SAĞLIĞA İCRA GELDİ..!

Çanakkale için kritik öneme sahip olan ambulans helikoptere icra kanalıyla borçtan dolayı haciz konuldu. Tıra yüklenerek götürülen hava ambulansı yediemine teslim edildi…

SAĞLIĞA İCRA GELDİ..!
Yayınlama: 22.09.2017
25.361
A+
A-

Çanakkale’de akıllara durgunluk veren bir sağlık skandalı yaşandı. Ambulans helikoptere haciz konulması sonucu ulaşımı güç iki adaya sahip olan Çanakkale, hava ambulansından mahrum kaldı.

 

Skandal 8 Ağustos 2017 günü yaşandı. Ancak çeşitli bahanelerle helikopter bugün yarın geliyor denilerek kamuoyundan saklandı ve vatandaş yanıltılarak oyalandı. Aradan geçen 1.5 ay sonunda ambulans helikopter hala gelmeyip, tepkiler yükselince skandal patladı.

 

Ambulans Helikopter, Türkiye’nin önde gelen güvenilir şirketlerinden birine ait olmasına karşın Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı ihalesine girerek kazanan başka bir firma tarafından kiralanmış ve devletin kullanımına sunulmuştu. Ancak edinilen bilgiye göre ihaleyi alan firma, helikopterin aylık kira bedelini devletten almasına karşın son aylardır asıl sahibi olan firmaya ödeme yapmıyordu.

 

 

Alacaklarını tahsil edemeyen firma gerekli uyarıları yapmasına rağmen olumlu sonuç alamayınca son çare olarak icraya başvurdu. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde bulunan hangara gelen yetkililer pistte duran helikoptere haciz işlemi yaptı. Görevliler nezaretinde tıra yüklenen ambulans helikopter yedi emine teslim edilmek üzere götürüldü. Yaşananların ardından görevli pilotlar ve teknik ekipte Çanakkale’yi terk etti.

 

Aynı sıkıntının Çanakkale ile birlikte 4 ilde daha yaşandığı ve orada ki helikopterlere de haciz geldiği öğrenildi. Ancak bu olayda en büyük zararı Gökçeada ve Bozcaada gibi ulaşımı güç iki adası bulunan Çanakkale gördü. Yetkililer olay duyulmasın ve skandal patlak vermesin diye büyük çaba sarf ederken vatandaşlar helikopter arıza yaptı yada bakımda diyerek oyalanmaya çalışıldı. Ancak aradan 1.5 ay geçmesine rağmen halen soruna çözüm bulunamayınca skandal patlak verdi.

 

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğün de Gelibolu Yarımadasında gerçekleştirilen Adalet Kurultayı için geçici olarak Çanakkale’ye helikopter ambulans getirildiği fakat CHP’liler ile birlikte helikopterinde gittiği öğrenildi. Eğer bir an önce yeni bir firma ile anlaşılarak hava ambulansı Çanakkale’ye gelmezse başta adalar olmak üzere bu kış vatandaşın hayatı Allah’a emanet gibi görünüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş