YILLAR SONRA YİNE AYNI KARE..!

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, objektiflere takılan tek bir kare fotoğraf yüzünden kendi partisinin hedefi oldu. AK Parti’nin ezeli rakibi CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı iki eliyle birden sıcak bir tebessümle selamlayan İskenderoğlu, partililerini kızdırdı. Aynı hatayı yapan eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, yoğun baskı sonucu istifa etmek zorunda kalmıştı…

YILLAR SONRA YİNE AYNI KARE..!
Yayınlama: 09.03.2020
6.417
A+
A-

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, objektiflere takılan tek bir kare fotoğraf yüzünden kendi partisinin hedefi oldu. AK Parti’nin ezeli rakibi CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı iki eliyle birden sıcak bir tebessümle selamlayan İskenderoğlu, partililerini kızdırdı. Aynı hatayı yapan eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, yoğun baskı sonucu istifa etmek zorunda kalmıştı…

 

O FOTOĞTAF AK PARTİ İÇİNDE KRİZE YOL AÇTI…

Bir gün önce katıldığı partisinin Lapseki kongresinde tatsız bir olay yaşayan ve delegelerin tepkisi sonucu konuşmasını yarıda keserek kürsüden erken inmek zorunda kalan Jülide İskenderoğlu, ertesi gün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende bu defa nezaketinin kurbanı oldu. Alanda karşılaştığı Başkan Ülgür Gökhan’ın elini iki eliyle birlikte samimi bir şekilde kavrayan ve içten bir tebessümle selamlayan İskenderoğlu, AK Parti içinde krize neden oldu. Bu görüntüye tepki veren bazı partililer sosyal medya üzerinden eleştiri bombardımanı başlattı.

 

BAŞKAN GÖKHAN, BU SÖZLERİ KAVGAYI ALEVLENDİRMİŞTİ…

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında konuşan Başkan Gökhan, Suriye ve Bahar Kalkanı Harekatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuş ve sözleri sadece meclis salonunda değil Çanakkale ve hatta ulusal gündemde de çok tartışılmıştı. Ülgür Gökhan, meclis konuşmasında; “Orada Türkiye tarafından terör örgütüne karşı savaşılmıyor. Terör örgütleri destekleniyor. Rusya ve Esad terör örgütlerine karşı savaşıyor. Ak Parti ve MHP’li üyelerin dediği PKK -PYD tarafı başka. Onlar orada yok. Suriye’de bulunduğumuz yerde onlar yok. PYD PKK ayrı bir yerde. Orada Suriye’de laik bir rejime karşı savaşan diğer unsurlara dinci unsurlara destek olduk. IŞİD’in hortlamasına da biz sebep olduk” demişti.

 

 

HERKES KONUŞTU BİR TEK İSKENDEROĞLU SUSTU…

Belediye Başkanı Gökhan, bu sözleri nedeniyle AK Parti’nin hedefi olmuş ve ağır bir eleştiri bombardımanına tutulmuştu. İl ve merkez ilçe başkanları dahil yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve partiye gönül vermiş herkes Gökhan’a yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Hatta Ankara’da da yankı bulmuş ve bazı milletvekilleri ile bakanlarda o açıklamaları gündemine taşımıştı. Yazıklar olsun diyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; “Sen Lazkiye’nin mi belediye başkanısın? Çanakkale’nin mi? Şu hadsizliğe, şu alçaklığa bakar mısınız?” demişti. Konuya ilişkin açıklama yapmayan Milletvekili İskenderoğlu’nun tek bir kelime konuşmaması ise dikkat çekmişti.

 

NEZAKETTEN ÖNCE SİYASET GELİYOR…

Fotoğraf aslında iki medeni insana yakışan gayet normal bir görüntü içeriyor. Ancak o suskunluk ve tepkisizliğin üzerine gelen bu görüntü parti tabanını kızdırdı ve karıştırdı. Bilindiği gibi özellikle Bülent Turan’ın Çanakkale milletvekili seçilmesinin ardından kentte alışılmışın dışına çıkılarak ılımlı siyaset sertleşmiş ve eleştiri dozu aşılarak rakip görülen herkese karşı ağır bir muhalefet yapılmaya başlanmıştı. Uzun süredir AK Parti politikası haline gelen bu durumdan sadece rakip partililer değil kendi partilileri de nasibini almıştı.

 

 

AYNI FOTOĞRAF ESKİ İL BAŞKANI KARADAĞ’I İSTİFAYA SÜRÜKLEDİ…

Bilindiği gibi daha öncede Çanakkale Belediye Meclisinde benzer bir durum yaşanmış ve AK Partili Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu ile tartışan Başkan Ülgür Gökhan, kadına hakaret ettiği ileri sürülerek siyasi linçe uğramıştı. Yankısı uzun süre devam eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da ağır eleştirilerek 18 Mart Çanakkale Zaferi törenlerinde konuşma yasağı getirilen Gökhan, özel bir televizyon kanalında bir program çıkışı gazetecilerin ısrarı sonrası dönemin AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ile el sıkışarak resim çektirmişlerdi.

Söz konusu resmi kullanan Bülent Turan’a yakın bir grup medya “Reise ihanet” başlıkları atmış ve yıpratma kampanyası başlatmıştı. Karadağ, siyasi nezaket gereği el sıkıştığını ifade etse de, dosya halinde Ankara’ya ulaştırılan o haber küpürlerinin de katkısıyla bir süre sonra istifa etmek zorunda kalmıştı.

 

CHP’Lİ BELEDİYE İLE TİCARİ BAĞ, CUMHURBAŞKANININ ÖNÜNDE…

Şimdi tarihin tekerrür ettiği ve aynı duruma Milletvekili İskenderoğlu’nun düştüğü ifade ediliyor. CHP’li Gökhan ile el sıkışırken çekilen o samimi fotoğrafın çoktan Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştığı ifade edilirken sonucun ne olacağı merakla bekleniyor.

 

REİS ŞİMDİ BU İŞE NE DİYECEK…

Daha önce de Jülide İskenderoğlu’nun başarılı organizatör eşi Yücel İskenderoğlu’nun CHP’li belediye ile çalışması, yerelde ve genel merkezde parti içi sıkıntıya neden olmuştu. Son olarak, altın madenleriyle gündeme gelen Kazdağları için araştırma önergesine red oyu veren Milletvekili İskenderoğlu’nun eşi, Çanakkale Belediyesi’nin desteklediği “Su ve Vicdan Nöbeti”ne günlüğü 1470 liradan tek bir tuvalet kiralamasıyla gündeme gelmiş ve parti içi kaynaklarca bu durumun Cumhurbaşkanını da rahatsız ederek gerekli uyarıyı yaptığı ileri sürülmüştü.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş