ÇANAKKALELİ FENOMEN CEZAEVİNDE..!

ÇANAKKALELİ FENOMEN CEZAEVİNDE..!
Yayınlama: 12.02.2023
9.187
A+
A-

“Enkazdan ceset çıkarıp kenara koyuyorlar. Afganlı biri gelip kolunu kesiyor, altınlarını alıyor” iddiasını sosyal medyadan yayan ve iddiaların asılsız çıkması üzerine gözaltına alınan 2018’deki Masterchef yarışmasının şampiyonu Çanakkaleli Uğur Kardaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi…

 

2018’deki Masterchef yarışmasının şampiyonu Çanakkaleli Uğur Kardaş, “Enkazdan ceset çıkarıp kenara koyuyorlar. Afganlı biri gelip kolunu kesiyor” iddiasını sosyal medyadan yaymış ve iddiaların asılsız çıkması üzerine gözaltına alınmıştı. Kardaş, ‘Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma’ suçundan Kahta Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tutuklandı.

 

ŞAMPİYON ŞEF NE DEMİŞTİ…

 

Sosyal medya fenomeni Kardaş, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “İnşaatın altından ceset çıkıyor. Bu cesedi arkaya ayırıyorlar. Gelsin nakil aracı alsın diye. Afganlı biri geliyor bunun kolunu kesiyor altınlarını alıyor.

Çevik kuvvet koruyor tabi. Polise diyecek bir şeyim yok. Adamı öldürürler burada zaten. Ona diyecek bir şeyim yok ama ne diyeyim abi yani. Biz o cesedi çıkartmak için uğraşalım Afgan’ın biri gelsin… Ya ben var ya yemin ederim anlamıyorum” demişti.

 

GÖZALTINA ALINMIŞTI…

 

Polis ekiplerinin araştırması sonucunda iddiaların asılsız olduğu tespit edilen Çanakkaleli Kardaş, Adıyaman Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı. Kardaş, Emniyette verdiği ifade de, “Afgan uyruklu bir kişinin cesetlerin kolunu keserek altın aldığına ilişkin bir olaya şahit olmadım. Ancak şehirde bu tarz iddialar konuşuluyordu” diyerek kendini savunması ise dikkat çekmişti.

 

‘HALKI YANILTICI BİLGİYİ ALENEN YAYMA’ SUÇUNDAN TUTUKLANDI…

 

Emniyette alınan ifadesinin ardından savcılığa sevk edilen Uğur Kardaş, burada yapılan işlemlerinin ardından ‘Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma’ suçundan Kahta Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI…

 

Kardaş’ın ifadesi de ortaya çıktı. Kardaş ifadesinde, Adıyaman’a 8 Şubat’ta depremzedelere yardım etmek için geldiğini belirterek, “Yaklaşık 3 gündür uyumadan depremzedelere yemek dağıtıyorum. Ayrıca yemek dağıttığım sırada Gölbaşı Caddesinden geçerken enkazlar da çalışanların yardım istemeleri üzerine enkazın bulunduğu yere gittim.

 

Buradan polisler ve vatandaşlar arasında Afganlar meselesi nedeniyle bir tartışma olduğunu gördüm. Burada vatandaşlar polislere Afganlarla ilgili tepkide bulunuyordu. Enkazın civarında bir vatandaşa durumu anlamak amacıyla olayın ne olduğunu sordum. İsmini ve kimlik bilgilerini bilmediğim şahıs bana Afganların enkazdan çıkan bir cesedin kolunu keserek altınlarını almaya çalıştığını söyledi.

 

Ben de bunu duyduktan sonra psikolojim bozulduğu için yaklaşık 400 bin civarında takipçim olan İnstagram sosyal medya platformundan bulunan ‘uğurkardas’ rumuzlu hesabımdan paylaşım yaparak ‘enkazdan çıkarıp kenara koyuyoruz bir Afgan gelip kolunu kesiyor’ şeklinde paylaşım yaptım.

 

Ben bu paylaşımımın suç teşkil edeceğini de kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike oluşturacağını bilmiyordum. Kesinlikle böyle bir amacım yoktu. Dediğim gibi günlerdir uykusuz bir şekilde ceset gördüğüm için psikolojim bozulduğundan ötürü böyle bir paylaşım yaptım. Gerçekte bir Afgan’ın bir cesedin kolunu kestiğini görmedim” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş