UYUŞTURUCU TARLALARINA ÇİFTÇİ TİMİ..!

Uyuşturucu eğitiminden geçen çiftçiler tarlarında kenevir kontrolü yaptı. İlk ihbarda polis neredeyse tarlada mahsulden çok esrarın hammaddesi olan kenevir ele geçirdi…

UYUŞTURUCU TARLALARINA ÇİFTÇİ TİMİ..!
Yayınlama: 02.08.2017
4.172
A+
A-

Uyuşturucu kaçakçıları tarafından çiftçilerin bilgisi dışında tarlalara ekilen kenevir konusunda köylüler bilgilendirildi. Esrarın hammaddesi olan keneviri uzmanlar gözetiminde bizzat görerek tanıyan köylüler tarlalarına koşarak kontrol yaptı. Çalışma meyvesini verdi ve çitçi M.S. kendinden habersiz tarlasına ekilen 5 bin 632 kök keneviri ihbar ederek yakalattı.

 

 

Son zamanlarda çiftçileri de mağdur duruma düşüren olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı koordineli olarak Ziraat Odalarının işbirliğiyle Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kırsal kesimde kenevir bitkisi yetiştirme olaylarının önüne geçmek için bilgilendirme yapılıyordu. Çoğu çiftçi tarafından bilinmeyen ve yabani ot sanılan kenevir, uygulama ile vatandaşlara anlatıldı ve gösterilerek tanıtıldı. Uygulama sonrası Çanakkale NSM timleri çiftçilerden tarlalarında gördükleri bu bitkileri kendilerine bildirmelerini istedi.

 

 

Uygulama olumlu sonuç verdi ve Gelibolu ilçesinde tarlalarını kontrol eden çiftçilerden N.S. tarlasında bilgisi dışında kenevir ekildiğini belirledi. Söz konusu tarlada inceleme yapan Çanakkale NSM timleri, boyları 3 cm ile 200 cm arasında değişen  5 bin 632 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Uyuşturucunun kime ait olduğunun belirlenmesi için tahkikat devam ederken yetkililer köylülerden mağdur duruma düşmemeleri için kontrollere devam etmelerini ve mutlaka ihbarda bulunmalarını istedi. Ele geçirilen kenevir bitkileri ise tek tek sökülerek yakılmak suretiyle imha edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş