SAVAŞIN AKIŞINI CANLI YAYINLAYACAK..!

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yılı onuruna dakika dakika Çanakkale Savaşı’nın canlı anlatımını yayınlayacak. Pazar günü sabah 08.00’de başlayacak olan savaş anlatımı 21.55’te sona erecek…

SAVAŞIN AKIŞINI CANLI YAYINLAYACAK..!
Yayınlama: 16.03.2018
6.231
A+
A-

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yılı onuruna dakika dakika Çanakkale Savaşı’nın canlı anlatımını yayınlayacak. Pazar günü sabah 08.00’de başlayacak olan savaş anlatımı 21.55’te sona erecek…

 

AK Partili Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıldönümüne özel bir çalışma hazırlattı. Takipçilerine 103 yıl önce kazanılan büyük zaferin coşkusunu yaşatmayı arzulayan Gider, ‘Ayhan Gider Medya’ isimli Facebook sayfası üzerinden Çanakkale’yi geçmek amacıyla gelen düşman donanmasının görüldüğü ilk andan itibaren o anlara ait 103 yıllık fotoğraflarla savaşın gidişatını yayınlayacak.

 

18 Mart günü zaferin tescillendiği saat 21.55’e kadar sürecek olan yayında, toplam 27 paylaşım yapılacak. Yayın süresince ise #dakikadakikacanakkalezaferi etiketi kullanılacak. 27 paylaşım arasında bugüne dek görülmemiş bazı fotoğraflar da bulunacak.

 

ÇANAKKALE, ZALİMLERİN YIKILDIĞI COĞRAFYADIR…

 

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; Türk Ordusu’nun Çanakkale’de sadece Türk Milleti’ne değil bütün ezilmiş halklara umut ışığı olarak, yenilmez denilen orduların irade ve inanç karşısında kaybetmeye mahkûm olduklarını gösterdiğini dile getirdi.

1915 yılında döneminin en güçlü donanmasının Çanakkale’yi kuşattığını belirten Gider, benzer bir kuşatmaya bugün de Türkiye’nin maruz kaldığını ancak Çanakkale Zaferi’nin bugün başarı yolunda memlekete rehberlik yaptığını kaydederek şu ifadeleri kullandı;

 

“Mete Han’dan Bilge Kağan’a, Satuk Buğra Han’dan Sultan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet Han’dan Mustafa Kemal Atatürk’e kadar adını tarihe yazdıran değil, tarihin ta kendisi olan şanlı milletimiz, bundan tam 103 yıl önce yine iradesi ve inancını ortaya koyarak dünya tarihinin nasıl seyredeceğini tayin etmiştir.

Bizleri yok etmek ve tarihi avucunun içine almak isteyenlerin adı hep değişti. Önce Çin oldular, sonra Haçlılar. Kimi zaman Rus maskesiyle karşımıza çıktılar kimi zaman İngiliz, Fransız. Ve bir gün; tek tek bizimle başa çıkamayacaklarını anlayıp, tek vücut oldular. Onların isimleri hep değişti ama karşılarındaki daima Türk’ün kendisi idi.

 

18 Mart 1915, Türk’ün özgürlüğünü elinden almak ve milletimizi yok etmek için birleşen işgalci güçlere karşı kanlı bir çarpışmanın yapıldığı gün olmuştur. Ve o gün; Aziz Milletimiz, tüm bu işgal girişimlerine her biri yeni bir kahramanlık destanı ile adlandırılacak zaferlerle karşı koymuştur.

18 Mart gününün akşamında çaylarını İstanbul’da içmek isteyenlere karşı; şanlı ordumuzun kahraman neferleri, şahadet şerbetini içmiş ancak Çanakkale’yi geçmek isteyenleri de Çanakkale’nin boğazına gömme kudretini de göstermeyi bilmiştir.

Çanakkale; bu kudretin adıdır. Çanakkale; zalimin en güçlü olduğu anda yıkıldığı coğrafyadır.

 

103 yıl önce Çanakkale’de, bir sürü halinde üzerimize saldıranlar, 103 yıl sonra da memleketimizin üzerine gelmektedir. Fetullahçı yapılanmayla, Türkiye’nin kılcal damarlarına kadar sızmaya çalışan bu sürü, 15 Temmuz’da yine milletin iradesi karşısında yıkılmış ancak pes etmemiştir.

Onlarca terör örgütüyle bizleri kuşatmaya kalkan sözde müttefiklerimizin Bizans oyunlarına karşı bugün Afrin’deyiz. 103 yıl önce bugün Türk Ordusu hangi ruhla memleketi korumuşsa, 103 yıl sonra bugün de aynı ordu, aynı ruh bu vatan uğruna yeni bir Çanakkale Destanı yazmaktadır.

 

Bugün Afrin’de çarpışan Mehmet, dün Çanakkale’de destan yazan Mehmet’tir. Afrin’de savunduğumuz memleket, dün Çanakkale’de savunduğumuz memlekettir. Hiç kuşku yok ki; Afrin’de şehit düşen Oğuz, Çanakkale Şehitleri’yle aynı mertebededir.

Mehmet Emin Yurdakul’un dediği gibi; “Türk evladı odur ki; yurdu olan toprağı, Ana ırzı bilerek yad ayağı bastırtmaz. Bir yabancı bayrağı; ezan sesi duyulan, Hiçbir yere astırtmaz”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.