BORÇ BATAĞI HALKIN PARASINI YUTUYOR..!

BORÇ BATAĞI HALKIN PARASINI YUTUYOR..!
Yayınlama: 05.09.2023
Düzenleme: 05.09.2023
2.672
A+
A-

Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, Çanakkale Belediyesi’nin toplu taşımaya yaptığı yüzde 66 zammı eleştirdi.

Zamların en büyük sebebinin belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını vurgulayan Yavaş, “Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüz binlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan %66 zammın ana sebebi de budur” dedi.

 

Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, yaptığı basın açıklamasında, “Eylül ayı belediye meclis toplantısında CHP yönetimindeki Çanakkale merkez ilçe belediyesinin beceriksiz yönetimine bir kez daha şahit olduk. Belediye hizmet vermiş olduğu bütün kalemlerde yıl başından bugüne defalarca fahiş oranında zamlar yaparak günü kurtarmaya çalışmaktadır” dedi.

 

BELEDİYE YÖNETİMİ GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞMAKTADIR…

 

Yavaş, toplu taşımaya yapılan zamla ilgili olarak da şunları söyledi: “Toplu taşımaya daha iki ay önce temmuz ayında zam yapılmıştı bugün ise Çanakkale halkına yine bir zam dayatılmıştır. Belediye yönetimi aldığı kararla şehir içi tam yolcu ücretlerine yüzde 41, öğrenci yolcu ücretine yüzde 66 zam yaparak, tam yolcu 12 liradan 17 liraya, öğrenci ise 6 liradan 10 liraya çıkarmıştır”

 

BELEDİYE YÖNETİMİ TOPLU TAŞIMA KOOPERATİFİNE ADETA MAHKUM OLMUŞTUR…

 

AK Partili Yavaş, zamların belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını savundu. Yavaş, “Bu zamların en büyük sebebi belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Belediye yönetimi borç batağında olan ve normal şartlarda 5 yılda bir araçlarını yenileyerek hizmet vermesi gereken toplu taşıma kooperatifine adeta mahkum olmuştur” dedi.

 

BORÇLAR İÇİN HER AY YÜZBİNLERCE LİRA FAİZ ÖDENMEKTEDİR…

 

Yavaş, belediye yönetiminin toplu taşıma kooperatifini denetlemediğini de öne sürdü. Yavaş, “Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüzbinlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan yüzde 66 zammın ana sebebi de budur” dedi.

 

ŞEFFAFLIKTAN BAHSEDİYORLAR, EĞER SAMİMİLERSE MALİ TABLOLARI AÇIKLASINLAR…

 

Yavaş, belediye yönetiminin şeffaflıktan bahsettiğini ancak toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu açıklamadığını da eleştirdi. Yavaş, “Belediye yönetimi her zaman şeffaflıktan bahsetmektedir eğer bu söylemlerinde samimilerse toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu ne kadar borcu olduğunu her ay ne kadar faiz ödediğini çıkıp açıklasınlar! Fakat açıklayamazlar çünkü buradaki batak tahmin edilenden çok daha büyüktür” dedi.

 

KLİMASI, KAPISI BOZUK, KAPISI KIRIK ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ OTOBÜSLER…

 

AK Parti Merlez İlçe Başkanı Yavaş, belediye yönetiminin beceriksiz yönetiminin devam etmesi durumunda zamların ardı arkasının gelmeyeceğini söyledi. Yavaş, “Bu beceriksiz yönetim belediyeyi doğru şekilde yönetmediği ve toplu taşıma kooperatifini denetlemediği sürece yapılan zamların ardı arkası gelmeyecektir. Zamların arkası gelmediği gibi Çanakkale halkı ekonomik ömrünü doldurmuş kliması, kapısı bozuk, kapısı kırık vatandaşın can güvenliğini tehdit eden otobüslerle yolculuk etmek zorunda kalmaya devam edecektir” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş