BELEDİYE BİNASINA KAVUŞUYOR..!

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle yapımı geciken Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasında, yeni ihale sonrası gidilen müteahhit değişiminin ardından çalışmalar yeniden hızlandı.

BELEDİYE BİNASINA KAVUŞUYOR..!
Yayınlama: 27.03.2021
3.759
A+
A-

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle yapımı geciken Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasında, yeni ihale sonrası gidilen müteahhit değişiminin ardından çalışmalar yeniden hızlandı.

Yüklenici firma yetkilileri ile birlikte inşaat sahasında bir araya gelerek incelemelerde bulunan Başkan Ülgür Gökhan, inşaatın bugün itibari ile ilerleme puanının yüzde 52 olarak görüldüğü açıklandı. Olağanüstü bir durum yaşanmaması halinde ise projenin 2022 yılı itibariyle tamamlanarak hizmete açılacağını müjdeledi… 

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ve yatırımları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine devam ediyor.

 

BAŞKAN GÖKHAN TEKNİK İNCELEME GEZİSİNDE…

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, teknik ekip eşliğinde gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasında yeniden başlayan çalışmaları yerinde inceledi. Yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Gökhan, ilk olarak inşaat alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alırken, ardından inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

 

Bilindiği gibi ülkede yaşanan ekonomik krizden Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasında nasibini almış, yüklenici firmanın iflas etmesi üzerine yarım kalan proje gecikmişti. Yeniden yapılan ihale sonrası gerçekleşen müteahhit değişimi ile çalışmalar hızlı bir şeklide tekrar stat aldı.

 

YEŞİL YATIRIMIN YÜZDE 52’Sİ TAMAMLANDI…

 

Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasında yeniden başlayan çalışmalar kapsamında mekanik, elektrik ve mimari işlerin yanı sıra detaylar ile ilgili malzeme onayları alınarak malzemelerin temin sürecinin devam ettiği bildirildi. Daha önceki süreçte yapılmış olan elektrik imalatlarına ilişkin yapılan testler de sürdüğü açıklandı. Mekanik işlerde önemli ana kalemlerden olan klima, havalandırma, aspiratör, kojenerasyon cihazı, chiller grubu, soğutma kulesi, sifonik yağmur inişleri ve chilled beam hava dağıtım sistemlerinin onaylarının yapıldığı ve temin sürecinin başladığı öğrenildi.

 

Bina içerisinde proje değişikliğinden kaynaklanan mekanların yeniden düzenlemeleri yapılırken inşaatın bugün itibari ile ilerleme puanının yüzde 52 olarak görüldüğü açıklandı. Olağanüstü bir durum yaşanmaması halinde projenin 2022 yılı itibariyle tamamlanarak hizmete açılmasının planlandığı ifade edildi.

 

ÜLKENİN SAYILI VE ÖRNEK YATIRIMLARINDAN BİRİ…

 

Başkan Gökhan, Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binasının ardından Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret etti. Enerji dostu çalışma prensibi ile ülkenin sayılı ve örnek yatırımlarından biri olan İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisinde gerçekleştirilen faaliyetleri yerinde inceleme fırsatı bulan Başkan Gökhan, öte yandan Ar-Ge ekibi tarafından hazırlanan çevre dostu yeni projeler hakkında da detaylı bilgi aldı. 

 

FEVZİPAŞA SAKİNLERİ İLE BULUŞTU…

 

Başkan Gökhan’ın teknik inceleme kapsamındaki son durağı Fevzipaşa Mahallesi oldu. Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Ramazan Işıldak ile birlikte mahalleyi gezerek yapılacak düzenlemelere ilişkin bilgi alan Başkan Gökhan, mahalle sakinleri ile de sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.