DAYI VE 3 KİŞİ CİNAYETTEN TUTUKLANDI..!

Parkta arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu çocuklarının gözü önünde öldürülen genç kadının cinayetiyle bağlantılı olduğu ileri sürülen 10 kişi gözaltına alındı. 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilirken cinayet silahı ise dalgıçlar tarafından Sarıçay’da bulundu…

DAYI VE 3 KİŞİ CİNAYETTEN TUTUKLANDI..!
Yayınlama: 02.11.2022
Düzenleme: 28.01.2023
11.341
A+
A-

Parkta arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu çocuklarının gözü önünde öldürülen genç kadının cinayetiyle bağlantılı olduğu ileri sürülen 10 kişi gözaltına alındı. 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilirken cinayet silahı ise dalgıçlar tarafından Sarıçay’da bulundu…

Geçtiğimiz hafta yaşanan olayda İpek K, akşam saatlerinde evde sıkılan çocuklarını oynamaları için Barbaros Parkı’na çıkarmış, çocuklar parkta vakit geçirirken genç kadın da bankta arkadaşlarıyla sohbete dalmıştı.

Görgü şahitlerinin ifadesine göre arkasından sessizce yaklaşan kapüşonlu 40 yaşlarında bir kişi, kahvede oturan kişilere aldırış etmeden silahını belinden çıkartarak İpek K’nın ensesine doğru bir el ateş ederek tek kurşunla öldürmüştü. Silahlı saldırgan kaçarak izini kaybettirirken polis katili yakalamak için adeta insan avı başlatmıştı.

DAYI VE AZMETTİRMEKLE SUÇLANAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI…

Talihsiz kadının eşinin bir cinayete karışarak adam öldürmekten cezaevinde olduğunu belirleyen emniyet güçleri intikam cinayeti ihtimali üzerine yoğunlaşmıştı. İpek K’nın kocası Emre K. , geçtiğimiz yıl aynı ay Fevzipaşa Mahallesinde ki silahlı çatışmada Yahya Tokgöz’e kurşun yağdırarak öldürmüştü.

Cinayet Masası ekipleri, tanık ifadelerinden ve MOBESE kayıtlarından yola çıkarak cinayetin ardında ki sır perdesini aydınlatmayı başardı. Geçtiğimiz yıl öldürülen Yahya Tokgöz’ün yakınlarını takibe alan polis, Fevzi Paşa Mahallesi’ne düzenlediği operasyonda 10 kişiyi gözaltına aldı.

Cinayet silahı 2 gün süren çalışmalar sonunda Sarıçay Çayı’nın denize döküldüğü noktada dalgıçlar tarafından bulundu. Silahta yapılan incelemenin sonunda genç kadını öldürdüğü ileri sürülen Yahya Tokgüz’ün dayısı B.Ç’de gözaltına alındı. Zanlılar yapılan sorgulamada suçlamaları ret ederken, B.Ç. ve cinayeti azmettirdiği ileri sürülen 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NELER YAŞANMIŞTI…

Kanlı cinayet zinciri geçtiğimiz yıl Emre K’nın Yahya Tokgöz ile kahvede kavga etmesiyle başladı. Olay sonrası Fevzi Paşa Mahallesi’nde yaşayan Emre K. ve Tokgöz aileleri arasında husumet başladı. Tokgöz ailesinin eşine hakaret ve tehdit ettiği iddia edilen Emre K. pompalı tüfek ile hasmının evini bastı.

Taraflar gündüz vakti herkesin gözleri önünde birbirine kurşun yağdırırken çatışmada pompalı tüfekten çıkan kurşunlarla ağır yaralanan Yahya Tokgöz, kaldırıldığı Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

KORKUDAN ÇOCUKLARINI ALIP KAÇTI…

Silahlı çatışma esnasında kendiside yaralanan Emre K. güçte olsa polis tarafından gözaltına alınmış ve kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Eşi İpek K. ise can güvenliği olmadığı gerekçesiyle o gece korkudan mahalleyi terk ederek çocuklarıyla birlikte Lapseki’deki boş bir binaya sığınırken İddiaya göre cinayet gecesi evi tamamen ateşe verilmişti.

TEK EDİLMİŞ BİR EVE SIĞINDI…

Kendisi ve çocuklarının can güvenliğinden endişe eden İpek K. dilekçe ile Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak 3 çocuğuyla birlikte terk edilmiş boş bir evde zor şartlar altında yaşadığını, ölüm korkusuyla dışarıya bile çıkamadıklarını, intikam mesajları aldığını söyleyerek evinde kalan eşyalarının polis kontrolünde tahliye edilerek kendisine teslim edilmesini talep etti.

ÇOCUKLARI İÇİN KORUMA İSTEDİ…

Harap evde eşyaları, yiyecek ve giyecekleri olmadan beş parasız bir şekilde yaşamak zorunda kalan talihsiz kadın bir süre sonra gizli bir şekilde Çanakkale’ye ailesine yakın bir adrese geri dönmek zorunda kaldı. İntikam mesajlarının devam etmesi üzerine çocuklarına zarar gelmemesi için Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak koruma istedi. Genç kadın, iddiaya göre husumetli ailen tarafından atıldığı ileri sürülen “Acıyı sana tattıracağız” mesajını ve bir çok tehdit mesajını Emniyet Müdürlüğü’ne ve Savcılığa bildirerek Tokgöz ailesinden şikayetçi oldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş