler zaten böyle bir şeye tenezzül etmezler. Konunun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş