KARANTİNA İL GENELİNE YAYILIYOR…!

Çanakkale bugün olağan üstü bir gün yaşamaya devam ediyor. Eceabat Kaymakamlığı çok konuşulacak örnek bir karara imza atmış ve Eceabat’a dışarıdan gelen herkesin 14 gün karantinaya alınacağı açıklamıştı. Diğer ilçelerden benzer haberler gelmeye devam ediyor.

KARANTİNA İL GENELİNE YAYILIYOR…!
Yayınlama: 29.03.2020
49.482
A+
A-

 

Çanakkale bugün olağan üstü bir gün yaşamaya devam ediyor. Eceabat Kaymakamlığı çok konuşulacak örnek bir karara imza atmış ve Eceabat’a dışarıdan gelen herkes 14 gün karantinaya alınacağı açıklamıştı. Diğer ilçelerden benzer haberler gelmeye devam ediyor. Bu saat itibarıyla Biga, Gökçeada, Ayvacık ve Bozcaada kaymakamlıkları aynı uygulamayı yürürlüğe koydular. Bu ilçelere dışarıdan gelen herkes 14 gün karantina altında kalacak. Bu yasağa uymayanları ağır yaptırımlar bekliyor. Karantinaya uymayanlara kesilecek para cezası 3 bin 150 Lira.

 

Aynı zamanda koronavirüs nedeniyle karantinadaki kişilerin halk sağlığını tehdit edecek şekilde davranması TCK’ya göre suç sayılıyor. Buna göre, TCK’nın 195’inci maddesinde “Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” ibaresi bulunuyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.