BELEDİYE, LÜKS SİTEYE KEPÇE İLE DALDI..!

BELEDİYE, LÜKS SİTEYE KEPÇE İLE DALDI..!
Yayınlama: 28.02.2023
Düzenleme: 28.02.2023
4.752
A+
A-

Deprem korkusu kaçak yapılarla mücadeleyi hızlandırdı. Çanakkale Belediyesi, imara uygun olmayan ve ruhsatsız olarak inşa edilen yapıların tespit edilmesiyle birlikte İmar Kanunun ilgili maddeleri gereğince encümen kararları alınarak yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini duyurdu…

 

Çanakkale Belediyesine ait iş makineleri, zengin fakir ayrımı yapmaksızın kaçak yapıldığı tespit edilen binalara kepçeyi vurarak yıkmaya başladı.

Ekipler bugün, kentin sayılı zenginlerinin ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’da dahil olmak üzere çoğunlukla AK partililerin tercihi ettiği, aralarında belediye meclis üyelerinin de bulunduğu siyasetçilerin yaşadığı boğaz manzaralı lüks “Dört Mevsim Sitesi”ndeydi. İş makineleri ellerinde ki yıkım kararı ile sitede ki imara uygun olmayan ve ruhsatsız olarak inşa yapılara müdahale etti.

 

Kaçak yapıların yıkılması hakkında Çanakkale Belediyesinden yapılan bilgilendirmede şu açıklamaya yer verildi; “Çanakkale Belediyesi olarak, Çanakkale merkez mücavir alanında bulunan kaçak yapıların yıkımı konusunda hassasiyetimizi belirtmek isteriz.

 

Belediye olarak, imara uygun olmayan ve ruhsatsız olarak inşa edilen yapıların çevreye ve insan sağlığına ciddi zararlar verdiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, Çanakkale Merkez mücavir alanında bulunan kaçak yapıların yıkım işlemlerine daha önce devam yaptığımız gibi meydana gelen depremlerden sonra süreci kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde devam ettirmekteyiz.

 

Bu çalışmalar kapsamında, imara uygun olmayan ve ruhsatsız olarak inşa edilen yapıların tespit edilmesiyle birlikte İmar Kanunun ilgili maddeleri gereğince encümen kararları alınarak yıkım işlemleri de devam etmektedir.

 

Kaçak yapıların yıkımı, çevre ve insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Ayrıca, kaçak yapıların kentsel dönüşüm projelerine de engel teşkil ettiği için yıkım işlemleri bölgenin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Denetimsiz olarak yapılan bu tür yapılar bina sağlığı ve çevrede yaşayanlar için büyük risk teşkil etmektedir.

 

Belediye olarak, kaçak yapıların yıkımı için gerekli olan tüm yasal süreç tamamlanarak yıkım işlemleri hızla devam etmektedir. Yıkım işlemleri sırasında çevre ve insan sağlığına herhangi bir zarar verilmemesi için gerekli önlemler de alınmaktadır.

 

Kaçak yapıların yıkımı konusunda duyarlı olunmasını ve imara uygun olmayan ve ruhsatsız olarak inşa edilen yapıların çevreye ve insan sağlığına ciddi zararlar verdiğini unutulmamasını rica ediyoruz. Ayrıca, kaçak yapıların yıkımıyla birlikte, bölgenin imar planlamasına uygun şekilde düzenleneceği ve bu konuda Belediye olarak süreci hassasiyetle yönettiğimizi bildirmek isteriz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş