ÖLÜP ÖLÜP DİRİLDİLER..!

Ağızlarından köpükler çıkan iki gencin yerde titreyerek can çekiştiğini görenler dehşete kapıldı. Aslında bu ilk değildi ve maalesef sonda olmayacak gibi…

ÖLÜP ÖLÜP DİRİLDİLER..!
Yayınlama: 02.04.2018
15.274
A+
A-

Ağızlarından köpükler çıkan iki gencin yerde titreyerek can çekiştiğini görenler dehşete kapıldı. Aslında bu ilk değildi ve maalesef sonda olmayacak gibi…

 

Her yıl ara ara tekrarlanan ve geçtiğimiz günlerde de yeniden yaşanan sokak hayvanlarına yönelik katliamı protesto eden hayvan severler, Çanakkale kordonunda bir araya geldi. Son olarak Sarıçay bölgesi yoğun olmak üzere kentin farklı bölgelerine kimliği belirsiz kişilerce zehirli etler bırakılmış ve bunları yiyen, sahipli ve sahipsiz 26 köpek, kedi ve hatta martılar can vermişti.

 

 

HAYVANLARIN ÇEKTİĞİ ACIYI CANLANDIRDILAR…

 

Arkası kesilmeyen bu vahşetin faillerinin bir türlü yakalanarak adalete teslim edilmemesine tepki gösteren hayvansever vatandaşlar, yaşanan vahşete dikkat çekmek için birde mizansen gerçekleştirdi. İki genç yere yattı ve yanlarına ayran ile ketçap dökülerek kan ve zehir görüntüsü verildi. Daha sonra titreyerek can çekişen hayvanların yaşadığı acıyı sergileyen gençler yarattıkları farkındalık ile hayvanların uğradığı zulmün son bulmasını istedi.

 

ADİCE, KALLEŞÇE, VİCDANSIZCA…!

 

Topluluk adına bir açıklama yapan İbrahim Bilgin ise, Çanakkale’nin güzel insanları diyerek başladığı konuşmasında; “Fakat son yıllarda Çanakkale’de çok çirkin ve vahşi insanlar türedi. 21 Mart Çarşamba günü, Türkiye’nin en batısında Çanakkale gibi bir şehirde bu vahşi ve vicdansız insanlar kentin bazı bölgelerine attıkları zehirlerle sahipli sahipsiz 26 köpeğimizi, kedilerimizi hatta martılarımızı zehirleyerek katlettiler. Önceki yıllarda yaptıkları gibi sevgi ve bir lokma yiyecekten başka isteği olmayan, hayatımızın birçok alanında bize yardımcı olan can dostlarımızı topluca yok etmek için adice, kalleşçe, vicdansızca zehirleme yolunu seçmişlerdir” dedi.

 

 

HİÇ HAYVANLAR SİZE CİNSEL TACİZDE BULUNDU MU..?

 

Sizler bu güne kadar kaç tane kedi köpeğin insanlara saldırdığını,  yaraladığını duydunuz diyerek devam eden Bilgin; “Sizin ananıza, karınıza, kızınıza hiçbir hayvan tarafından cinsel tacizde bulunuldu mu? Oysa her gün haberlerde insan zulmüne ilişkin onlarca kavga, yaralama, öldürme, tecavüz haberleri duyuyoruz. Her geçen gün daha da vahşileşen, vicdan ve merhameten yoksun bu tür insanların çoğaldığı bu dünyada masumiyetini koruyabilen tek canlı türü olan hayvanlarımızdan ne istediniz. İnsan adı altında gözü dönmüş bu tür kişilere karşı artık tahammülümüz kalmamıştır. Onlar bizim dostumuz, yardımcımız hatta evlatlarımız, onlar bize emanet. Biran önce sorumlular bulunmalı ve adalete teslim edilmeli” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş