ÇANAKKALE VEKİLİNİN OĞLU GÖZALTINA ALINDI..!

ÇANAKKALE VEKİLİNİN OĞLU GÖZALTINA ALINDI..!
Yayınlama: 03.01.2024
Düzenleme: 03.01.2024
4.432
A+
A-

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde broşür dağıtan İYİ Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi 3 genç polis tarafından gözaltına alındı. Gençlerden birinin İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un büyük oğlu Oğuz Talha Uz olduğu öğrenilirken tepkiler gecikmedi…

 

İYİ Parti Gençlik Kolları üyesi Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel, İstanbul Beşiktaş’ta üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının bulunduğu “Türkiye’nin Araplaşması için oyunuzu bize vermeye devam edin” yazılı broşür dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

 

 

TÜRK OLMAK ZORDUR BU COĞRAFYA DA…

 

Gençlerden Oğuz Talha Uz’un İYİ Parti Çanakkale milletvekili Rıdvan Uz’un, Baturalp Akalın’ın ise İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Tolga Akalın’ın oğlu olduğu anlaşıldı. Milletvekili Uz, ilk tepkisini; “Türk olmak zordur bu coğrafya da” diyerek gösterdi.

 

TÜRKSÜZ TÜRKİYE HAYAL EDENLER İŞ BAŞINDA…

 

Gözaltılara İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından tepki gösterdi: “Türksüz Türkiye hayal edenler bu gece de iş başında… İktidar, Türklük ile olan mücadelesini şimdi de gençler üzerinden sürdürmeye devam ediyor. İstanbul İl Gençlik Kollarımızdan Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel sadece demokratik haklarını kullandıkları için şu anda karakolda ifade veriyor. Süreci arkadaşlarımla birlikte bizzat takip ediyorum. Gencecik evlatlarımızı tutuklayarak ülkemizdeki acı gerçekleri örtmeye çalışanlar şunu çok iyi bilsin ki; Sizde her türlü zulüm varsa; bizde de her koşulda mukavemet var!”

 

 

VATANSEVER PIRIL PIRIL GENÇLER…

 

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, gözaltı kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel tertemiz, pırıl pırıl genç vatanseverlerdir. Yaptıkları işte hatalı hiçbir şey yok. Görüşlerini en demokratik yolla ifade etmek istemişler. Söylediklerinde gerçek olmayan ne? Türk gencine, İYİ Partili kardeşlerimize fikrinden dolayı dokunamazsınız. İstanbul İl Başkanımızı ve Gençlik Kolları Başkanımızı hemen aradım. Teşkilatımız, gençlerimizin yanında. Üyemiz avukatlar da dahil, tüm arkadaşlarımız şu anda gençlerimizin özgürlüğü için harekete geçtiler” ifadelerini kullandı.

 

 

TÜRK MİLLİYETÇİSİ GENÇLERİ ARTIK RAHAT BIRAKIN…

 

Uz, Akalın ve Demirel’in gözaltı haberini İYİ Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Akyüz, ”İstanbul Gençlik Kollarından kıymetli 3 yol arkadaşım, bugün Beşiktaş’ta dağıttığı bildiri yüzünden gözaltına alındı. Türk milliyetçisi gençleri artık rahat bırakın” ifadeleri ile paylaştı.

 

 

 

HELAL OLSUN BABAM MİLLETVEKİLİ DEMEMİŞLER…

 

Gazeteci İsmail Saymaz ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “Gözaltına alınan gençlerden ikisi; Oğuz Talha İyi Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un , Baturalp ise İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yoga Akalın’ın oğlu… Suç işlemedikleri gibi ‘Babam milletvekili’ yada ‘Babam İyi Parti yöneticisi’ de dememişler. Helal olsun gençler.”

 

 

İYİ PARTİLİ GENÇLER SERBEST BIRAKILDI…

 

Gözaltına alınan gençler serbest bırakıldı. Gençlerin serbest bırakıldığını İYİ Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Akyüz “Hürüz. Şimdilik…” diyerek duyurdu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş