KRİPTO FETÖCÜ İDDİASI..!

Meclis’te, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nu tutuklayan hakimin de olduğu fotoğrafta yapılan “Rabia” işareti tartışması büyüyor. CHP’li Muharrem Erkek’den AK Parti’li Bülent Turan’a o fotoğraf için yanıt geldi…

KRİPTO FETÖCÜ İDDİASI..!
Yayınlama: 20.06.2017
4.759
A+
A-

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP’li Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakim ve AK Parti Grup başkanvekili Bülent Turan’ın fotoğrafı ile  ‘Rabia işareti’ yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğrafı göstermiş ve o kareye dayanarak verilen kararın siyasi olduğunu iddia etmişti. Sonrasında AK Parti’li Bülent Turan açıklama yaparak, Rabia işareti yapanın DSP’li olduğunu ifade etmiş ve onun Rabia işareti değil Galatasaray’ın dört yıldız işareti yapıldığını öne sürmüştü.

 

RABİA YAPANDA, FOTOĞRAFI ÇEKENDE AK PARTİLİ…

 

Bunun üzerine CHP’li Muharrem Erkek yeni bir açıklama yaparak AK Parti’li Bülent Turan’a yanıt verdi. “DSP’li dediği kişi aslında eski DSP’li, şu an AK Parti üyesi. Bunu ya bilmiyor ya da bilerek çarpıtıyor. Bu arada fotoğrafı çeken kişi AK Parti Belediye Meclis üyesi.” diyen Erkek, “Bülent Turan’ın fotoğrafının da ortada olduğu, AK Partililer ile rakı masasında oturan, bunun fotoğraflanıp yayılmasında sakınca görmeyen bir hâkim, CHP Milletvekili ile ilgili nasıl objektif karar verebilir?” diye sordu.

 

MUHARREM ERKEK’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE…

 

“AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’na müebbet ceza verip, tutuklayan hâkimle ilgili fotoğraf olayından sonra alelacele kendi seviyesine uygun açıklamalarla gerçekleri gizlemeye çalışmış, konuyu çarpıtmış her zaman ki gibi başarılı olamamıştır. Kendisi konuyu ya anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. Ben anlayabilmesi için işini kolaylaştırıp madde madde konuyu anlatacağım:

 

1. Kendisi daha önce İstanbul milletvekili olduğu ve Çanakkale’ye kaydırılarak geldiği için şehrimizi pek bilmez. Dolayısıyla Bayramiç’te neler olduğunu, kimin kim olduğunu da bilmez. DSP’li dediği kişi aslında eski DSP’li, şu an AK Parti üyesi. Bunu ya bilmiyor ya da bilerek çarpıtıyor. Bu arada fotoğrafı çeken kişi AK Parti Belediye Meclis üyesi. Bunu da mı bilmiyor? O kişileri tanımıyor olabilir ya da tanıdığı halde yalan söylüyor.

 

2. Sorum çok net: Bülent Turan’ın fotoğrafının da ortada olduğu, AK Partililer ile rakı masasında oturan, bunun fotoğraflanıp yayılmasında sakınca görmeyen bir hâkim, CHP Milletvekili ile ilgili nasıl objektif karar verebilir? Nitekim, sonucu da gördük. Veremedi!

 

3. Bülent Turan öncesinde Çanakkale siyasetinde ciddi bir seviye bulunmaktaydı. Maalesef, FETÖ’ye verdiği desteği bugün kapatabilmek için olur olmadık açıklamalara ve işlere imza atıyor. Kendisi pek bilmez: Çanakkale barışın, özgürlüğün ve kardeşliğin kentidir. Biz, kimsenin kimliğine bakmayız. Kendisi Çanakkale’ye kaydırıldıktan sonra “belaltı siyaset” geleneğini yerleştirmeye çalışıyor, ama Çanakkale’de bunların tutmayacağını yakında öğrenecektir. Özellikle Çanakkale’de AK Partililerin de bu tutumdan rahatsız olduğunu iyi biliyoruz.

 

4. Bülent Turan “seviyesiz, ucuz, edep dışı, alçak, siyasi ahlak yoksunu” gibi ifadeleri gerek açıklamasında gerekse sosyal medya hesaplarında kullanmakta. Elbette kendi üslubuna ve seviyesine bu sözler yakışır. Doğruyu söyleyemeyen kişi hakaretle üste çıkmaya çalışır, ama er geç foyası ortaya çıkar. Siyasi ahlaksız kime denir: Terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in yargılanmaktan kurtarıldığını ve bunun için yasanın nasıl değiştirildiğini övünerek anlatan Bülent Turan’ın geçmişi hepimizin malumu. Biz Silivri’de, milli orduya ve masum insanlara kurulan kumpası bozmak için mücadele veriyorken, kendisi hemen kapının önünde Fethullah Gülen Hocaefendisine yakın kanalda milli ordu unsurlarının ve masum insanların terörist olduğunu ima eden sözler sarf ediyordu. Şu an FETÖ’den tutuklu olan Mahkeme Başkanlarından övgüyle bahsediyordu. Özetle siyasi ahlaksız, masum insanlara ve milli orduya kumpas kuranlar ve bunlara destek olanlardır, FETÖ ile iş tutanlardır. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Şike ve Oda TV davalarında FETÖ ile birlikte suçsuz insanları yıllarca tutuklu yargılayanlar, mahkûm edenler, cezaevlerinde suçsuz insanların ölmesine intihar etmesine sebep olanlar ve bunları destekleyenler sadece ahlak da değil aynı zamanda şeref yoksunudur. Ve utanç içinde yaşayacaklardır. Ama bizim başımız her zaman dik olacaktır!

 

5. Yargının nasıl siyasallaştığını, partili hâkimleri tartışmayanlar siyasi ahlaktan bahsedemez!

 

6. Enis Berberoğlu duruşmasının hâkimi derhal görevden el çektirilmelidir. Yaşananlar ve açıklamalar gösteriyor ki AK Parti’nin ve yargının içinde kripto FETÖ’cülerin olması muhtemeldir. Takip edeceğiz.

 

7. Adaletsizliği işleyenler sefildir, çekenler değil. Masum insanları kumpaslarla cezaevine gönderenlere lanet olsun!”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş