YERLİ VE MİLLİ ŞAMPİYON SPORU BIRAKIYOR..!

Çanakkale’ye kazandırılacak 32 Milyon Liralık spor yatırımı için sarf edilen süslü cümleler sporcuların yaşadığı gerçeklerin üzerini örtemiyor. Betona verdiğimiz değeri insana gösteremediğimiz için destekten yoksun kalan ve maddi imkansızlıklar yaşayan bir milli sporcu daha kariyerini noktalayarak sporu bırakma noktasına geldi…

YERLİ VE MİLLİ ŞAMPİYON SPORU BIRAKIYOR..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
3.789
A+
A-

Çanakkale’ye kazandırılacak 32 Milyon Liralık spor yatırımı için sarf edilen süslü cümleler sporcuların yaşadığı gerçeklerin üzerini örtemiyor. Betona verdiğimiz değeri insana gösteremediğimiz için destekten yoksun kalan ve maddi imkansızlıklar yaşayan bir milli sporcu daha kariyerini noktalayarak sporu bırakma noktasına geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Sporcularımızın Türkiye’de ve dünyada daha fazla sportif başarılarla anılmasını istiyoruz” diyerek müjdesini verdiği spor yatırımlarıyla gururlanırken, birlikte siyaset yaptığı dünya şampiyonu engelli bir milli sporcu olan AK Partili Ümit Burunlular, sponsor bulamadığı için uluslararası şampiyonalara katılamayacak olmanın üzüntüsünün yaşıyor…

 

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen törenle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çanakkale’ye yapılacak 32 Milyon TL’lik yatırım için ilçe ve belde başkanlarıyla birlikte protokol imzalanmıştı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, İl Başkanı Naim Makas ile Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın katıldığı o törende spor ve sporculara ilişkin çok iddialı cümleler kurulmuştu.

Biz Çanakkale’mizin gençlik ve spor alanında ki ihtiyaçlarını tamamlayıp Çanakkale’yi sporda da öncü şehir yapmak için bu protokolü hayata geçiriyoruz diyen Bakan Kasapoğlu; “Çanakkaleli hemşerilerimizin yüzünü güldürecek bir protokolün imzası için bir aradayız. Bizim hizmet anlayışımızın ölçüsünü ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı belirliyor. Çanakkale’miz inşallah daha sportif bir şehir olacak. İnşallah bu yatırımların devamı gelecek. Turizmde, ekonomide öncü olan güzel Çanakkale’yi sporun da merkezlerinden biri yapacağız. İnanıyoruz ki; Çanakkale’nin gençleri bu spor tesisleri, gençlik merkezleri vasıtasıyla kendilerini sporda, bilimde, sanatta daha iyi yetiştirme fırsatı bulacak. Sporda öncü şehir, sağlıklı toplum ve mutlu gençlik idealiyle çalışacak ve inşallah yarınlara daha güçlü, daha mutlu adımlar atacağız” demişti.

Çanakkale’nin sporda yıldızını parlatacak önemli bir adım daha atıldığını vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise; “Çanakkale artık spor ve gençlik faaliyetlerinde de adından söz ettirsin istiyoruz. Çanakkale tarihi, doğası, kültürü, denizi ve daha birçok zenginliğiyle tüm sporcular için adeta bir cazibe merkezi. Hedefimiz Çanakkale’mizi çok yakın zamanda uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak konuma getirmek. Öğrencilerimizin, gençlerimizin ve sporcularımızın Türkiye’de ve dünyada daha fazla sportif başarılarla anılmasını istiyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Bu iddialı cümlelerin sarf edilmesinden henüz iki gün geçmişti ki yine AK Parti kanadından farklı ve çarpıcı başka bir haber geldi. AK Parti belediye meclis üyeliği, il yönetim kurulu üyeliği yapan ve yeni yönetimin yedek listesinde yeralan bedensel engelli bilek güreşi dünya şampiyonu milli sporcu Ümit Burunlular, destek verilmediği için maddi imkansızlıklardan dolayı 2020 yılı içersinde İtalya, Costa Rika ve Rusya’da düzenlenecek olan Bilek Güreşi Dünya Kupası Şampiyonalarına katılamayacağını açıkladı. Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle sporu bırakmayı düşündüğü öğrenilen Milli sporcu Burunlular, aslında sadece kendisinin değil aynı sorunlarla boğuşan tüm milli sporcuların ortak sesi oldu.

Yine AK Partili bir siyasetçi tarafından gündeme getirilen bu sorun sadece Çanakkale’nin değil tüm Türkiye’nin adeta kanayan yarası. Yurt içi ve dışında elde edilen onca üstün başarıya ve spor tesislerine yapılan milyonlarca lira yatırıma rağmen maalesef çok sayıda milli ve başarılı amatör sporcu destek alamadıkları için maddi olanaksızlıklardan kariyerlerini çok erken noktalamak ve sporu bırakmak zorunda kalıyor. Oysa betona yapılan yatırımın bir kısmı insana yapılsa şanlı ay yıldızlı al bayrağımız şampiyonaların birincilik kürsülerinde dalgalanmaya, Türk milletinin göğsü gururla dolmaya devam edecek.

Hak ettiği desteği görememesi nedeniyle motivasyon ve moralinin de bozulduğu öğrenilen başarılı sporcunun, kariyerini noktalama kararı aldığı ileri sürüldü. Bedensel Engelliler Bilek Güreşi branşında 6 Dünya Şampiyonluğu, 3 Dünya Kupası Şampiyonluğu ve 7 Avrupa şampiyonluğu olan Ümit Burunlular’ın  6-7 Mart tarihleri arasında İtalya, 12-14 Haziran tarihleri arasında Costa Rika ve 20-27 Ağustos tarihleri arasında Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası şampiyonalarına katılması için hala çok geç değil. Başta Çanakkale milletvekilleri olmak üzere, Vali Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve STK’lar ile iş dünyasının Burunlular ve diğer tüm sporculara hak ettikleri desteği vermeleri bekleniyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş