GELİN BU ŞEHRİ ESARETTEN KURTARALIM..!

Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan eski İl Başkanı Av. Erdener Can ile birlikte, seçim sürecinde ki sessizliği ile dikkat çeken iktidar partisine adeta can geldi. AK Parti il binasında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erdener Can; “Adayım, çünkü Çanakkale için üzülüyorum. Benim bu şehir için hayallerim ve heyecanım var” dedi ve ekledi “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım…”

GELİN BU ŞEHRİ ESARETTEN KURTARALIM..!
Yayınlama: 07.11.2018
9.420
A+
A-

Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan eski İl Başkanı Av. Erdener Can ile birlikte, seçim sürecinde ki sessizliği ile dikkat çeken iktidar partisine adeta can geldi. AK Parti il binasında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erdener Can; “Adayım, çünkü Çanakkale için üzülüyorum. Benim bu şehir için hayallerim ve heyecanım var” dedi ve ekledi “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım…”

 

AK Parti’de, Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı için Pazartesi günü başlayan sürecin üçüncü gününde ilk başvuru eski İl Başkanı Avukat Erdener Can’dan geldi. AK Parti İl Başkanlığında kalabalık bir partili grubu tarafından coşkuyla karşılanan Can, İl Başkanı Gültekin Yıldız’a başvuru dosyasını teslim ederek, bir süredir sahada sürdürdüğü adaylık çalışmalarına resmiyet kazandırdı.

Adaylığını açıklayarak iktidar partisinde ki sessizliği bozan ve bir anda AK Parti’ye heyecan katan Erdener Can, konuşmasında CHP yönetiminde ki Çanakkale’ye 16 yılda hiçbir şey yapılmadığını vurgulayarak Çanakkale için büyük hayalleri ve projeleri olduğunu söyledi.

 

 

ÇANAKKALE MERKEZ ADETA DIŞ DÜNYAYA KAPILARINI KAPATTI…

 

Aday olmasının nedenini, Çanakkale’yi çok sevmesi olarak açıklayan Erdener Can; “Niye aday oldum; çünkü Çanakkale için çok üzülüyorum. Ve inanıyorum ki benim gibi burada bulunan herkes geldiğimiz noktada Çanakkale için çok üzülüyor. Bırakın hizmet noktasını Çanakkale’de yaşamak adeta eziyet haline geldi. Aslında dünya markası bir şehirde yaşıyoruz. Dünya çağında tanınan bir şehirde yaşıyoruz. Gallipoli dediğimizde, Truva dediğimiz de tüm dünya tanıyor. Devletimiz sağ olsun; tarihi alanda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Projeler üretiliyor, restorasyonlar yapılıyor. Milyonlarca insanı tarihi alana getirmeye turistleri buraya getirmeye çalışıyorlar. Troya’yı ayağa kaldırdılar. 2018 yılı Troya yılı ilan edildi; muazzam bir müze yapıldı. Devletimiz bunları yaparken; Çanakkale merkez adeta dış dünyaya kapılarını kapattı” dedi.

 

 

NEREDEYSE TURİSTLER GELMESİN DİYE BİR ÇABA VAR…

 

Çanakkale merkezde iki büyük destanımız ile ilgili bir emare bulunmadığının altını çizen Can; “Çanakkale merkeze turistler gelmesin diye neredeyse bir çaba var. Misafirlerimizi Aynalı Çarşıya götürüyoruz, insanlar şok geçiriyorlar. Çok uzmanı değilim ama Aynalı Çarşıda bir şeyler, tarihi bir kimlik eksik. Örneğin bir köşeye simülasyon yapılamaz mı, 1915’in savaşını gösteren. İnanın farklılık yaratır. Belli saatlerde 1915 kıyafetli asker nöbet değişimi yapamaz mı? Dünyada buna benzer ritüeller var ama Çanakkale merkezde bunlarla ilgili hiçbir çalışma yok. Ülkelerin en büyük gelir kalemlerinden birisi turizmdir. Ama biz adeta tarihi alana, Truva’ya gelen milyonlarca insan Çanakkale merkeze uğramasın diye uğraşıyoruz. Vatan kalbinin attığı yer olan Çanakkale’de Çanakkale Savaşlarına ait bir emare yok. Ben ömrümün sonuna kadar Çanakkale Ruhunu haykırmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

 

GELİN ÇANAKKALE’Yİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ YAPALIM…

 

Kültürel ve sanatsal aktivitelerin Çanakkale’de yetersiz olduğunu belirterek sokak sanatçılarının olmadığını söyleyen Belediye Başkan Aday Adayı Can, turizm üzerinden eleştirilerini sürdürerek; “Gelin Çanakkale’yi Kültür ve Sanat merkezi yapalım. Türkiye’nin okur yazarlık oranı en yüksek illerden birisi Çanakkale ama tiyatro salonları, kültür merkezlerimiz yok. Gelin hep beraber bunları yapalım. Tiyatrolar sahnelensin, sanatçılar sanatlarını icra etsinler. Müzisyenler müziklerini hatta sokaklarda yapsınlar. Ressamlar sokakları boyasın, Çanakkale ruhunu yansıtsınlar. Hatta çocuklarımız gelişi güzel boyasınlar sokaklar. Biz çocuklarımıza soruyor muyuz nasıl bir şehirde yaşıyorsunuz diye. Biz yetişkinlerin bile temel ihtiyaçları karşılanmazken; bizler bile bıkkınlık içerisindeyken çocuklarımıza sıra gelmiyor. Parklar yapalım insanlar gezebilsin, bisiklet yolları yapalım insanlar bisikletlere binsinler. Ama gerçeğinden yapalım; çakmasından çizilmişinden değil” dedi.

 

BENİM BU ŞEHİR İÇİN HAYALLERİM, HEYECANIM VAR…

 

Erdener Can, konuşmasının sonunda Çanakkale için hayalleri ve heyecanı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Gelin Sarı Çayı Venedik yapalım. Bunu yapmak, Sarı Çayı temizlemek çok mu zor? Ama bunları yapabilmek için hayallerimizin olması, heyecanımızın olması lazım. Benim hayallerim heyecanım var. Gelin bu şehri esaretten kurtaralım. Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş