YENİ İSTİFALAR CEPTE Mİ..!

Yeşim Karadağ’ın desteğiyle AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına talip olan ancak koltuğu Gültekin Yıldız’a kaptıran Ergin Sezen, hiç ummadığı bir anda il başkanlığı makamına kuruldu…

YENİ İSTİFALAR CEPTE Mİ..!
Yayınlama: 09.03.2018
9.791
A+
A-

Yeşim Karadağ’ın desteğiyle AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına talip olan ancak koltuğu Gültekin Yıldız’a kaptıran Ergin Sezen, hiç ummadığı bir anda il başkanlığı makamına kuruldu…

 

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk getirdiği istifasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yeşim Karadağ’ın yerine AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı görevini vekâleten Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Avukat Ergin Sezen devraldı. Siyasetin cilvesine bakın ki daha çok kısa bir süre önce merkez ilçe başkanlığını kaptıran Sezen, hiç ummadığı bir anda kendini il başkanı olarak buldu.

 

GÖZÜ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDAYDI..!

 

Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı için AK Parti’de temayül yoklaması gerçekleştirilmiş, sonuçlar açıklanmamış ancak Merkez İlçe adaylığı için Ergin Sezen ve Gültekin Yıldız’ın isimleri kulislerde yankılanmıştı. Yapılan yoklamanın sonuçları Ankara’ya götürülmüş ve Parti Genel Merkezinde toplanan yönetim, Gültekin Yıldız’ın Çanakkale Merkez İlçe Başkanı olarak 21 Ekim 2017 tarihinde yapılan kongreye tek aday olarak girmesine karar vermişti.

 

Merkez ilçe başkanlığı için o gün, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ tarafından desteklenen Av. Sezen’in en büyük talihsizliği, rakibinin meslektaşı Yıldız olmasıydı. Nitekim desteği güçlü olan kazanmış ve ilçe başkanlığı koltuğuna Gültekin Yıldız oturmuştu. Bu gelişmenin ardından Karadağ, Ergin Sezen’i yalnız bırakmamış ve yeni il yönetim kuruluna yazarak Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı yapmıştı.

 

VAAD ETTİĞİNİ DEĞİL KENDİ KOLTUĞUNU VERDİ..!

 

Ancak siyasette hiçbir şeyin garantisi olmadığı bir kez daha ispatlandı. Merkez ilçe seçiminde Gültekin Yıldız’ı destekleyen o güç bu defa Ergin Sezen’i destekleyen il başkanını koltuğundan etti. Kaderin cilvesine bakın ki Sezen’i merkez ilçe başkanı yapamayan Yeşim Karadağ, istifa edince kendi koltuğunu istemeyerek te olsa Sezen’e bıraktı. Merkez ilçede ki hayal kırıklığının ardından beklemediği bir anda kendini il başkanı olarak bulan Ergin Sezen’in heyecanı toplantıda sırasında yüzüne sonrasında ise midesine vurdu.

 

O KOLDUKTA NE KADAR OTURACAK..?

 

Şimdi herkes merakla o sorunun cevabını arıyor; “Sezen o makamda ne kadar kalacak?” Görevi adında da anlaşılacağı gibi vekaleten yürütüyor yani bir asile devretmesi gerekiyor. İlk kongreye kadar bu şekilde devam edilmesi mümkün olsa da özellikle seçim gibi son derece önemli ve kritik bir süreç öncesi bu durum ihtimal dahilinde görülmüyor.

AK Partinin önünde iki olasılık bulunuyor. Mevcut yönetim kurulu kendi içinden bir il başkanı seçerek görev verebilir. Yada muhtemel yeni istifalar ile birlikte mevcut yönetim düşer ve feshedilir. Bu durumda genel merkez, yönetim kurulu üyesi olup olmadığına bakmaksızın dışarıdan da birini yeni il başkanı olarak atayabilir.

 

İSTİFALARIN DEVAMI GELECEK Mİ..!

 

Siyasi kulislerde konuşulanlara göre, önümüzde ki günlerde istifa eden Karadağ’a destek vermek amacıyla yönetim kurulu içinden yeni istifalar gündeme gelecek. Alınan diğer duyumlar ise, istifaların genel merkezden gelen talimat doğrultusunda gerçekleşeceği yönünde. Yani her hâlükârda da AK Parti’de bir kez daha atama bir il başkanı kapıda gibi görünüyor. Hep birlikte bekleyip ve izleyip göreceğiz…

 

ERGİN SEZEN

 

Çanakkale 23.07.1970 doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Lapseki’de okudu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Çanakkale’ de 1997 yılından beri serbest avukat olarak çalışmakta. Diş hekimi Arzu Uygun Sezen ile evli. Biri erkek ve biri kız iki evladı var.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş