ANKET SAVAŞLARI..!

Sosyal medya trolleri tarafından hazırlanan çakma anket tuzağına düşen CHP İl Başkanı Nejat Önder’e, belgelerle yanıt veren AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “Kendilerinden daha ciddi olmalarını bekliyoruz” dedi…

ANKET SAVAŞLARI..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
4.677
A+
A-

Referanduma bir hafta gibi kısa bir süre kala ‘Evet’, ‘Hayır’ mücadelesi anketlerle kızıştı. Ancak birçoğu sahte olan bu anketlerin bazı siyasiler tarafından ciddiye alınarak kamuoyu ile paylaşılması sıkıntıya girmelerine neden oluyor. Bunun son örneği sosyal medya trollerinin “ANAR Araştırma Şirketi” tarafından hazırlandığı iddia edilerek paylaşılan anket ile yaşandı.

Karadağ, Önder’e belge ile yanıt verdi…

Bu tuzağa düşen CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, kişisel facebook sayfasından 32 ile ait referandum sonuçlarını gösterdiği iddia edilen söz konusu anketi paylaştı. Hayır oylarını önde gösteren ankete AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan yanıt gecikmedi. Anketin sahte olduğunu belge ile ispatlayan Karadağ; “Biraz daha ciddiyet” diyerek seslendi.

Anar Araştırma Şirketi anketi yalanladı…

Yeşim Karadağ, Anar Araştırma Şirketinin resmi websitesinden anketin sahte olduğuna ilişkin; “Son zamanlarda sosyal medyada dolaşıma sokulan, çeşitli illerde referandum sonuçlarına dair tahminlerin yer aldığı ve şirketimize atfedilen çalışmaların Anar ile hiçbir ilgisi yoktur” şeklinde açıklama bulunduğunu görsel olarak kamuoyu ile paylaştı.

Yalan yanlış anketlere kendini kaptırmış…

AK Parti İl Başkanı Karadağ, CHP’li öndere tavsiye de de bulunarak; “Maalesef CHP Çanakkale il Başkanı Nejat Önder’de sosyal medyada dolaşan yalan yanlış anketlere kendini kaptırmış durumda. Nejat Bey CHP’li trol sayfalarında ANAR Araştırma Şirketi tarafından yapıldığı iddia edilen anketi paylaşıyor. Biz de ardından belge ile bu anketin tamamen hayal ürünü olduğunu iletip ciddi olmaya davet ediyoruz. Neyse ki Nejat Bey bu yalan yanlış anket sonucu ile ilgili paylaşımı çok geçmeden sayfasından sildi. Kendisine naçizane tavsiyem ana muhalefet partisini temsil etme noktasında olduğu için bir şey paylaşmadan önce doğruluğunu araştırması ve sonra bunu halkla paylaşmasıdır. Kendilerinden daha ciddi olmalarını bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş