Kepez Belediyesi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında “Daha temiz bir dünya için, daha temiz bir Kepez için çöp poşeti, eldiven bizden, emek hepimizden” sloganıyla “Bende Varım” etkinliği adı altında sahil temizliği hareketi başlattı…
Düğün arifesinde silahla kendini vurarak intihar eden 17 yaşında ki nişanlı genç kız, bu sabah yaşam mücadelesini kaybetti. Hayatının baharında solan talihsiz gencin, 12 yaşındayken evlenme vadiyle kaçırılarak çocuk gelin yapılmak istendiği ancak devlet tarafından kurtarıldığı öğrenildi…
Bütçe sıkıntısı yaşayan Çanakkale İl Özel İdaresi’ne borçlanma yetkisi verildi. Genel bütçeden ayrılan ödeneğin çok komik ve yetersiz olduğunu söyleyen CHP’li İl Genel Meclis üyesi Sadık Göğüsgeren; “Çanakkale'nin 575 köyüne bu kadar az ödenek gelmesinin sebebi ya iktidarın yaşadığı bütçe sıkıntısıdır ya da elimi öpersen işin olur politikasını muhtarlarımıza dayatma...
Cumhuriyet Halk Partisinde uzun yıllar siyaset yapan, il ve merkez ilçe başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan CHP İl Genel Meclis üyesi Nejat Önder, dün partisinden istifa edip bağımsız aday olarak Cumhur ittifakının oylarıyla başkan seçilmesinin ardından bugünde AK Parti saflarına katılıyor…