BÖYLE KOCA OLMAZ OLSUN..!

Geçtiğimiz Nisan ayında muhtar eşi tarafından zehirli iğne tehdidiyle evinden kaçırılarak zorla cinsel istismarda bulunulan İ.K. dün gece geç saatlerde yine evinden kaçırıldı. Halen bulunamayan ve haber alınamayan İ.K’nın hayatında endişe edilirken hakkında uzaklaştırma kararı çıkartılan kocasının tutuklanmamasına yakınları isyan etti…

BÖYLE KOCA OLMAZ OLSUN..!
Yayınlama: 08.06.2022
7.625
A+
A-

Geçtiğimiz Nisan ayında muhtar eşi tarafından zehirli iğne tehdidiyle evinden kaçırılarak zorla cinsel istismarda bulunulan İ.K. dün gece geç saatlerde yine evinden kaçırıldı. Halen bulunamayan ve haber alınamayan İ.K’nın hayatında endişe edilirken hakkında uzaklaştırma kararı çıkartılan kocasının tutuklanmamasına yakınları isyan etti…

 

Çan İlçesi’nde meydana gelen olayda geçtiğimiz Nisan ayında eşi Şerbetli Köyü Muhtarı İ.M.K. tarafından evinde darp edilen ve cinsel istismara uğrayıp, zorla ormana kaçırılan İ.K.’den uzun bir süre haber alamayan yakınları polise başvurdu. Yapılan ihbarın ardından İ.K.’nin evine giden polis, çilingir yardımıyla kapıyı açtıklarında darmadağın halde ki evde kimseyi bulamadı. Kamera görüntülerinden ve tanık ifadelerinden yola çıkan polis, talihsiz kadını hakkında uzaklaştırma kararı bulunan İ.M.K.’nin kaçırdığını tespit etti.

 

BULUNAMADI AİLE İSYAN ETTİ…

 

Bu sabah saatlerinde Jandarma, İ. M.K’nin Şerbetli Köyü’ndeki evine baskın düzenledi. Yapılan aramalar sonuçsuz kalırken, İ.K.’nin kardeşi R.Ş. duruma isyan etti. Daha önce kardeşine cinsel taciz uygulayan İ.M.K’nin tutuklanmamasına tepki gösteren R.Ş. “Kardeşimin evine zorla giren bu adam ilaçlı şırınga ile kardeşime yapmadığını bırakmıyor. Ormanda çoban sayesinde bu adamın elinden kurtuluyor. Hakkında defalarca şikayetçi olmamıza rağmen bir türlü tutuklanmıyor. Bugün kardeşimizi yine kaçırmış. Tutuklanması için kardeşimin ölmesi mi gerekiyor” dedi.

Yapılan tüm aramalara rağmen bir iz bulunamazken kendisinden haber alınamayan talihsiz kadının hayatından endişe edilmeye başlandı.

 

NE OLMUŞTU…?

 

Çan ilçesine bağlı Şerbetli köyünde yaşayan iki çocuk annesi İ.K. (41), eşi İ.M.K’den (51) sürekli baskı ve şiddet gördüğü için geçtiğimiz yıl uzaklaştırma kararı alarak, sığınma evine yerleşti. Yakınlarının araya girmesiyle şikâyetinden vazgeçerek eşiyle barışan İ.K. bir kafede iş bularak bir çocuğuyla birlikte Çan’da tuttuğu bir dairede yaşamaya başladı.

 

KAPIYI KİLİTLEDİ…

 

İddiaya göre; genç kadının yaşadığı korkunç olay, çalıştığı işyerinden evine gitmek üzere ayrıldığı sırada başladı. İ.K, dışarıda bekleyen eşi İ.M.K’yi karşısında görünce sorun çıkmasını istemediği için birlikte eve doğru yürümeye başladı. Eşi İ.M.K. ile eve giren İ.K, yatak odasına girdiği sırada eşi de arkasından gelip kapıyı kilitledi. İ.K’nin saçlarından tutarak yumruklamaya başlayan İ.M.K. eşinin yalvarışlarına aldırmadan ağzını kapatarak cinsel istismarda bulundu.

 

ZEHİRLİ ŞIRINGAYI SAPLARIM…

 

Bu sırada da İ.K’ye vurmaya devam eden İ.M.K. daha sonra eşinin eşyalarını bir valize koydu ve “Senin ölümün benim elimden olacak. Evden gidiyoruz” diyerek eşini kapıdan çıkarmaya çalıştı. Direnen kadını dövmeye devam eden İ.M.K. “Yanımda zehirli bir şırınga var. Benimle geleceksin. Gelmezsen bu şırıngayı sana saplarım ve anında ölürsün” tehdidiyle zorla arabaya bindirdi.

 

ACILARINA SON VERECEĞİM…

 

Çanakkale istikametine doğru yola çıkan İ.M.K, araçta da şiddete devam etti. “Artık senin acılarına son vereceğim” diyen İ.M.K. Karakadı Köyü yakınlarında aracın kapısını açarak eşini araçtan itmeye çalıştı. İ.M.K. yaşanan arbede sırasında otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybetti ve araç şarampole yuvarlandı.

 

BAYILTANA KADAR DÖVDÜ…

 

İki çocuğunun annesini araçtan çıkartan İ.M.K. yere yatırdığı İ.K’yi bayıltana kadar dövdü. Kadını üzerine su döküp ayıltan İ.M.K. dövmekten yorgun düşünce bir ağacın altında dinlenmek için oturdu. İM.K’nin oturduğu yerde uyuyakaldığını gören acılı kadın sessizce yanından kaçtı.

 

ÇOBANDAN YARDIM İSTEDİ…

 

Saatlerce ormanda yürüyen İ.K, sabaha karşı yolda rastladığı çobanın telefonunu kullanarak Jandarma’dan yardım istedi. Jandarmalar gelene kadar eşinin kendisini bulmaması için çalıların arasında saklanan çaresiz kadın, Jandarmayı görünce saklandığı yerden çıkıp onlara sığındı.

 

SERBEST KALDI…

 

Jandarmada ifadesi alınan İ.K, eşinden şikayetçi olduğunu söyledi. Zavallı kadın tedavisi için Çan Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, İ.M.K. sabah saatlerinden ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘cinsel saldırı’ ve ‘kasten yaralama’ suçlamalarıyla gözaltına alındı ve ardından serbest bırakılarak görevine geri döndü.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş