YAZIKLAR OLSUN..!

Acımasızca dövülerek öldürülen Ramazan Öksüz’ün iddianamesi 8 ay sonra tamamlandı. Savcı 8 kişinin kasten adam öldürmeden yargılanmasını talep etti. Sanıkların olay akşamı uyuşturucu etkisi altında oldukları Öksüz’ü 5 kişinin darp ettiği ortaya çıktı. Öksüz’ün olay yerinde öldüğü, öldükten sonra bile çok sayıda tekme ve yumruğa maruz kaldığı iddianamede yer aldı.

YAZIKLAR OLSUN..!
Yayınlama: 28.02.2020
6.513
A+
A-

Bozcaada’da 29 Haziran 2019’da Bianca isimli işletmede dövülerek öldürülen Ramazan Öksüz’ün davasında Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı iddianameyi tamamladı. 3’ü tutuklu 5’i adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılandığı davada savcı aralarında işletme sahibi B.O.B ve çalışanların da bulunduğu 8 kişi hakkında kasten adam öldürmeden yargılanmasını talep etti

 

UYUŞTURUCU ALMIŞLAR

 

Ramazan Öksüz’ün davasında iddianame 8 ay sonra tamamlandı. Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede savcılık, toplamda 8 kişinin ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmalarını talep etti. 

İddianameye göre Öksüz’ün olay yerinde öldüğü belirtilirken, 112 Acil ekiplerinin olay yerine geldiğinde solunum ve dolaşımın olmadığı, hem olay yerinde sağlık görevlilerinin hem de sağlık merkezine götürüldüğünde görevlilerin yeniden hayata döndürülmesi için müdahalede bulunduğunu ancak Öksüz’ün tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtiliyor. Cinayete karışan ve halen tutuklu bulunan A.F.K ve C.A’nın da uyuşturucu etkisi altında olduğunun anlaşıldığı iddianamede yer alıyor. Davanın ilk duruşması 5 Haziran 2020 tarihinde Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşecek.

 

 

DELİLLER YOK EDİLMEYE ÇALIŞILMIŞ

 

İddianamede çalışanlardan C.T’nin ve Ö.U.T’nin Ramazan Öksüz’ün hastaneye götürülmesinin ardından olay yerini hortumla ve süpürge ile temizlemeye çalıştıkları belirtildi. Çalışanlardan S.S’nin ise delil olabilecek eşyaları çöp poşetine attığı, Ö.U.T’nin de olay yerini temizlik maddesiyle fırça ve hortumla su tutarak yıkadığı ifade edildi.

 

Öte yandan savcılık, cinayet sonrasında işletmede çalışan şüpheliler C.T, S.S ve Ö.U.T’ye talimat verip olay yerini temizleterek delilleri yok ettirdiği ve maddi gerçeğin ortaya çıkmasını engellemeye çalıştığı iddiası ile T.H’nin de “Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme” suçlaması ile cezalandırılmasını talep etti. 

İddianamede T.H’nin aynı zamanda olay yerine geldiğinde Öksüz’ün hayata dönmesi için ilk müdahaleyi yapanlardan olduğunun da altı çizildi.

Savcı, iddianamesinde işletmeci ve bir çalışanın da delilleri yok etmeye çalıştıkları iddiası ile ayriyeten cezalandırılmasını talep etti.

 

 

CİNAYET AKŞAMI NELER OLDU?

 

 

LASTİKLERİ PATLAMIŞ

 

İddianameye göre;  Çanakkale’den 00.00 feribotuyla Bozcaada’ya gelerek kamp kurmak isteyen ve halen tutuklu yargılanan 3 kişi C.A, Ö.G, A.F.K’yi Bozcaada’da bir buçuk aydır çalışan M.T karşılaşıyor. Kullandıkları aracın lastikleri kapana sıkışıp patlayan şüphelilerden C.A kendilerine yardımcı olabileceğini düşündüğü bir eğlence mekânının işletmecisini arıyor.  Kendilerine yardımcı olabileceğini düşündükleri eğlence mekânının sahibinin Salhane’de olduğunu öğrenen 4 şüpheli, bunun üzerine Salhane’ye gidiyor ve burada 1’er bira içiyor. Salhane’de kendilerine yardımcı olabileceğini düşündükleri işletmeci ile görüşen şüpheliler, işletmecinin lastik konusunda en erken ertesi gün yardımcı olabileceğini söylemesi üzerine ada merkezine doğru ilerliyorlar ve bu esnada daha önceden de tanışıklığı olan Bianca isimli işletmenin sahibi B.O.B ile karşılaşıyorlar. 

 

 

BEN ABBASIM BİRAYI VERECEKSİN

 

Saatin 03.00 olması nedeniyle Bianca isimli işletmede temizlik yapıldığı sırada işletme sahibi B.O.B daha önceden tanıdığı 4 şüpheliyi içeriye davet ederek alkol ikramında bulunuyor. İşletmeci B.O.B bir süre daha işlerini hallettikten sonra 4 şüphelinin masasına oturuyor ve aralarında sohbet etmeye başlıyorlar. Bu anlarda ise Ramazan Öksüz ve arkadaşı R.A işletmeye geliyor ve işletmeden alkol almak istiyor. Masadan kalkan işletmeci B.O.B ise Öksüz ve arkadaşı R.A’ya işletmenin kapandığını, satış için yasal saatin geçtiğini belirtiyor. Bunun üzerine Öksüz, B.O.B’ye hitaben, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun, ben buralıyım, ben Abbasım, sen Abbasları tanıyor musun, birayı vereceksin” diyor.

 

 

 

 

KAVGAYI ÇANAKKALE’DEN GELENLER BAŞLATMIŞ

 

İşletmecisi B.O.B ise bunun üzerine yanında çalışan S.S’den polisi aramasını istiyor ancak S.S, işletmeci B.O.B’yi yalnız bırakmamak için o anlarda işletmede bulunan ve işletmecinin kız arkadaşı olan M.E’den polisi aramasını istiyor. M.E’nin polisi aramasının ardından şüpheliler C.A, Ö.G, A.F.K ve M.T tartışmanın olduğu yere geliyor. Çanakkale’den gelen gruptan A.F.K’nin Öksüz’ün arkadaşı R.A’nın yüzüne yumruk atması ile tartışma kavgaya dönüşüyor. Bunun üzerine Öksüz ise A.F.K’yi ittirerek R.A’yı korumaya çalışıyor ve çıkan arbedede Öksüz, A.F.K’ye yumruk atıyor.

 

MEKAN SAHİBİ DE DARP ETMİŞ

 

Bu yaşanan arbede daha da büyüyor ve olaya işletme sahibi B.O.B ve çalışanlar da dahil oluyor. İşletme sahibi B.O.B daha önce verdiği ifadelerde Öksüz’e yerdeyken 2 tekme attığını, tekmelerden birinin denk geldiğini diğerinin ise denk gelmediğini iddia etmişti. Ancak iddianamede işletme sahibi B.O.B birçok kez Öksüz’e yumruk ve tekme attığı belirtiliyor. Öksüz’ün Ö.G ile arbedesi sırasında ise Öksüz’ün işletmeci B.O.B’nın üzerine yürüdüğü, B.O.B’nin yanında çalışan S.S ile Öksüz’ü ittirdikleri, bu sırada B.O.B’nin Öksüz’e tekme attığı, S.S’nin ise Öksüz’ün arkadaşı R.A’ya tekme attığı belirtiliyor.

 

TEKMELER YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞMUŞ

 

Ramazan Öksüz ve işletmeci B.O.B’nin yumruklaştığı sırada B.O.B’nin Öksüz’e arkadan sarılarak boğuşmaya başladıkları, bu esnada çalışanlardan S.S’nin Öksüz’e yumruk attığı, Çanakkale’den gelen diğer şüphelilerin de Öksüz’e yumruklar ile vurduğu, Öksüz’ün bu darbeler sonucu yere düştüğü belirtiliyor. Ö.G’nin Öksüz’ün yerde olduğu anda yumruklar ve tekmeler ile A.F.K’nin tekme atarak, çalışanlardan S.S’nin Öksüz’ün yüz ve kafa bölgesine tekme atarak, Öksüz’ün yerde diz çökmüş vaziyetteyken yüz ve kafa bölgesine de işletmeci B.O.B’nin 4 kez tekme attığı iddiası var. Yerde yatan ve kalkmak için çaba gösteren Öksüz’ün yüz bölgesine Çanakkale’den gelen C.A’nın tekme attığı ve bu darbenin sonucunda Öksüz’ün yerde hareketsiz kaldığını belirtiliyor.

 

HAREKETSİZ KALMIŞ YİNE DE VURMUŞLAR

 

Yerde hareketsiz yatan Öksüz’ün göğüs bölgesine A.F.K’nin iki kez daha tekme attığı, A.F.K’yi tutmalarına rağmen yeniden Öksüz’ün boğaz ve yüz bölgesine tekme attığı, hırsını alamayan A.F.K’nin koşarak yerde hareketsiz yatan Öksüz’ün boğaz ve yüz bölgesine bir kez daha tekme attığı iddianamede yer alıyor.

 

 

 

 

Bu anlarda ise olay yerine polisler gelirken Çanakkale’den gelen 4 şüpheli olay yerinden uzaklaşıyor. Öksüz olay yerine gelen T.H ve 112 Acil ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bozcaada Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürülüyor ancak burada da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamıyor

 

 

 

Kaynak:https://www.bozcaadahaber.net/

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.