UMURBEY TAMAM ŞİMDİ SIRA ÇANAKKALE’DE..!

Yaptığı başarılı işler kadar sempatik tavırlarıyla da halkın gönlünde taht kuran ve bu nedenle de sokakta en çok konuşulan Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olmayı başaran Sami Yavaş, bugün adeta adaylığı kesinleşmiş gibi mutlu olurken seçimi kazanmış kadar da moral buldu…

UMURBEY TAMAM ŞİMDİ SIRA ÇANAKKALE’DE..!
Yayınlama: 12.11.2018
32.309
A+
A-

Yaptığı başarılı işler kadar sempatik tavırlarıyla da halkın gönlünde taht kuran ve bu nedenle de sokakta en çok konuşulan Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olmayı başaran Sami Yavaş, bugün adeta adaylığı kesinleşmiş gibi mutlu olurken seçimi kazanmış kadar da moral buldu…

 

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı binası bugün tarihi günlerinden birini yaşadı. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ın Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olması nedeniyle düzenlenen başvuru törenine inanılmaz bir katılım yaşandı. Başkan Yavaş’a destek vermek için gelen sevenleri parti binasına sığmayınca bir kısmı binanın ön ve arka cephesinde ki sokakları doldurdu.

 

Küçük belediyenin kısıtlı imkanlarıyla, kısa zamanda büyük işler başararak, partili partisiz herkesimden vatandaşın takdirini toplayan Sami Yavaş’a destek verenler arasında, partinin önde gelen isimleri ise dikkat çekti. O isimler arasında halen görevde olanların yanı sıra eski il ve merkez ilçe başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanları, halen görevde olan çok sayıda belediye başkanı ve bu dönemin başkan adayları, belediye ve il genel meclis üyesi ve adayları, ilçe teşkilatlarının başkan ve üyeleri yer aldı.

Yaptığı başarılı işler kadar sempatik tavırlarıyla da halkın gönlünde taht kuran ve bu nedenle de sokakta en çok konuşulan Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olmayı başaran Sami Yavaş, bugün adeta adaylığı kesinleşmiş gibi mutlu olurken seçimi kazanmış kadar da moral buldu…

 

 

BU ŞEHRE HİZMET AŞKIYLA ADAYIM…

 

Konuşmasına, kuruluşundan bugüne kadar bu kutlu yolculukta yol arkadaşı olduğum için gurur duyduğum AK Parti ailesinin çok değerli üyesi, dava arkadaşlarım diyerek başlayan AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Sami Yavaş; “Bugün duygu yüklüyüm. Çanakkale benim yeryüzündeki sabit tek adresim. İlk nefesimi burada almışım, yollarında oynamışım, okullarında eğitim görmüşüm, sokaklarının her metrekaresini adımlarken hayaller kurmuşum. Çanakkale’nin derdiyle, sevinciyle, tasasıyla, taşıyla, toprağıyla yoğrulmuşum. Ekmeğimi, aşımı bu bereketli topraklardan kazanmışım. Şimdi bu şehre hizmet aşkıyla Belediye Başkanlığına aday adayı olmaktan gurur duyuyorum. Dava arkadaşlarımla, dostlarımla dün olduğu gibi bugünde omuz omuzayım” dedi ve sözlerine şu cümlelerle devam etti;

 

İMKANSIZLIKLAR GÖZÜMÜZÜ KORKUTMADI…

 

“Çanakkale’me hizmet için yola çıktığım bu kutlu davada yol arkadaşlığı yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Siyasi kariyerimi Belediye Başkanlığıyla taçlandıran beni buralara taşıyan Umurbey’li hemşerilerime bilhassa teşekkür ederim. Umurbey; siyasi yolculuğumun başı, gözbebeğim,başımın tacı,orası ile ilgili tüm hayallerimi gerçekleştirebildiğim ve beni daha bu siyasi yolculuğumun başında Belediye Başkanlığı ile taçlandıran ilk göz ağrımdır. 2014 yılında Umurbeylilerin teveccühü, Allah’ın takdiri ile Belediye Başkanlığına geldiğimizde; belde olduğumuza bakmadık. İmkansızlıklar gözümüzü korkutmadı. Biliyorduk ki “imanın olduğu yerde imkan da vardır.”

 

 

TÜRKİYE’DE ÖRNEK PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK…

 

“Milletvekilimiz Sn. Bülent Turan’ın öncülüğünde Umurbey Belediyesinde Türkiye’de örnek projeleri gerçekleştirdik. Çok çalıştık. ‘Adil, şeffaf, yatırımcı ve kalkınmacı AK Parti Belediyecilik anlayışını’ Çanakkale’ye gösterdik. Şimdi sıra Çanakkale merkeze geldi. Şehrimiz yeryüzü cenneti. Bize düşen bu cennetin hakkını vermek. Çanakkaleliyi rahat ettirmek. Hedefimiz tüm Çanakkale’yi 2019 Yerel Seçimlerinde AK Belediyecilikle buluşturmaktır. Çanakkale’mizi Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Kuruluş yıldönümü vizyonu olan 2023’e layık olduğu şekilde taşımaktır.’ Bu süreçte 2023’ü bir vizyon olarak Türkiye’nin önüne koyan Sn. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri de Çanakkale’nin yanında olacaktır.”

 

TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI, ÇANAKKALE YERİNDE SAYIYOR…

 

“Ne mutlu ki 16 yıldır Türkiye’nin çehresi değişirken, çağ atlarken ve ne yazıktır ki Çanakkale yerinde sayıyor. İlçe ve beldelerimizin bir kısmı daha şanslı. Bu salonda belediye başkanlarımız var, ilçelerini – beldelerini güzel hizmetlerle tanıştırdılar. Halkımız AK Parti belediyeleriyle insan odaklı sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış gördü. Şimdi Allah’ın izniyle elbirliğiyle bu hizmetlerle Çanakkale Merkezde yaşayan hemşerilerimizi de tanıştıracağız.”

 

 

BELEDİYENİN BECERİKSİZLİĞİ ÇANAKKALELİNİN KADERİ DEĞİLDİR…

 

“Çanakkale tarihi, kültürü, coğrafyası ve boğazıyla Türkiye’nin bereketidir. Metrekareye 6000 mermi ve 2 şehidin düştüğü bu topraklar azizdir. Çanakkalemiz’de gelişmek, kalkınmak için her şey, her imkan vardır. Lakin dünya incisi güzel şehrimiz beceriksiz belediyecilik elinde heder olmaktadır. Bu beceriksizlik Çanakkalelinin kaderi değildir. Vakit gönül seferberliği başlatarak tabiri caizse Çanakkale’nin sıkılan boğazını açma, nefes aldırma vaktidir.”

 

ÇANAKKALE’NİN SORUNLARINI İYİ BİLİYORUM…

 

“Bir kardeşiniz olarak Çanakkale’nin geleceğini düşünen, derdiyle dertlenen herkesle yol yürümeye hazırım. Yeter ki Çanakkale kazansın. Aday Adaylığı kararımı açıklamadan önce toplumumuzun tüm kesimleriyle konuştum. Siyasi hayatımda her zaman vatandaşımıza kulak verdim, yediden yetmişe herkesi dinledim. Çanakkale’nin sorunlarını iyi biliyorum. Çözüm önerilerimiz ve projelerimiz hazır. İlerleyen günlerde bir bir açıklayacağım. Biz hazırız, azimliyiz, kararlıyız.”

 

 

ÇANAKKALE HUZURUN, MUTLULUĞUN ŞEHRİ OLACAK…

 

“Çanakkale huzurun, mutluluğun şehri olacak. Siyasi Parti ayrımı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağım. Bize oy versin vermesin, herkes hizmetlerden aynı kalitede ve aynı şekilde yararlanacak. Ayrımcılık olmayacak. Önceliğimiz komşuluk hukuku olacak, her bir hemşerimiz bizden komşu hassasiyeti görecek. Bu bizim hemşerilerimize sözümüzdür.”

 

HİZMET EDEBİLMENİN AZİM, ŞEVK VE AŞKINI TAŞIYORUM….

 

“Adalet, hakkaniyet, hukuk ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan; geçmişi ile barışık, mevcut halinden huzurlu ve geleceğinden emin; insanlık onuruna yaraşır biçimde yaşanabilen; dertleri sevinçleri, sıkıntı ve zenginlikleri paylaşabilen sağlıklı toplum; medeniyet ve kültür şehri Çanakkale, hepimizin özlemi ve hayalidir. 2019 yılı bizim bu hayali gerçeğe dönüştürmek yolunda bir başlangıç olacaktır. Siz değerli hemşerilerimin teveccühü, AK Kadroların yüz akı il ve ilçe teşkilatlarımızın desteği ve partimizin yetkili organlarının takdiri neticesi Belediye Başkanlığına Aday gösterilmem halinde; Çanakkale’mize hizmet edebilmenin azim, şevk ve aşkını taşıyorum.”

 

 

RABBİM BİZLERİ UTANDIRMASIN…

 

“31 Mart 2019 Çanakkale Belediye Başkanlığı Seçimlerinin, Çanakkale’mizin birlik, huzur ve refahına katkı yapması temennisiyle, bu süreçte nefeslerini hep yanımda hissettiğim hemşerilerime, dostlarıma teşekkür ediyor; tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Rabbim bizleri utandırmasın, ayakları davası üzere sabit olanlardan ve ahde vefa gösterenlerden ayırmasın; yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.