Planı Kusursuz Sanıyorlardı..!

Çanakkale polisinin aydınlattığı 40 bin liralık UEPSAŞ soygununun şaşkınlık yaratan ayrıntılarına www.canakkaleozelhaber.com ulaştı…

Planı Kusursuz Sanıyorlardı..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
10.242
A+
A-

Limak Holding bünyesinde Çanakkale’de faaliyet gösteren Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. (UEPSAŞ) yaklaşık 20 gün önce soyulmuş ve kasadan çaldıkları 40 bin lira ile kayıplara karışan iki soyguncu polisin ısrarlı takibi sonucu 15 gün içerisinde kıskıvrak yakalanmıştı. Çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan o iki hırsızın gerçekleştirdiği soygunun ayrıntılarına www.canakkaleozelhaber.com  ulaştı…

Eşinin çalıştığı iş yerini soydu…

Borçları nedeniyle darboğaza giren M.Y.Y. alacaklıların baskısı karşısında çıkış yolu bulamayınca şeytanın bile aklına gelmeyecek bir plan yaptı. Eşinin çalıştığı Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş.’yi soymayı kafaya koyan M.Y.Y planını İstanbul’da bulunan arkadaşı M.C.B. ile paylaştı ve onayını alarak soygun planına onu da dahil etti. İlk olarak iş yerinin anahtarlarını hedefleyen M.Y.Y. eşi evdeyken gizlice çantasından anahtarları alarak bir çilingirde kopyalattı. Planın ikinci kısmında ise yine eşini iş yerine bırakma bahanesiyle UEPSAŞ’a kadar geldi ve eşi kapıyı açıp alarmı etkisiz hale getirirken gizlice arkasından izleyerek şifreyi öğrendi.  16 Şubat tarihinde planın üçüncü ve son kısmında ise suç ortağı M.C.B. ile birlikte maske takarak gece iş yerine geldi ve önce öğrendiği şifre ile alarmı etkisiz hale getirip ardından kopyaladığı anahtar ile kapıyı açtı. İki kafadar son derece güvendikleri plan çerçevesinde yakalanmayacaklarından emin olarak UEPSAŞ’ın kasasından 40 bin lirayı çalarak kayıplara karıştı.

Dedektiflerin zekasını hafife aldılar…

Ancak kusursuz olarak gördükleri soygun planında gözden kaçırdıkları bir ayrıntı vardı ki oda Çanakkale polisiydi. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, tam 15 gün boyunca eve bile gitmeye fırsat bulamadan gece gündüz bilgisayar başında işyeri ile çevresindeki güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını içeren onlarca görüntüyü tek tek izleyerek suçluların izini sürdü ve sonunda amacına ulaşarak iki zanlıyı kıskıvrak yakaladı.

40 bin liranın 35’ni harcamışlar…

Uzun ve yorucu titiz bir çalışma sonucu UEPSAŞ’ın kasasını patlatarak 40 bin lira çalan iki suç ortağından M.Y.Y.’yi Çanakkale’de, suç ortağı M.C.B.’yi ise İstanbul’da yakalayıp, gözaltına aldı. O kasa hırsızları, aynı gün adliyeye sevk edildi ancak polisin özverili çalışmasına kaşın mahkemede hakim karşısına çıktı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çaldıkları 40 bin liranın 35 bin lirasını keyifle harcayan iki hırsız, elleri kelepçeli olarak geldikleri adliyeden kollarını sallayarak çıkarken onları yakalamak için günlerce büyük özveri gösteren polisler ise arkalarından öylece bakakaldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş