HAKİMDEN AF, ACILI AİLEDEN ÖZÜR DİLEDİLER..!

Bozcaada ilçesinde, Ramazan Öksüz’ün (31) eğlenmek için gittiği mekanda dövülerek öldürülmesiyle ilgili 3’ü tutuklu 8 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı…
Sanıkların, kendilerini korumak için tekme ve tokat attıklarını ileri sürdükleri duruşmada, tutuksuz sanıklardan eğlence mekanının sahibi Burak Olgu Babat tutuklandı. Ömer Gönül ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HAKİMDEN AF, ACILI AİLEDEN ÖZÜR DİLEDİLER..!
Yayınlama: 13.08.2020
9.328
A+
A-

Bozcaada ilçesinde, Ramazan Öksüz’ün (31) eğlenmek için gittiği mekanda dövülerek öldürülmesiyle ilgili 3’ü tutuklu 8 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı…

Sanıkların, kendilerini korumak için tekme ve tokat attıklarını ileri sürdükleri duruşmada, tutuksuz sanıklardan eğlence mekanının sahibi Burak Olgu Babat tutuklandı. Ömer Gönül ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı…

 

Bozcaada ilçesindeki bir eğlence mekanında, 29 Haziran gecesi yaşanan olayda, Ramazan Öksüz dövülerek, öldürüldü. İş yeri sahibi Burak Olgu Babat’ın da aralarında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Andaç Fatih Kaya, Caner Akıl ve Ömer Gönül tutuklanırken, Babat’ın da aralarında bulunduğu 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda 8 şüpheli hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı.

 

Davanın ilk duruşması dün Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık avukatları, ‘kasten öldürme’ suçunun oluşmadığını, müvekkillerinin öldürme kastı ile hareket etmediklerini, ölüm olayının uyarıcı maddeden kaynaklandığını iddia ederek, Adli Tıp Kurumu’ndan yeni bir rapor alınmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise Adli Tıp Kurumu’nca hazırlanan raporda Öksüz’ün ölümünde, uyarıcı madde kullanmasının bir etkisi bulunmadığının belirtildiğini hatırlatarak, talebi reddetti.

 

Öldürülen Ramazan Öksüz’ün ailesinin avukatı Uğur Soysal da 8 sanığın ortak hakimiyet kurarak, linç olayını gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘kasten öldürme’ suçundan ceza verilmesini istedi. Acılı anne Kibariye Öksüz, baba Halil İbrahim Öksüz ve kız kardeş Jale Öksüz’ün gözyaşı döktüğü duruşmada, sanıklar, acılı aileye başsağlığı dileyip, pişman olduklarını ifade etti. 8 sanık, ifadelerinde, öldürme kastı taşımadıklarını, Öksüz’ün kendilerine saldırdığını, kendilerini korumak için tekme ve yumruk attıklarını anlattı.

 

Savcı, Andaç Fatih Kaya, Ömer Gönül ve Caner Akıl’ın tutukluluk hallerinin, tutuksuz 5 sanığın da adli kontrol hükümleriyle tutuksuz hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Sanık avukatları ise, müvekkillerinin kaçma şüphesi bulunmadığını bildirerek, tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Ömer Gönül’ü tahliye etti. Andaç Fatih Kaya ve Caner Akıl’ın tutukluluklarının devamına karar veren mahkeme heyeti, işletme sahibi Burak Olgu Babat’ı ise tutukladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.