DERDİ KOLTUK DEĞİL HİZMET OLAN KAZANSIN..!

Dünyanın kendi alanında lider dev şirketlerinin ortaklık yapmak için yarıştığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin en üst kademelerde önemli mevkiler teklif ettiği Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, doğduğu topraklara borcunu ödemek için Çanakkale’den vazgeçmiyor…

DERDİ KOLTUK DEĞİL HİZMET OLAN KAZANSIN..!
Yayınlama: 14.10.2022
5.282
A+
A-

Dünyanın kendi alanında lider dev şirketlerinin ortaklık yapmak için yarıştığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin en üst kademelerde önemli mevkiler teklif ettiği Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, doğduğu topraklara borcunu ödemek için Çanakkale’den vazgeçmiyor.

Türk savunma sanayine yaptığı yatırımlarla ordumuza güç, ekonomimize büyük bir katma değer kazandıran Çanakkale’nin gururu Okyay, üzerinde ki ağır sorumluluk ve iş yüküne rağmen ÇTSO’nun birleştirici gücü olarak seçimlere ortak ve tek aday olarak gidiyor…

 

16 Ekim Pazar günü yapılacak olan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine sayılı günler kala halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Selçuk Semizoğlu, üyelerden oy değil helallik isteyerek 4.5 yıllık başarılı hizmet karnesiyle kendinden emin bir şekilde sandığa giderken geçtiğimiz günlerde adaylık açıklamasında tek başına bırakılan rakibi Kaya Üzen’in ise bu kısıtlı ve değerli zamanını üyelerle değil yurt dışında geçirdiği öğrenildi.

 

ÇANAKKALE’NİN ORTAK ADAYI…

 

ÇTSO Meclis başkanlığı için ise sadece her iki gurubun değil Çanakkale’nin ortak adayı olan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, seçime rakipsiz olarak gidiyor. İş dünyasının yanı sıra siyasi platform ve kamuoyu tarafında da desteklenerek bu göreve layık görülen Okyay’ın karşısına rakip çıkmaması, başarılı, mütevazi ve birleştirici kişiliğiyle herkes tarafından sevilen ve takdir edilen bir isim olarak o koltuğa yakıştırılmasına bağlanıyor. Karşısına aday olarak çıkmak neredeyse Çanakkale’ye ihanet olarak yorumlanıyor.

 

ÇTSO ARAÇ, MİLLETVEKİLLİĞİ AMAÇ MI…

 

Her ne kadar meclis başkan adaylığı için kulislerde Kürşat Tuna ismi geçse de, bugüne kadar kendisi resmen adayım diyemedi. Bazı kesimler Tuna’nın beklediği desteği toplayamadığı için adaylığını açıklayacak cesareti bulamadığını, bu nedenle de son dakikaya kadar sessizliğini korumaya devam edeceğini ileri sürüyor. Bazı kesimler ise 2007 ve 2011 genel seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olan, 2015 genel seçimlerinde ise seçilen ancak tekrarlanan seçim sonrası vekilliği düşen Kürşat Tuna’nın nabız yoklayarak, 2023 genel seçimlerinde yeniden milletvekili adayı olmak için kamuoyunda unutulan ismini yeniden parlatmaya çalıştığı iddia ediliyor.

 

DEV HOLDİNG, 17 ŞİRKET, 5 BİNİ AŞKIN ÇALIŞAN…

 

Üstlendiği büyük sorumluluk ve iş yüküne rağmen Osman Okyay’ın yeniden ÇTSO Başkanlığını kabul etmesi ise Çanakkale’yi gururlandırıyor. Çünkü Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay’ın adı bazı kesimlerce sadece seramik ile yan yana getirilse de köklü sanayi kuruluşu Kale Grubu’nun çatısı altında17 şirket ve beş bini aşan çalışan bulunuyor. Grup, başta seramik olmak üzere makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda alanlarında faaliyet gösterir.

 

DÜNYAYI KISKANDIRAN MÜJDE ÇOK YAKINDA…

 

Bu şirketlerden özellikle savunma ve havacılık alanında hizmet verenler ülkemize büyük bir güç ve katma değer kazandırdı. Ordumuza, başta farklı kalibre ve teknik özelliklerde milli piyade tüfekleri olmak üzere keskin nişancı tüfekleri, hafif ve ağır makineli tüfekler ile bomba atarlar gibi daha birçok yerli ateşli silah gücü kazandırılırken akıllı füzeler, roketler, jet motorları ve en önemlisi dünyada sadece birkaç ülkede sayılı firmaların üretebildiği turbo jet motorları tasarlandı. Okyay’ın en büyük hayali olan ve uluslararası testlerden başarıyla geçen Turbo Jet Motorunun üretim aşamasına geldiği ancak mütevazi kişiliğiyle bu müjdeyi açıklamayı Cumhurbaşkanına bırakmayı uygun gördüğü duyumları alınıyor.

 

SADECE DÜNYADA DEĞİL UZAYDA BİLE İMZASI VAR…

 

Rolls Royce, Boing, Airbus, General Electrik, Pratt&Whitney, Lockheed Martin, Northrop Grumman gibi dünya devi şirketlerle ortaklıklar yapan ve daha birçoğu ile parça üretimi konusunda ilişkiler geliştiren Osman Okyay ile işbirliği yapabilmek için sayısız lider firma adeta birbiriyle yarışıyor. Uzaya gönderilen araçlarda ki çok önemli parçalar dahi Kale Grubu şirketlerinin başarılı mühendislerinin elinden çıkarak üretilirken dünyanın her yerinde insanlık yararına farklı amaçlar için kullanılan ürünlerde Kale imzası bulunuyor.

 

NE MEVKİ NE MAKAM, TEK VAZGEÇİLMEZİ ÇANAKKALE…

 

Başarılarıyla dünyada aranan isim olan Osman Okyay’a Türkiye’de de devletin zirvesinde üst makamların teklif edildiği ancak devletim ve milletim için daha yapacak çok işim var diyerek geri çevirdiği biliniyor. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanında ailesine bile hasret ülkesi için çalışırken Çanakkale’ye zaman ayırıyor, sırf meclis toplantılarına aksatmadan katılmak için kilometrelerce yol aşıp tekrar işinin başına geri dönüyor.

Çünkü Çanakkale özelinde, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını çok önemsiyor ve bu yoğunluğa rağmen Çanakkale’den vazgeçemeyerek bu görevi isteyerek, severek ve onur duyarak üstleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş